Zakupy nowoczesnego sprzętu rolniczego – do kształcenia w zawodach rolniczych w technikum rolniczym. Zachodząca w rolnictwie automatyzacja pracy i unowocześnienie procesów produkcyjnych obliguje szkołę do zmodyfikowania posiadanej infrastruktury i doposażenia bazy w nowoczesny sprzęt rolniczy, który będzie podstawą nowoczesnego kształcenia rolniczego.

Ciągnik rolniczy VALTRA o mocy ok. 197 KM z systemami nawigacji i rolnictwa precyzyjnego to jeden z elementów nowoczesnego kształcenia. Młodzież uczestnicząc w procesach produkcji rolniczej przechodzi kształcenie w zakresie obsługi pojazdów i maszyn rolniczych. Naszym celem jest pokazanie jaka czeka nas przyszłość wyprzedzając  zjawiska zachodzące w procesie modernizacji produkcji rolniczej. Zakupiony ciągnik wpisuje się w zjawiska modernizacji rolniczej

Ciągnik jest wyposażony w:  wyświetlacz, Isobus, system nawigacji satelitarnej z precyzją do 3+ cm; system nawigacji prowadzenia ciągnika z dokładności do 2 cm, system automatycznego zarzadzania maszyną na uwrociach; system section control, Klimatyzację; Skrzynia biegów z przekładnią  dwusprzęgłową; Hydraulikę siłową, mieszaną i pozycyjną; Tylny i przedni WOM włączany elektrohydraulicznie.

Samobieżny i samozaładowczy wóz paszowy SGARIBOLDI wyposażony w:

Silnik o mocy 170 KM TIER IV  4 cylindry; Chłodzenie cieczą; Napęd kół hydrostatyczny; Blokada dyferencjału; Hydrostatyczny napęd ślimaków, Poziomy system mieszania; Przekładnia  bezstopniowa; Pojemność skrzyni 11m3; Dwie osie skrętne; Lewostronny podajnik paszy; Programowalny elektroniczny system wagowy; Oprogramowanie do zarządzania TMR z pamięcią przenośną; Frez załadowczy, Sieczkarnia umieszczona za frezem ładującym; Magnes umieszczony na wysypie, Zestaw trzech kamer z ekranem w kabinie operatora; Automatyczne centralne smarowanie; Podgrzewane lusterka operatora lewe i prawe; Drabina inspekcyjna.

Agregat uprawowo-siewny do wysiewu w mulcz.

Podstawowe parametry techniczne agregatu uprawowo-siewnego:

Szerokość robocza 3m; Zbiornik na materiał siewny 4000 l; Zbiornik na nawozy 1600l; Terminal Isobus; Brony talerzowe 22 szt. Redlice wysiewające 24; Redlice do nawozu 12; Rozstaw rzędów od 12,5cm do 14cm.; Talerzowy spulchniacz śladów ciągnika; Kontrola przepływu ziarna; Znacznik śladu  ciągnika; Rampa załadunkowa z podestem; Waga do próby kręconej; Pomost: Zapotrzebowanie mocy ciągnika do 195 KM; Regulacja ilości wysiewu z kabiny ciągnika; Wał Packera; Czujnik radarowy do sygnału prędkości.