W ofercie internatu znajdują się 2, 3 i 4 osobowe pokoje. Istnieje możliwość zakwaterowania oraz wyżywienia 90 osób. Pokoje są wyposażone w tapczany, szafy ubraniowe, regały, stoły i krzesła oraz umywalki. Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty, toalety, prysznice, pomieszczenia do prasowania osobistych rzeczy. Internat zapewnia młodzieży całodzienne wyżywienie (trzy posiłki). Stołówka zlokalizowana jest w budynku szkoły, posiada własne zaplecze kuchenne. Posiłki są smaczne, domowe, a przede wszystkim zdrowe. Ze stołówki mogą korzystać również uczniowie niezamieszkujący w internacie. Wychowankowie internatu mogą ciekawie spędzać czas wolny. Mają możliwość korzystania ze szkolnych obiektów sportowo-rekreacyjnych takich jak: sala gimnastyczna i boisko. Do dyspozycji uczniów są dwie świetlice ze sprzętem RTV, bilardem, stołem tenisowym i siłownią fitness. Mieszkańcy internatu mogą korzystać z miejsc do cichej nauki, komputerów ze stałym łączem do internatu oraz podręcznej biblioteki zaopatrzonej w encyklopedie, słowniki i lektury szkolne.

                 

               

TELEFON KONTAKTOWY: 573 782 205

poniedziałek – czwartek w godzinach: 7.00 – 8.00; 13.00 – 21.30

piątek w godzinach: 7.00 – 8.00; 12.00 – 17.00

niedziela w godzinach: 16.00 – 21.30

 

 Z ŻYCIA INTERNATU…

 

Organizacja zakwaterowania wychowanków w internacie

ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie rok szkolny 2023/2024

Wychowankowie klas pierwszych kwaterowani są 03.09.2023 r. (niedziela) po godz. 17.00 wg  następującego harmonogramu:

 • 17.00 – 18.00 klasy I TW (a, b, c)
 • 18.00 – 18.30 klasa I TR
 • 18.30 – 19.00 klasa I THK
 • 19.00 – 19.30 klasa I TAK
 1. Wychowankowie klas drugich kwaterowani są w dniu 03.09.2023 r. (niedziela) po godz.19.45
 • 19.45 – 20.20 klasy II TW (a i b)
 • 20.20 – 20.30 klasy II TR
 • 20.30 – 20.45 klasy II TAK i II THK

Po inauguracji rok szkolnego 04.09.2023 r. (niedziela) kwaterowani  są wychowankowie pozostałych  klas wg harmonogramu:

 • 12.00 – 12.30 klasy III TW
 • 12.30 – 12.50 klasy III TR i III TAK/THK
 • 12.50 – 13.10 klasy IV TR
 • 13.10 – 13.20 klasy IV TAK
 • 13.20 – 13.40 klasy IV TW a i b
 • 13.40 – 14.10 klasa klasy V TW a i b, V TR/TAK
 1. Do internatu należy przywieźć:
 • kołdrę poduszkę, pościel, prześcieradło z gumką (90×200), koc (ZAKAZ PRZYWOŻENIA MASKOTEK)
 • klapki pod prysznic, ręczniki (duży i mały),
 • przybory toaletowe (w zamykanym pojemniku lub kosmetyczce)
 • rzeczy osobiste (NIEZBĘDNE!!!),
 • buty zmienne do szkoły oraz łapcie
 • przybory szkolne
 • środki do higieny (mydło w dozowniku, szampon, żel itp)
 • kubek, talerzyk, sztućce (w zamykanym pojemniku), płyn do mycia naczyń, ręczniki jednorazowe, worki na śmieci, PAPIER TOALETOWY
 • czajnik (wraz z płytką ceramiczną może być płytka glazury)
 1. W trakcie zakwaterowania rodzic każdego wychowanka zobowiązany jest, uzupełnić wymaganą dokumentację (druk meldunkowy oraz umowę dotyczącą płatności za wyżywienie, oświadczenie). PROSZĘ ZABRAĆ NR KONTA.
 2. Wyżywienie zaplanowane jest od poniedziałku I śniadania.
 3. Do internatu nie wolno przywozić zwierząt oraz maskotek.
 4. Na terenie internatu znajdują się lodówki, w których żywność należy przechowywać w opisanych pojemnikach z zachowaniem terminu ważności.
 5. Koniecznie zabieramy ze sobą DOBRY HUMOR i OPTYMIZM.

Iwona Przytulska

Kierownik internatu

Uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych

W internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych. Z tej okazji społeczność internacka zebrała się w stołówce. Był to ostatni wspólny wieczór, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia wspólna kolacja spędzona razem.

Tegoroczne pożegnanie w internacie było wyjątkowym połączeniem tradycji, emocji i wspomnień. Wieczór uświetnił występ młodszych kolegów i koleżanek, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Maturzyści spędzający ostatnie lata w internacie tworzą szczególne więzi, które dodają głębi do ich pożegnania z życiem szkolnym. Głos zabrała również pani kierownik internatu Iwona Przytulska, która podziękowała wychowankom za to, że tworzyli wspomnienia razem z internacką rodziną a także wręczyła dyplomy dla osób najbardziej zaangażowanych w życie internatu. Wychowawcy przygotowali prezentację multimedialną, która przeniosła nas w sentymentalną podróż w czasie. Był śmiech, ale i łzy wzruszenia, gdyż każdy z wychowanków zostawił tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażki. Te przeżycia pamięta się długo i często wraca się do nich wspomnieniami.

Po oficjalnej części, usiedliśmy do stołu, by celebrować ostatnie chwile na uroczystej kolacji. Zwieńczeniem uroczystości był tort, symbolizując słodkie zakończenie jednego etapu życia w początek kolejnego.

Choć pożegnanie było momentem pełnym emocji, towarzyszył mu również duch wdzięczności i nadziei na przyszłość. Uczniowie opuszczający mury internatu zabierają ze sobą nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wartości, które kształtowały się w tym wyjątkowym środowisku. W ten sposób pożegnanie maturzystów w internacie nie było tylko zakończeniem pewnego etapu, ale również początkiem nowych przygód i wyzwań, które czekają na nich w przyszłości.  Do zobaczenia w dorosłym życiu.

 

PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ROWEROWEGO…

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszcza, ale liczymy, że już niedługo pozwoli nam rozpocząć kolejny sezon rowerowy. W ramach działalności sekcji turystyki rowerowej, która funkcjonuje w internacie, zakonserwowane zostały rowery, którymi jeździmy na wycieczki. W związku z tym, że w zimowych miesiącach jednoślady nie były używane należało nasmarować łańcuchy, napompować opony oraz sprawdzić hamulce i światła. Teraz czekamy tylko na odpowiednią pogodę i ruszamy w drogę. Mamy nadzieję, że wiosenna aura pozwoli nam na jak największą liczbę rajdów rowerowych. Obyśmy za każdym razem bezpiecznie docierali do celu, a następnie wracali do internatu.

 

Seans filmowy w minikinie przy Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny

Młodzież z internatu w Zduńskiej Dąbrowie miała ostatnio okazję przeżyć niezapomniane chwile podczas seansu filmowego w minikinie przy Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny. Film na podstawie książki Nicholasa Sparksa poruszył serca i wyobraźnię widzów. Od samego wejścia na teren minikina atmosfera nasycona była radosnymi rozmowami i oczekiwaniami na to co przyniesie wieczór. Seans okazał się “strzałem w dziesiątkę”. Była to opowieść o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach, złożona z dwóch wątków, które splatają się w nieoczekiwanym momencie. Młodzież wyraziła chęć uczestniczenia w kolejnych seansach filmowych, podkreślając że taka inicjatywa jest potrzebna, gdyż daje możliwość poszerzania swoich horyzontów i tworzenia silniejszych więzi z lokalną społecznością.

 

SPOTKANIE NASZYCH WOLONTARIUSZY…

W środę 10 kwietnia 2024 r. w naszym internacie odbyło się kolejne spotkanie wolontariatu. Zebranie było okazją do omówienia bieżących działań wolontariatu oraz planów na przyszłość. Podczas spotkania dyskutowaliśmy m.in. nad możliwością zaangażowania się w różnorodne projekty społeczne oraz kulturalne. Zaangażowanie i pomysły naszych wolontariuszy są niezwykle cenne dla rozwoju naszej społeczności i realizacji naszych celów.

 

Turniej “Va bank”

W czasach, gdy większość naszych działań przeniosła się do przestrzeni wirtualnej, ważne jest, abyśmy nadal dbali o wspólne aktywności. W tym celu zorganizowaliśmy turniej “Va bank”, który okazał się doskonałą okazją do rozrywki i budowania więzi. Gra “Va bank” to strategiczna gra, która wymaga zarówno sprytu jak i szczęścia, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla osób chcących sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin. Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia, w którym przedstawiliśmy zasady gry oraz zapewniliśmy uczestnikom niezbędne instrukcje dotyczące gry. Następnie podzieliliśmy się na drużyny i przystąpiliśmy do rywalizacji. Atmosfera była niesamowita, uczestnicy wspierali się nawzajem, dzieląc się ze sobą swoim strategiami i emocjami. Po zakończeniu turnieju mieliśmy okazję podzielić się swoimi wrażeniami oraz pogratulować zwycięzcom. Choć zwycięstwo było ważne, towarzyszyła nam przede wszystkim radość ze wspólnie spędzonego czasu. Turniej “Va bank” okazał się nie tylko źródłem rozrywki, ale również doskonałą okazją do budowania relacji i utrzymania pozytywnego klimatu.

 

Gramy… w kręgle

W ramach naszego programu zajęć w internacie postanowiliśmy zapewnić uczniom nie tylko naukę, ale również zabawę i integrację. Jednym z wyjątkowych wydarzeń było spotkanie, podczas którego wszyscy mogli wziąć udział w emocjonalnej grze w kręgle na X-boxsie. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, w którym zapewniliśmy uczestnikom niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z konsoli X -box. Następnie podzieliliśmy się na drużyny i przystąpiliśmy do rywalizacji Atmosfera była niesamowita, pełna śmiechu i radości. Każdy rzut był okazją do wspierania się nawzajem i budowania atmosfery team buildingu. Uczestnicy nie tylko rozwijali swoje umiejętności gry w kręgle, ale również doskonalili współpracę i komunikację w zespole. Podczas gry mieliśmy również czas na luźne rozmowy i poczęstunek, co jeszcze bardziej umocniło więzi między uczestnikami. Po zakończeniu rywalizacji wręczyliśmy nagrody za najlepsze wyniki, jednak prawdziwą nagrodą dla wszystkich było wspólne spędzanie czasu i budowanie relacji.

 

Dzień Gier Komputerowych

4 marca w naszym internacie zorganizowany został Dzień Gier Komputerowych. Wszystkie osoby zainteresowane przedsięwzięciem zebrały się na stołówce internackiej, gdzie miały okazję zagrać w swoje ulubione gry a także poznać nowe, ciekawe propozycje. Poniedziałkowe spotkanie miało na celu zintegrowanie uczniów oraz wymianę wśród nich doświadczeń. Do gier, które cieszyły się największym zainteresowaniem były m.in. League of legends, World of Tanks, Minecraft, Farming Simulator, Stellaris, For Honor oraz Terraria. Gatunkami, które interesują naszą młodzież najbardziej są gry strategiczne, gry symulacyjne oraz gry akcji. Co ciekawe, nasi pasjonaci gier komputerowych chętnie korzystają z sieciowych gier, dzięki czemu mogą stanąć do rywalizacji z innymi miłośnikami tej rozgrywki.

 

Walentynkowa projekcja filmowa

We wtorek, 13 lutego, nasza młodzież na zaproszenie Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny wzięła udział w walentynkowej projekcji filmowej. Był to musical z 2016 r., który wzbudził wśród widzów wiele emocji i wzruszeń. Wyjście na seans było ciekawą propozycją spędzania czasu wolnego przez naszych wychowanków. Serdecznie dziękujemy BPiDK Gminy Zduny za zaproszenie i czekamy na kolejne propozycje.

 

Charytatywny spektakl teatralny pt: „Historia pierwszego Bożego Narodzenia.”

23 stycznia 2024 roku młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie wystąpiła w Domu Kultury w Zdunach, przedstawiając spektakl pt:”Historia pierwszego Bożego Narodzenia.” Był to charytatywny projekt przygotowany przez naszą młodzież wraz z wychowawcami, by wspomóc Olę Słaby w walce z chorobą.

W dwóch przedstawieniach o godzinie 9:30 i 11:00 uczestniczyły dzieci z okolicznych szkół podstawowych: SP w Bąkowie Górnym, SP w Mastkach oraz SP w Nowych Zdunach. Natomiast o godzinie 17:30, spektakl został zaprezentowany dla społeczności lokalnej z Gminy Zduny. Charytatywny wieczór przyciągnął liczne grono gości. O tym, że przedstawienie wzbudziło wśród widzów zachwyt, świadczą chociażby owacje na stojąco, którymi aktorzy zostali obdarowani.

W kolejnym dniu tj. 24 stycznia 2024 roku, gościliśmy w Szkole Podstawowej w Nowych Zdunach. Młodzież wystąpiła dla dzieci z klas 1-3, które z powodu złej pogodny nie mogły przyjść do Domu Kultury. Jednak “nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Wspólne śpiewanie i wężyk dzieci z aktorami, dostarczył wiele radości i uśmiechu na twarzach maluchów, ” bo gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat “.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, otworzyli swe serca, wspierając naszą wspólną misję. Zebrane podczas przedstawienia środki, zostały przekazane dla Oli.

Dziękujemy:

Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny Stowarzyszenia Seniorów Gmina Zduny, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym, Szkoła Podstawowa w Mastkach, Szkoła Podstawowa w Nowych Zdunach. To nie był pierwszy, wspólnie zorganizowany projekt. Przez siedem lat, razem pomagaliśmy Oli D. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że po raz kolejny mogliśmy na Was liczyć. Jesteście naszymi Przyjaciółmi od serca.

To wydarzenie pokazało, jak ważna jest empatia, jedność i dzielenie się sercem.

Dziękujemy młodzieży, która pomimo wielu ważnych spraw, poświęciła swój czas, aby przedstawienie mogło zaistnieć. Jesteście wielcy, wspaniali.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, dzieciom, nauczycielom, za zaangażowanie i serce.

To dzięki Wam naszą akcja odniosła tak wielki sukces! To dzięki Wam możemy wesprzeć Olę, w Jej trudnej walce o zdrowie!

Zebrana podczas akcji kwota to 6565 złotych.

Dziękujemy i życzymy Wam wszystkim dużo szczęścia.

 

Rozstrzygnięcie konkursu na ekslibris klubu czytelniczego

W styczniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ekslibris klubu czytelniczego działającego w naszym internacie. Obrady dotyczące wyboru zwycięskiej pracy były burzliwe gdyż wszystkie były bardzo ciekawe i starannie wykonane. Ostatecznie prace Wiktorii Świnogii i Julii Sęczkowskiej zajęły ex sequo drugie miejsce. Pierwsze zaszczytne miejsce zajęła Maja Stasiak i to jej praca będzie naszym exlibrisem. Wszystkie dziewczęta otrzymały skromne nagrody.

Gratulacje dla wszystkich dziewcząt, które wzięły udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Rozstrzygnięcie II Internackiego Turnieju w Grę FIFA na konsoli PlayStation

W poniedziałek, 22 stycznia, wręczone zostały dyplomy oraz nagrody dla trzech najlepszych uczestników II Internackiego Turnieju w Grę FIFA na konsoli PlayStation. Druga edycja turnieju odbywała się w ostatnich tygodniach, a udział w nim wzięło kilkunastu wychowanków. Przedsięwzięcie, podobnie jak przed rokiem, miało na celu nie tylko kształtowanie zdrowej rywalizacji wśród chłopców, ale także ich integrację.

Zwycięzcą turnieju został Jakub Rakowski z klasy IV TR, na drugim miejscu uplasował się Szymon Czerwiński z klasy II TW, a podium uzupełnił Kacper Wrzesiński z klasy IV TR.

Gratulujemy!

 

OTWÓRZMY SERCA I WSPÓLNIE POMÓŻMY OLI! – CHARYTATYWNY SPEKTAKL TEATRALNY DLA OLI SŁABY

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W ubiegłym tygodniu nasz internat z wizytą duszpasterską odwiedził ks. Ireneusz Cieślak, proboszcz Parafia pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Zdunach Tradycyjna kolęda, w której udział wzięła cała społeczność internatu, rozpoczęła się od wspólnej modlitwy za wychowanków, wychowawców, a także za pomyślność w zdaniu zbliżających się egzaminów. Podczas wizyty śpiewaliśmy także najpiękniejsze polskie kolędy, m.in. “Wśród nocnej ciszy” oraz “Bóg się rodzi”. Na indywidualne zaproszenie poszczególnych mieszkańców internatu ks. proboszcz odwiedził także ich pokoje. Dziękujemy ks. Ireneuszowi Cieślakowi za przybycie, modlitwę oraz wspólnie spędzony czas.

 

Zaangażowani w akcję charytatywno – ekologiczną

W poniedziałek wolontariusze z naszego internatu przekazali na rzecz Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej worki pełne korków. Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych. Dzięki temu, oprócz budowania świadomości ekologicznej, wychowankowie uwrażliwiani są na problemy innych, uczeni są zachowań prospołecznych, pokory wobec życia, szacunku oraz bezinteresownej pomocy.

Jest to kolejna akcja, w którą włączają się nasi wolontariusze. Cieszymy się, że ten drobny gest dokłada kolejną cegiełkę do działalności stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Za dar serca, wrażliwość oraz zaangażowanie wolontariusze otrzymali podziękowania oraz przepiękną kartkę z życzeniami na święta.

 

Pomagamy… Obejrzeliśmy Mikołajkowy Blok Reklamowy

6 grudnia, punktualnie o 18:45, społeczność naszego internatu zasiadła przed telewizorem, by w jednej ze stacji telewizyjnych obejrzeć Mikołajkowy Blok Reklamowy. Dzięki temu w symboliczny sposób włączyliśmy się w akcję, której celem jest pomoc w leczeniu oraz rehabilitacji chorych dzieci. To prosty, ale jakże ważny gest, poprzez który chcieliśmy wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Mamy nadzieję, że dzięki wysokiej oglądalności pasma reklamowego, a co za tym idzie funduszom przekazanym na rzecz najmłodszych, na twarzach potrzebujących dzieci zagości uśmiech.

Rozwijamy nasze  pasje i zainteresowania

Niejednokrotnie pisaliśmy, że internat to miejsce, w którym rozwijamy pasje i zainteresowania naszych wychowanków. Kolejnym tego przykładem jest powstanie klubu czytelniczego, który swoją działalność rozpoczął w połowie listopada. Jednym z pierwszych działań było ogłoszenia konkursu plastycznego na ekslibris klubu, w którym główną nagrodą jest karta do sklepu Empik. Celem funkcjonowania klubu jest promowanie wśród młodzieży literatury young adult, a także spotkania i rozmowy na temat czytanych przez młodzież książek. Każdemu spotkaniu miłośników dobrej książki, które odbywa się co dwa tygodnie, towarzyszy wyjątkowa rodzinna atmosfera, gorąca herbata oraz uśmiechy na twarzach wychowanków. Członkowie klubu chętnie opowiadają o swoich ulubionych książkach, a także recenzują tytuły, które w ostatnim czasie mieli okazję czytać. Wśród książek, o których wychowankowie rozmawiali były m.in. “Wojna w blasku dnia”, “Zwycięzca bierze wszystko”, “Cud Miód Malina”, “Spirytystka” czy “Zanim wystygnie kawa”. Może któryś z tytułów przypadnie Wam do gustu.

 

“Chodzimy bo lubimy”

Nordic Walking – kijki w dłoń. “Chodzimy bo lubimy” – pod takim hasłem wychowankowie naszego internatu rozpoczęli cotygodniowe marsze w ramach aktywnych form spędzania wolnego czasu. Z roku na rok rośnie popularność tzw. chodzenia z kijkami, my rozpoczęliśmy swoją przygodę w październiku, korzystając z pięknej, jesiennej aury. Nordic Walking jest bardzo przyjemny, nie obciąża organizmu i tak naprawdę nadaje się dla każdego bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. Może być praktykowany wszędzie niezależnie od pory dnia i roku, w dowolnym miejscu i czasie. Sprzyja on budowaniu relacji, wywołuje pozytywne zmiany w organizmie, poprawia kondycję, a także ma wiele właściwości zdrowotnych. Spacery z kijkami to nowe przedsięwzięcie w naszym internacie, które będziemy kontynuować w kolejnych miesiącach. Zainteresowane osoby zachęcamy do dołączenia do grupy “Chodzimy bo lubimy”.

Klub miłośników gier planszowych

Nasz internat wykonuje kolejny krok w kierunku rozwoju pasji i zainteresowań naszych wychowanków. Od początku tego roku szkolnego swoją działalność rozpoczął u nas klub miłośników gier planszowych. Planszówki to bardzo ciekawa alternatywa na spędzanie czasu wolnego, gdyż z jednej strony uczą zasad współzawodnictwa, a z drugiej zobowiązują do przestrzegania określonych reguł i zasad. Wśród gier, które cieszyły się w ostatnim czasie największym zainteresowaniem były m.in. “Talizman, Magia i Miecz”, “Abalone”, “Jungle Speed”, “W pył zwrot”, “Munczkin”, “Zgadnij kto to?” czy “Pictureka”. Oprócz tego młodzież chętnie sięgała po tradycyjne i powszechnie znane gry, w tym m.in. szachy oraz jenge. Cieszymy się, że nasza młodzież znajduje sobie zainteresowania, poprzez które nabywa umiejętności logicznego myślenia, uczy się kreatywności, a przy tym naprawdę bardzo dobrze się bawi.

Rowerem przez okolicę…

Korzystając z ostatnich ciepłych dni w tym roku kalendarzowym nasza młodzież wybrała się niedawno na wycieczkę rowerową. Celem wyjazdu było poznanie okolicy oraz zintegrowanie wychowanków, z kolei miejscem, do którego dotarliśmy był stary młyn w miejscowości Strugienice. Historia młyna wodnego, który nieużytkowany jest od ponad trzydziestu lat, a także losy jego właścicieli są niezwykle interesujące. Obiekt ten jest niewątpliwie jednym z ciekawszych zabytków znajdujących się na terenie Ziemi Łowickiej, dlatego niemal każdego roku nasi wychowawcy proponują młodzieży wycieczkę do Strugienic. Tym razem zorganizowana została w ramach działającej w internacie sekcji turystki rowerowej, a wzięli w niej udział chłopcy z klas pierwszych.

Przed nami kolejne wycieczki w ramach tej sekcji, ale musimy poczekać na ciepłe dni sprzyjające wyjazdom na jednośladzie. Czy uda się jeszcze tego roku?

Akcję #SercedlaZuzi

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie wsparł akcję #SercedlaZuzi. Wychowankowie naszego internatu przyłączyli się do akcji poprzez nagranie krótkiego filmu, na którym ponad trzydziestu uczniów utworzyło ogromne serce

Zuzia ma prawie 7 miesięcy, a już od trzech walczy z bardzo złośliwym nowotworem. Operacja za granicą oraz chemioterapia, ratujące jej życie to koszt ponad 1 mln zł.

Zadanie dla NAS – pomoc w zebraniu potrzebnej sumy. Challenge polega na tym, że wytypowana jednostka/urząd/stowarzyszenie itd., robią serce dla ZUZI i nominują dalej.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/zuzia-mielczarek

W imieniu Zuzi i Jej rodziców uprzejmie prosimy o wspieranie akcji!

Moc i szczodrość naszych serc zdziała cuda!

Poniżej link do filmu zamieszczonego na oficjalnym koncie YT szkoły oraz zdjęcia z produkcji filmu

https://www.youtube.com/watch?v=c7KG75FagNE

Nasi wolontariusze znów w działaniu…

 Jak co roku, od dziesięciu lat, wolontariusze Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej wraz z opiekunami, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, wyposażeni w niezbędny sprzęt wyruszyli na cmentarz parafialny w Zdunach, w celu posprzątania zaniedbanych grobów, którymi nikt się już nie zajmuje. Pracę rozpoczęliśmy od uporządkowania kilkudziesięciu mogił żołnierzy poległych w czasie wojny, których prochy zostały złożone na tym cmentarzu. W dalszej kolejności wolontariusze zajęli się porządkowaniem innych opuszczonych grobów. Widać było ogromne zaangażowanie młodzieży, która sprzątając analizowała również napisy na nagrobkach: imiona, nazwiska, wiek zmarłych oraz umieszczone na tablicach sentencje.

Wychowankowie wykazali się pełnym oddaniem podczas wykonywanej pracy. Działania miały na celu kształtowanie postaw prospołecznych, uwrażliwianie na czas przemijania oraz poszanowanie miejsc spoczynku.

 

Nasi wolontariusze ponownie w akcji

We wtorek przy cmentarzu parafialnym w Zdunach wolontariusze z internatu w Zduńskiej Dąbrowie odnowili postawiony w ubiegłym roku regał na znicze w ramach akcji: “Podaruj zniczowi drugie życie”. Regał cieszy się ogromną popularnością wśród społeczności lokalnej. Na prośbę mieszkańców z sąsiedniej parafii wolontariusze planują postawić kolejny regał przy cmentarzu w Złakowie Kościelnym. Brawo…

Pomoc koleżeńska…

Wiecie czym jest pomoc koleżeńska? Nasi wychowankowie doskonale wiedzą czym ona jest i niemal każdego dnia udowadniają, że jest nieodłącznym elementem codzienngo funkcjonowania w internacie. Pomoc koleżeńską najczęściej możemy dostrzec podczas nauki własnej, kiedy wychowankowie pomagają sobie w odrabianiu zadań domowych albo w opanowaniu materiału z danego przedmiotu. Osobami, które chętnie wspomagają kolegów i koleżanki w nauce są wychowankowie ze starszych roczników, ale nie jest to regułą, coraz częściej dostrzegamy wspólną naukę uczniów z tych samych roczników. Cieszymy się, że nasza młodzież dostrzega potrzebę wspierania siebie na wzajem oraz staje się to czymś oczywistym w codziennym funkcjonowaniu społeczności internackiej. Brawo, tak trzeba.

Internat sportem stoi…

Czy to prawda, że nasz internat sportem stoi? Zdecydowanie tak, a jednym ze stałych elementów związanych z naszym internatem są treningi siatkówki. Zajęcia odbywają się cyklicznie w każdy wtorek i środę i prowadzi je jeden z wychowawców, który wiele lat zajmował się tą dyscypliną sportu jako trener. Dzisiaj ma okazję rozwijać pasję chłopców i dziewcząt mieszkających w naszym internacie, zaszczepiając tym samym zdrową rywalizację oraz zasady fair play. Podczas każdych zajęć nasza młodzież ćwiczy wszystkie najistotniejsze elementy tej gry zespołowej, m.in. przyjęcie górne i dolne, rozegranie, atak, obronę a także zagrywkę. Mamy nadzieję, że każde kolejne zajęcia będą fascynującą okazją do podnoszenia przez naszych wychowanków umiejętności siatkarskich. Pamiętając o tym, że trening czyni mistrza wierzymy, że nasza młodzież będzie w przyszłości odnosić sukcesy w tej niezwykle emocjonującej dyscyplinie sportu.

 

Zajęcia profilaktyczne pn. “Fascynacja czy uzależnienie?

Wychowankowie naszego internatu wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pn. “Fascynacja czy uzależnienie? Rozmawiamy o tym, jak uzależnienie niszczy życie”. Miały one charakter warsztatów wspomaganych wykładem, krótkim filmem animowanym oraz materiałami zawartymi w prezentacji multimedialnej. Podczas spotkania szczegółowo omówione zostały kwestie związane z uzależnieniem od alkoholu, tytoniu, e-papierosów, narkotyków oraz dopalaczy. Nasi podopieczni mieli także okazję wziąć udział w ćwiczeniach, które skłaniały do zastanowienia się nad skutkami sięgania po wszelkiego rodzaju używki.

Profilaktyka uzależnień, a także innych zagrożeń występujących w społeczeństwie, jest jednym z priorytetów w pracy opiekuńczo-wychawawczej stosowanych w naszym internacie. Mamy nadzieję, że w świecie przepełnionym pokusami przyniesie ona wymierne korzyści.

 

ROZWIJAMY NASZE PASJE…

Nasz internat daje młodzieży możliwość rozwijania swoich zdolności wokalnych. W każdy wtorek wychowankowie uczestniczą w zajęciach śpiewu. Pod okiem trenera wokalnego ćwiczą repertuar, który prezentowany jest na uroczystościach szkolnych i uroczystościach w internacie. Podczas zajęć wokalnych uczniowie poznają podstawowe zasady emisji głosu, interpretacji tekstu oraz ćwiczeń oddechowych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości muzycznej, a także czynnego udziału w życiu szkoły i internatu, co jest ważnym aspektem wychowawczym.

 

PIŁKARSKI TURNIEJ „TURBOKOZAK”

W środę ośmiu wychowanków internatu stanęło do rywalizacji w piłkarskim turnieju “Turbokozak”, wzorowanym na programie telewizyjnym stacji Canal+. Nasi chłopcy rywalizowali w ośmiu konkurencjach, za które otrzymywali określoną ilość punktów. Wśród nich znalazły się rzut karny, rzut karny w ciemno, sam na sam z bramkarzem, strzał w poprzeczkę, strzał z narożnika boiska, strzał z połowy boiska, zakręć i strzel oraz żonglerka. Mimo, iż emocji nie brakowało, a każdy z uczestników wykazał się umiejętnościami piłkarskimi na wysokim poziomie, zwycięzca mógł być tylko jeden. Triumfatorem pierwszej internackiej edycji tego turnieju, organizowanego w ramach koła alternatywne formy spędzania czasu wolnego, okazał się Dawid Fabianowski z kl IV TR.

Gratulujemy i cieszymy się, że rywalizacja stała na wysokim poziomie z zachowaniem ducha fair play, o który zawsze apelujemy.

Turniej w kręgle na konsoli Xbox360.

16 maja 2023 roku w naszym internacie zorganizowany został turniej w kręgle na konsoli Xbox360. W rozgrywce odbyły się trzy tury, a z każdej z nich wyłoniony został jeden zwycięzca. Każda tura składała się z dziesięciu kolejek, a w każdej kolejce można było oddać dwa rzuty wirtualną kulą. Maksymalna liczba punktów do zdobycia w jednej grze, to 300. Jeżeli w pierwszym rzucie kolejki zbije się wszystkie kręgle, drugi rzut jest niepotrzebny, co w sposób graficzny odzwierciedlone jest na tablicy wyników. Zwyciężczynią pierwszej tury została Weronika Malinowska z kl I TW, w drugiej triumfowała Natalia Dębska z kl I TW, zaś w trzeciej Hania Wasiak z kl II TW.

Dzięki technologii Kinect czas spędzony w internacie przebiegał ciekawie i miło, wspólnie spędzone chwile sprzyjały integracji i wzajemnemu poznaniu się wychowanków. Nasza młodzież wyraziła zainteresowanie kolejnymi rozgrywkami gry w kręgle.

 

“Koło fortuny”

Kolejny teleturniej za nami, tym razem były to “Koło fortuny”. Teleturnieje to popularna forma rozrywki i edukacji, dlatego warto brać w nich udział, a wychowawcy w internacie mocno na nie stawiają. Tym razem do rywalizacji stanęły trzy, dwuosobowe zespoły w składzie Natalia Dębska i Marta Łęszczak, Karolina Koprowicz i Zosia Mikusek oraz Wiktoria Wojtaczka i Natalia Fiedorowicz. Gra polega na tym, że zawodnicy kręcą kołem, a następnie po wytypowaniu spółgłoski za daną sumę pieniędzy znajdującą się na kole, odgadują hasło. Zawodnik, który jako pierwszy ułoży hasło w rundzie, zatrzymuje całą wygraną. Dużo emocji dostarczał uczestnikom moment kręcenia kołem, gdyż można było wylosować “bankruta” i wówczas traciło się wszystkie zgromadzone pieniądze. Do finału zakwalifikowały się Karolina i Zosia. Niestety hasła finałowego nie udało im się ułożyć.

 

W ZDROWYM CIELE…

Nasza młodzież korzystając z pięknej wiosennej pogody dba o zdrowie oraz kondycję. W każde środowe popołudnie wychowankowie internatu pod czujnym okiem wychowawcy trenują biegi. Treningi poprzedzone są rozgrzewką, która ma na celu przygotować organizm na wzmożony wysiłek oraz zapobiec kontuzjom i urazom. Zajęcia odbywają się zwykle w miejscowym parku, co – niewątpliwie – wpływa nie tylko na polepszenie kondycji, ale także odreagowanie negatywnych emocji oraz lepsze samopoczucie. Dzięki cyklicznie odbywającym się treningom biegowym chcemy upowszechniać kulturę fizyczną wśród młodzieży, a także rozwijać sport w naszym internacie.

 

DBAMY O NASZE OTOCZENIE…

Dzisiaj kilkoro wychowanków internatu wybrało się z wychowawcą na sprzątanie okolicy po długim weekendzie majowym. Nasza młodzież zbierała odpady plastikowe, szklane a także komunalne znajdujące się na poboczach dróg oraz terenach zielonych. Oprócz obszaru znajdującego się w najbliższej okolicy internatu, uczniowie przeszli także przez Nowe Zduny do centrum miejscowości Zduny. Głównymi celami przedsięwzięcia było kształtowanie postaw prospołecznych, dbanie o porządek w okolicy a także utrwalenie umiejętności właściwej segregacji odpadów.

Cieszymy się, że nasi podopieczni chętnie włączają się w podobne inicjatywy, a także kształtują właściwe postawy oraz nawyki, które – mamy nadzieję – zaprocentują w przyszłości.

 

Drodzy Maturzyści!

Dziękujemy Wam za te lata, które spędziliśmy razem. Wspólnie spędzone chwile i wspomnienia tych chwil – zostaną w naszej pamięci na zawsze. Mamy nadzieję, że i nasza “życzliwa obecność “, opieka i wsparcie, nasze codzienne i odświętne “bycie razem” nie pozostaną bez znaczenia…

Każdy z Was zapisał się w historii naszego internatu w sposób szczególny, bo…każdy z Was jest wyjątkowy.

Gratulujemy Wam ukończenia szkoły i życzymy aby zdany egzamin dojrzałości był przepustką do dobrego dorosłego życia.

Niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia, bo

“Świat pełen pytań, tajemnic,

Stawia przed Wami wyzwanie,

Bo przecież od Was zależy,

Jakim w przyszłości się stanie”.

Powodzenia – Rada Wychowawcza Internatu.

 

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W środę, 26 kwietnia 2023 r., pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów, którzy przez ostatnie lata mieszkali w naszym internacie. Już za niespełna tydzień wszyscy, jak jeden mąż, zasiądą do pisania najważniejszego egzaminu w swoim życiu – matury. Tradycją w internacie stała się organizacja oficjalnej kolacji, połączonej ze wspólną zabawą, wspomnieniami oraz łzami wzruszenia. Uroczystość odbyła się w gronie całej społeczności internackiej, a wśród przybyłych gości nie zabrakło p. Zofii Rosy, Wicedyrektora szkoły, p. Iwony Przytulskiej, kierownika internatu, p. Małgorzaty Nowik, kierownika praktycznej nauki zawodu, a także wychowawców wszystkich klas maturalnych.

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania wszystkich przybyłych na kolację przez przedstawicieli klas młodszych, którzy prowadzili uroczystość. „Drodzy maturzyści: kolejne karty w waszych jakże barwnych biografiach zostały zapisane i nadszedł czas zakończenia rozdziału pt. ‘internat’ – powiedział do starszych kolegów jeden z prowadzących. „Nie wystarczy iść, trzeba iść we właściwym kierunku” – chwile później skierował do maturzystów swój apel kolejny prowadzący.

W dalszej kolejności maturzyści stanęli do symbolicznej rywalizacji z młodszymi kolegami przebranymi w stroje biedronek w teleturnieju „Kocham Cię szkoło”. Podczas zabawy uczestnicy musieli sprostać m.in. polszczyźnie, przysłowiom i powiedzeniom, czy kalamburom. Ciekawie było także podczas odgadywania ukrytego przedmiotu, układania haseł z kolorowych liter oraz licytacji. Wszystko z dużą dozą uśmiechu i radości wśród konkurujących drużyn, oraz żywo dopingującej publiczności.

Chwile później zrobiło się dużo poważniej, gdyż na pierwszym planie pojawiła się specjalnie na ten dzień przygotowana prezentacja multimedialna. Zawierała ona zdjęcia maturzystów, które zostały wykonane w okresie ich kilkuletniego pobytu w murach naszego internatu. Kilkuminutowa prezentacja była okazją do wspomnień, które u niejednego z wychowanków wyciskały łzy wzruszenia. „Uruchomiona maszyna czasu” – jak powiedział jeden z prowadzących była wspaniałym powrotem kończącej szkoły młodzieży do lat poprzednich oraz najważniejszych wydarzeń, które im towarzyszyły. Ponadto maturzyści zostali uhonorowani pamiątkowymi certyfikatami mieszkańca internatu, upominkami, dyplomami, podziękowaniami za pracę artystyczną oraz wolontariat.

Ostatnim punktem uroczystości były życzenia kierowane od dyrekcji, kierownictwa, nauczycieli, wychowawców oraz młodszych kolegów do młodzieży kończącej szkołę. Nie mogło zabraknąć także słodkiej niespodzianki w postaci pysznego tortu oraz wzruszającej piosenki na zakończenie. Idealnym podsumowaniem tego wieczoru mogą być jej słowa: „Do widzenia przyjaciele, wspólnych spraw mieliśmy wiele, dziś ta nitka się urywa, coś się kończy, coś się zaczyna”.

Druga edycja teleturnieju 1 z 10

20 kwietnia 2023r.  wystartowaliśmy z drugą edycją teleturnieju 1 z 10. Do rywalizacji stanęli kolejni śmiałkowie, tym razem z klas pierwszych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę i wspólnie spędzić czas. Zawodnicy dzielnie odpowiadali na zadawane im pytania i wykazywali się dużą wiedzą. Możemy śmiało powiedzieć, że emocje sięgały zenitu, kiedy publiczność dopingowała swojego faworyta, którym był Janusz. Ostatecznie to właśnie on został zwycięzcą teleturnieju i zdobywcą tytułu “Jeden z dziesięciu “. Drugie miejsce zdobyła Marta a trzecie Wiktoria. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia w kolejnej edycji.

 

Dzień Gier Planszowych

19.04.23r. w naszym internacie zorganizowany został Dzień Gier Planszowych. Wychowankowie mieli okazję zagrać w kilka znanych i lubianych gier, które rozwijają m.in. pamięć, spostrzegawczość, cierpliwość, logiczne myślenie, a także umiejętności odczytywania faktów. Wśród gier planszowych znalazły się: “Eurobiznes”, “Śledztwo”, “Wsiąść do pociągu”, “Abalone”, “Dobble”, “Timeline – Wynalazki”, “Ilos”, a ponadto osoby chętne mogły zagrać w “Jengę”, warcaby, gry karciane oraz… “Twistera”. Zajęcia odbyły się w ramach koła alternatywne formy spędzania czasu wolnego.

 

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci w Szkole Podstawowej w Nowych Zdunach

Ależ to była gratka dla naszej młodzieży. Dzisiaj czworo wychowanków internatu udało się do Szkoły Podstawowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Nowych Zdunach, gdzie mieli przyjemność czytania przedszkolakom. Najmłodsi wysłuchali wierszy pt. “Rzepka” i “Lokomotywa” Juliana Tuwima, a także baśni pt. “Czerwony kapturek”. Do każdego z tych utworów wystawiono teatrzyk z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych kukiełek, a także ilustracji. Na zakończenie, nasi uczniowie rysowali oraz bawili się z przedszkolakami zabawkami. Co istotne, wychowankowie przebrani byli za zwierzęta – wielbłąda, zająca, kota oraz konia, co sprawiło dzieciom ogromną radość. Dzisiejsze spotkanie miało związek z Międzynarodowym Dniem Książki Dla Dzieci, który obchodziliśmy 2 kwietnia.

 

PAMIĘTAMY…

Dzisiaj przypada 18-sta rocznica, kiedy odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Społeczność naszego internatu nie mogła zapomnieć o tak ważnym wydarzeniu, dlatego wychowankowie wraz z wychowawcami w symboliczny sposób uczcili tę niezwykle istotną dla wszystkich Polaków datę. Punktualnie o 21:37, w pamiętną godzinę śmierci Karola Wojtyły, zaśpiewaliśmy “Barkę”, ulubioną pieśń papieża Polaka. Kilka wspólnie spędzonych minut pozwoliło nam na chwilę refleksji i zadumy nad blisko 27-letnim pontyfikatem Ojca Świętego. Mimo, iż od 2005 r. minęło tak wiele lat, cały czas pamiętamy o świadectwie wiary, którym wszystkim nam imponował. Przedsięwzięcie zorganizowała p. Bogumiła Banasik, we współpracy z p. Kingą Dzik oraz p. Damianem Rybusiewiczem.

WYSTĘP ZESPOŁU” DĄBROWSKIE PASIAKI” PODCZAS WIELKANOCNEGO BAZARKU W BĄKOWIE

W dniu 29 marca 2023 roku, Szkolny Zespół Pieśni i Tańca “Dąbrowskie Pasiaki” wystąpił podczas “Wielkanocnego Bazarku w Bąkowie”. Nasza młodzież  udała się na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym. Podczas wydarzenia zaprezentowany został półgodzinny program taneczno-wokalny, którego motywem przewodnim była “Suita łowicka”. Była to kolejna okazja do zaprezentowania rezultatów cotygodniowych prób zespołu.

Kolejny teleturniej, tym razem Va banque

Młodzież mieszkająca w naszym internacie miała możliwość wzięcia udziału w kolejnym teleturnieju, który widzowie mogą znać z Telewizji Polskiej, tym razem był to Va banque. W zajęciach udział wzięli tegoroczni maturzyści oraz ich o rok młodsi koledzy. Do rywalizacji stanęły trzy zespoły po dwie osoby. Byli to Kacper Witkowski i Arek Jarecki, Patrycja Piekut i Karolina Sabina oraz Mateusz Furman i Maciek Gorzałczyński. Kategorie tematyczne były swoistą powtórką przed egzaminem maturalnym. Na tablicy znalazły się m.in. takie kategorie, jak „Z geografią na TY”, „Tablica Mendelejewa”, „Polscy pisarze”, „Dzień dobry w różnych językach”, „Ważne daty”, „Zakończone na sfera”, „Chłopi – powtórka z lektury”. Ciekawą kategorią okazała się „Dąbrowa da się lubić”, w której uczestnicy musieli wykazać się znajomością ważnych postaci związanych ze szkołą w Zduńskiej Dąbrowie. Celem zabawy było poszerzenie wiedzy, integracja uczniów oraz kształtowania postawy fair play.

Gra składa się z trzech etapów, w których uczestnicy udzielają właściwej odpowiedzi w formie pytania. Za poprawną odpowiedź w pierwszej rundzie zawodnik otrzymuje wskazaną stawkę od 100 do 500 zł, natomiast w drugiej od 200 do 1000 zł. Za błędną odpowiedź dana kwota odejmowana jest od stanu konta. Do trzeciej rundy przechodzą zawodnicy posiadający dodatni stan konta. W finale zawodnikom zadawane jest tylko jedno pytanie, przed zadaniem którego uczestnicy obstawiają stawkę od 0 do całego dorobku (Va banque).

Teleturniej zwyciężyli Mateusz Furman oraz Maciek Gorzałczyński, którzy otrzymali główne nagrody. Odpowiednio na drugim oraz trzecim miejscu sklasyfikowani zostali Kacper i Arek oraz Patrycja i Karolina, którzy również otrzymali nagrody w postaci słodkich upominków. Teleturniej poprowadził p. Damian Rybusiewicz, przy współpracy z p. Cezarym Pietrzakiem.

 

Teleturniej 1 z 10

22 marca 2023 r. dziesięciu śmiałków stanęło do rywalizacji w teleturnieju znanym z telewizji, którego zwycięzcą okazał się tylko jeden. Jest to teleturniej, dzięki któremu można sprawdzić i jednocześnie wzbogacić wiedzę w wielu dziedzinach. Gra składa się z trzech etapów. W pierwszym uczestnicy otrzymują po dwa pytania. Odpowiedź przynajmniej na jedno z nich umożliwia udział w drugim etapie. W kolejnej rundzie zawodnicy wyznaczają, który z przeciwników ma odpowiadać na kolejne pytania. Gra toczy się do momentu, gdy na polu walki pozostaje trzech zawodników. Biorą oni udział w rozgrywce finałowej, zakończonej wyłonieniem zwycięzcy. Celem zabawy była wspólna zabawa, integracja młodzieży, a także przestrzeganie zasad gry.

Do rywalizacji stanęli następujący zawodnicy: Bartek Góral, Amelia Drynkowska, Nikoletta Rosiak, Kacper Dudziński, Hubert Szewczyk, Kacper Witkowski, Stanisław Staniaszek, Arek Jarecki, Oliwia Gruźlińska oraz Marceli Selder. Do finału zakwalifikowali się Kacper W., Kacper D. oraz Stasiek S. Jednym z dziesięciu został Stanisław Staniaszek z klasy III TR. Prowadzącą teleturniej była p. Kamila Muras, przy pomocy p. Lilli Kiciak. Każdy z uczestników programu otrzymał słodki upominek.

 

Wychowankowie internatu wzięli udział w teleturnieju „Postaw na milion”

W dniu 1 marca 2023 r. specjalnie dla wychowanków internatu zorganizowany został dzień z teleturniejem „Postaw na milion”. Do rywalizacji w teleturnieju, który znany jest z emisji w Telewizji Polskiej, uczniowie stawali w parach. Każda z par, która zgłosiła chęć udziału w zabawie, otrzymywała na starcie „milion złotych”, które w kolejnych etapach gry musiała obstawiać. Przed każdym pytaniem uczestnicy wybierali jedną z dwóch podanych przez prowadzącego kategorii. W pierwszym etapie (cztery pierwsze pytania) gra odbywa się z czterema zapadniami, każdej z nich przypisany jest jeden możliwy wariant odpowiedzi. Uczestnicy wybierają odpowiedź, którą uważają za prawidłową, umieszczając pliki pieniędzy na przyporządkowanej do odpowiedzi zapadni. Jeżeli nie są pewni odpowiedzi mogą rozłożyć pieniądze na kilka zapadni, pamiętając, że zawsze jedna zapadnia musi zostać pusta. W drugim etapie (pytania od 5 do 7) aktywne są trzy zapadnie, a uczestnicy wybierają właściwą odpowiedź z trzech możliwych. W ósmym pytaniu pozostają aktywne tylko dwie zapadnie, a uczestnicy obstawiają całą kwotę na jedną z nich, drugą pozostawiając pustą.

Do rywalizacji stanęło osiem par zawodników w składzie: Kacper Witkowski i Kacper Malinowski, Arek Jarecki i Mariusz Górski, Marcin Kubasiński i Kamila Bedecka, Hubert Szewczyk i Marceli Selder, Kornelia Kurkiewicz i Dawid Fabianowski, Karolina Koprowicz i Zofia Mikusek, a także Basia Szaga i Maciej Gorzałczyński. Ostatnia z wymienionych par okazała się pierwszą i wygrała cały teleturniej. Gospodarzem programu był p. Cezary Pietrzak. Uczestnicy teleturnieju otrzymali słodkie upominki za udział w zabawie.

 

 

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W INTERNACIE

W poniedziałek, 6 lutego, wybrana grupa wychowanków internatu z klas pierwszych wzięła udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących zjawiska przemocy. Podczas spotkania szczegółowo umówione zostały kwestie przemocy fizycznej, psychicznej a także cyberprzemocy. Lekcja miała charakter wykładu wspartego poprzez prezentację multimedialną, a także ćwiczeń aktywizujących uczniów, których celem było lepsze zrozumienie problemu przemocy. Dzięki zdobytej podczas zajęć wiedzy młodzież dowiedziała się m.in. jakie rodzaje przemocy możemy wyróżnić, czym charakteryzuje się przemoc fizyczna, psychiczna oraz cyberprzemoc, jakie cztery warunki muszą zostać spełnione, aby mówić o tym zjawisku, a także kim są osoby sprawcy oraz ofiary. Zważywszy na ogromny rozwój technologii informatycznych szczególny nacisk położony został na kwestię niebezpieczeństw grożącym młodym ludziom w sieci. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat patotreści, hejtu, newsów, trollingu a także phishingu. Na zakończenie spotkania, wychowankowie otrzymali informacje dotyczące tego, gdzie w przypadku wystąpienia przemocy należy szukać pomocy oraz wsparcia. Zajęcia przeprowadził p. Damian Rybusiewicz, wychowawca w internacie.

WIZYTA DUSZPASTERSKA W INTERNACIE

W czwartek, 2 lutego 2023 r., z wizytą duszpasterską do internatu naszej szkoły przybył ks. Ireneusz Cieślak. Podczas spotkania z proboszczem parafii św. Jakuba w Zdunach uczestniczyli dyrektor szkoły p. Stanisław Kosmowski, kierownik internatu p. Iwona Przytulska, wychowawcy oraz wychowankowie. Wizyta rozpoczęła się od wspólnej modlitwy za wychowanków, wychowawców, rodziców oraz tegorocznych maturzystów, a następnie wszyscy zaśpiewali kolędę “Wśród nocnej ciszy”. Po modlitwie ksiądz odwiedził oraz poświęcił pokoje wychowanków, a także złożył życzenia na 2023 rok zostawiając pamiątkowe obrazki.

Podaruj zniczom drugie życie!

Z inicjatywy wolontariuszy ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, przy cmentarzu parafialnym w Zdunach   został postawiony regał na znicze.  Cieszy się on ogromnym   zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej. Na miejscu  możemy zostawić znicz, który chcieliśmy   wyrzucić, a jeszcze komuś   mógłby się przydać.  Możemy też zabrać znicz, jeśli go potrzebujemy i ponownie wykorzystać zapalając na grobach bliskich. W ten  sposób pomagamy  środowisku. Za zorganizowanie akcji bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz p. Janowi Rosie,  naszemu absolwentowi, za pomoc  w wykonaniu regału.

 

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU

 W listopadzie, w naszej placówce odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Są one jednym z elementów samorządności w naszej placówce. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród wychowanków. Przed ostatecznym głosowaniem wychowankowie, którzy zgłosili chęć  kandydowania na przewodniczącego samorządu, przygotowali plakaty wyborcze, na których zaprezentowali swoje programy. Plakaty zostały umieszczone na specjalnej tablicy informacyjnej przygotowanej do tego celu. Mieszkańcy internatu przez tydzień zapoznawali się z programami wyborczymi kandydatów.

W wyborach wzięło udział dziewięciu  kandydatów – Gortat Wiktor, Graczyk Klaudia, Malinowski Kacper, Martofel Kamila, Sikorska Roksana, Tuzikowska Małgorzata, Witkowski Kacper, Wojtaczka Wiktoria, Zegan Paulina. W komisji wyborczej zasiedli wychowawcy internatu oraz przedstawiciele młodzieży – Norbert Kowalski i Arkadiusz Jarecki. Decyzją zdecydowanej  większości głosujących, przewodniczącym MRI w roku szkolnym 2022/2023 został Kacper Witkowski, zastępcą przewodniczącego Kacper Malinowski, zaś funkcję sekretarza będzie pełniła Klaudia Graczyk. Dziękujemy wszystkim wychowankom internatu za udział w wyborach i stuprocentową frekwencję. Wychowankom, którzy w bieżącym roku szkolnym będą współtworzyć  samorząd internatu,  życzymy dużo wytrwałości w realizacji zaplanowanych przedsięwzięć, a przede wszystkim niesłabnącego zapału do podejmowania nowych wyzwań. Samorządność uczniowska jest bowiem  świetnym narzędziem przygotowania młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w społecznym, a także dorosłym życiu.
Opiekun –  Młodzieżowej Rady Internatu – pani Kamila Muras.

KIBICUJEMY NASZEJ REPREZENTACJI

We wtorek, 22 listopada, polska reprezentacja piłkarska rozegrała pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze. Wychowankowie internatu mecz z reprezentacją Meksyku obejrzeli w specjalnie zorganizowanej strefie kibica. Mimo, iż spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem emocji nie brakowało, a nasza młodzież kibicowała do ostatniego gwizdka sędziego. W czasie meczu nie mogło zabraknąć biało-czerwonych szalików, flag oraz barw narodowych na twarzach naszych uczniów. W czasie oglądania zmagań naszych piłkarzy wychowankowie mieli do dyspozycji popcorn, chipsy, orzeszki oraz ciasteczka, czyli niezbędne przysmaki, po które zwykle sięgamy śledząc mecz przed telewizorem. Przed nami jeszcze co najmniej dwa spotkania biało-czerwonych podczas mundialu w Katarze, chociaż po cichu liczymy, że Polacy zakwalifikują się do kolejnej fazy turnieju, dzięki czemu będziemy mieli kolejne szanse do świetnej zabawy podczas wspólnego kibicowania. Organizatorami strefy kibica byli p. Damian Rybusiewicz oraz p. Cezary Pietrzak.

DYSKOTEKA W INTERNACIE

Oj działo się, działo… Z inicjatywy wychowanki Wiktorii Wojtaczki, przy pomocy wychowawczyni  pani Kamili Muras, odbyła się w internacie dyskoteka integracyjno – halloweenowa. O godzinie 18:00, w  mrocznym klimacie, wśród efektownych dekoracji młodzież  przebrana w różne, ciekawe stroje – raczej śmieszne niż upiorne – rozpoczęła  zabawę taneczną. Na parkiecie można było napotkać m.in. teletubisie, jaskiniowców, wróbla, wrony, damę dworu. Nie zabrakło też diablicy i ducha. Wszyscy bawili się przy rytmach tanecznej muzyki, którą  wybierał  DJ Kacper Witkowski. Na wychowanków czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawców internatu.

W tym niezwykle emocjonującym i wyjątkowym dniu nie mogło więc zabraknąć konkursu na najciekawsze przebranie.

Alternatywne formy spędzania czasu wolnego w internacie

Nie lada gratka czekała w czwartek w internacie na miłośników gier wideo. Podczas spotkania sekcji alternatywne formy spędzania czasu wolnego “odkurzona” została nieco zapomniana gra Pegasus. 8-bitowa konsola, która jest klonem japońskiej konsoli Famicom, szczególną popularność zyskała w pierwszej połowie lat 90-tych. Znakiem rozpoznawczym gry, nawet dla mniej zorientowanych osób, są charakterystyczne żółte dyskietki. Dla zdecydowanej większości naszych uczniów Pegasus jest jak z sprzęt z zamierzchłych czasów, nie zmienia to jednak faktu, że sprawił on im dużą frajdę. Wśród gier, w które wychowankowie mieli okazję zagrać były m.in. słynne Super Mario Bros, Tank 1990, Barbie oraz Contra. Spędzenie wolnego czasu grając na Pegasusie pozwoliło naszym uczniom choć na chwilę wrócić do przeszłości i na własne oczy zobaczyć “marzenie” nastolatka lat 90-tych, choć dzisiaj trudno w to uwierzyć. Już wkrótce w ramach sekcji planowane są kolejne przenosiny do dawnych czasów, gdzie technologia nie stała na tak wysokim poziomie, jak dziś, ale powrót do niej może być naprawdę ciekawym doświadczeniem.

„Ocalić od zapomnienia” – wolontariusze sprzątali zapomniane groby

Dwunastu wolontariuszy z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie pod opieką pani Kamili Muras i pani Wiesławy Rosy, wybrało się na Cmentarz Parafialny w Zdunach, aby uporządkować zapomniane, zarośnięte, zaniedbane, zasypane liśćmi groby. Wolontariusze chwycili za grabie i posprzątali wiele takich miejsc. Następnie odwiedzili groby żołnierzy. Oddali hołd poległym za ojczyznę, porządkując ich mogiły i zapalając znicze. Uczniowie uczcili również pamięć zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzięki tej akcji młodzież nauczyła się szacunku do tradycji i poszanowania miejsc pamięci zmarłych.

Alternatywne formy spędzania czasu wolnego w internacie

W ubiegłym tygodniu zakończył się turniej FIFA 22 na konsoli PlayStation, który przez blisko trzy tygodnie rozgrywany był w internacie. W poniedziałek odbyło się jego oficjalne podsumowanie, a także wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych trzech uczestników. Zwycięzcą turnieju został Jakub Rakowski z kl III TR, na drugim miejscu podium uplasował się Kacper Wrzesiński z kl III TR, stawkę uzupełnił z kolei Piotr Stańczyk z kl I TW. Każdy z wychowanków, oprócz dyplomu, otrzymał słodki upominek, natomiast triumfator może się cieszyć także ze specjalnego kubka PlayStation. Zawody w grę FIFA, które zorganizowane zostały w ramach sekcji alternatywne formy spędzania czasu wolnego, były pierwszym tego typu turniejem w internacie. W następnych miesiącach planowane są kolejne przedsięwzięcia związane z rywalizacją na konsoli do gier. Opiekunami sekcji są Pan Damian Rybusiewicz oraz Pan Cezary Pietrzak.

Wycieczka rowerowa do Skansenu  Ziemi Łowickiej

We wtorkowe popołudnie kilkunastu uczniów klas pierwszych udało się na wycieczkę rowerową do miejscowości Maurzyce w gminie Zduny. Na miejscu młodzież miała okazję zwiedzić Skansen Ziemi Łowickiej, wyjątkowe miejsce na mapie naszej gminy, gdzie obejrzeli m.in. chałupy łowickie, dawną szkołę podstawową, remizę strażacką, młyn oraz drewniany kościółek. Na terenie skansenu znajdują się 42 obiekty, które w większości pochodzą z XIX oraz XX, a niektóre z nich znajdują się w rejestrze zabytków. Wnętrza drewnianych budynków wyposażone są w meble, elementy gospodarstwa domowego, obrazy, tkaniny, a także narzędzia rolnicze. Zwiedzając teren skansenu można poczuć wyjątkowy klimat oraz uroki dawnej wsi łowickiej, z pięknymi, kolorowymi wycinankami na czele, które zawsze kojarzą się z łowickim folklorem. Wycieczka, której głównymi celami była integracji pierwszoklasistów oraz poznanie kultury i tradycji ziemi Łowickiej, zorganizowana była w ramach sekcji alternatywne formy spędzania czasu wolnego działającej w internacie. Wychowankom towarzyszyli pani Sylwia Jabłońska, pan Damian Rybusiewicz oraz pan Cezary Pietrzak.

Alternatywne formy spędzania czasu wolnego w internacie

W poniedziałek zainaugurowaliśmy w internacie Turniej w FIFĘ na konsoli PlayStation. Do rywalizacji stanęło dwudziestu chłopców, którzy w pierwszej fazie zawodów podzieleni zostali na pięć czteroosobowych grup, które rozgrywane będą systemem “każdy z każdym”. Do dalszej fazy awansuje po dwóch uczestników z każdej grupy. W kolejnej rundzie uczniowie znajdą się w dwóch pięcioosobowych grupach, z których ponownie wyłonimy dwóch najlepszych zawodników. W fazie Play Off rozegrane zostaną jedynie dwa półfinały, finał oraz mecz o trzecie miejsce. W najbliższych dniach czeka nas wiele ciekawych pojedynków na wysokim poziomie. Jesteśmy przekonani, że przysporzą one wiele emocji oraz zdrowej rywalizacji. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej placówce
i organizowane jest w ramach sekcji alternatywne formy spędzania czasu wolnego.

 

„Kocham Cię Szkoło!” – uroczysta kolacja w internacie.

Ktoś, kiedyś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy.

W atmosferze śpiewu, zabawy i radości spotkaliśmy się w stołówce internatu w czwartek 28 kwietnia 2022 r o godzinie 17.30 na uroczystej kolacji zorganizowanej dla tegorocznych maturzystów. Wychowawcy i młodsi mieszkańcy internatu przygotowali krótką część artystyczną wzorowaną na turnieju telewizyjnym. Każdej rundzie towarzyszyła piosenka Kocham cię, Szkoło!, śpiewana na melodię znaną z teleturnieju Kocham cię, Polsko! W rywalizacji uczestniczyły dwie drużyny MATURZYSTÓW, której kapitanem był Maciej Stasiak (przewodniczący MRI) oraz TRZECIOKLASISTÓW, pod przewodnictwem Kacpra Malinowskiego. Turniej składał się z kilku rund między innymi: zagadki muzyczna i literacka, skojarzenia, kalambury oraz głuchy telefon. Zwycięzcami zostali TRZECIOKLASIŚCI.

W krótki powrót do przeszłości przeniosła Nas prezentacja zdjęć. Pozwoliła wrócić pamięcią do minionych imprez przeżytych w internacie,  przypomniała jak wyglądali obecni maturzyści w latach swojej młodzieńczości oraz jak spędzali czas w internacie. Wspomnienia  wywołały łzy, ale też gromkie śmiechy i oklaski. Wszyscy bawili się świetnie. Nadszedł wreszcie czas na podsumowanie pobytu w internacie, maturzyści zostali uhonorowani pamiątkowymi certyfikatami mieszkańca internatu, upominkami, dyplomami, podziękowaniami za pracę artystyczną oraz wolontariat.

Najstarsi mieszkańcy złożyli podziękowania za wspólnie spędzone lata, podkreślili, że to bardzo ważne cztery lata w ich życiu, pozostaną one na zawsze w ich pamięci, gremialnie zapewnili, że internat był ich drugim domem,  nadmienili również, że nie wyobrażają sobie najbliższych tygodni, najbardziej będzie im brakować niedzielnych powitań i piątkowych rozstań. W ramach wdzięczności za codzienny trud  wręczyli słodkie upominki dla dyrekcji, wychowawców i pań z obsługi internatu.

Zwieńczeniem uroczystości była uroczysta kolacja, którą przygotowały panie kucharki oraz słodka niespodzianka pyszny tort z dedykacją dla klas czwartych.

Drodzy Maturzyści Adam Asnyk napisał: „ Życie jest biegiem, staraj się o to, abyś go dokończył.” Młodsi koledzy, wychowawcy i pracownicy internatu życzą Wam, aby wasz bieg był zawsze szczęśliwy, bez upadków, zwieńczony osiągnięciem mety z uśmiechem na twarzy bez większych kłopotów i zmartwień.

DO ZOBACZENIA NA ZJAZDACH ABSOLWENTÓW!!!

 

ROZWIJAMY SWOJE PASJE…

9 maja 2018 roku, korzystając z pięknej pogody, wychowankowie internatu pod opieką pana profesora Piotra Surmy wybrali się na wędkowanie. Młodzież uczyła się różnych metod połowu rozwijając tym samym swoje zainteresowania oraz mile spędzając czas na łonie natury.

 

SEZON KAJAKOWY TRWA…

Pogoda dopisuje, humory też…  sezon kajakowy trwa… pod czujnym okiem pana profesora Aleksandra Frankiewicza oraz pana profesora Piotra Surmy.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Dzieci, dyrekcja, wychowawcy, przyjaciele i samorządowcy spotkali się 15 grudnia 2017 roku w Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie aby wspólnie poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Wspólna Wigilia to wyjątkowy dzień w placówce, na który szczególnie ci najmłodsi czekają cały rok.

Gości powitała p. Monika Kuźnicka – dyrektor placówki. Tradycyjnie przed połamaniem się opłatkiem dzieci i młodzież zaprezentowały się w jasełkach. Nie zabrakło też kolęd i pastorałek. Następnie głos zabrali samorządowcy i zaproszeni goście, składając dzieciom i pracownikom najlepsze życzenia świąteczne. W dalszej kolejności ciepłe i pełne życzliwości słowa skierowali do dzieci i młodzieży przybyli goście, którzy przekazali także mnóstwo prezentów.

DZIEŃ DZIECKA Z PRZYJACIÓŁMI Z GOSTYNINA

W tym roku kolejny raz otrzymaliśmy zaproszenie do wspólnego świętowania Dnia Dziecka z naszymi młodszymi przyjaciółmi z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie. Niestety z powodu wybranego terminu, jakim był 2 czerwca 2017r.,  uczestniczyć w imprezie mogli jedynie nasi niezawodni absolwenci.

Rozpoczęciem całego przedsięwzięcia było przygotowane przez wychowanków placówki przepełnione humorem przedstawienie- właśnie o dzieciach. Miło jest przypominać sobie  i rymowanki i piosenki sprzed lat, szczególnie kiedy wykonuje je dla nas ktoś, kto wkłada w swoje wykonanie całe serce. W chwilę po ostatnim wystąpieniu, gry i zabawy rozpoczęły się na dobre! Nasze absolwentki oczywiście również nie mogły usiedzieć w miejscu i zaraz przyłączyły się do dzieci. Brały udział m.in. w biegu przez policyjny tor przeszkód,  przeciąganiu liny, czy drużynowej grze planszowej oraz dopingowały w meczu piłki nożnej. Patrząc na pomalowane twarze i tę radość z dmuchanej zjeżdżalni, można pomyśleć, że cofnęły się o kilka lat wstecz…

Już po pożegnalnych uściskach, na zakończenie, dziewczęta podziękowały Pani Dyrektor za zaproszenie i okazaną gościnność oraz na jej ręce złożyły najserdeczniejsze życzenia i prezenty dla wszystkich dzieci.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW Z INTERNATU

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie miało miejsce uroczyste pożegnanie  tegorocznych maturzystów zamieszkujących przyszkolny internat, w którym udział wzięli młodzież, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy szkoły.  Impreza została zorganizowana jednak nie w internacie a w szkolnej stołówce i miała formę quizu pod znamiennym tytułem „Kocham Cię Szkoło”. W rolę prowadzących teleturniej wcielili się uczniowie klas trzecich Adrian Seliga i Wiktoria Józwiak, a dwie rywalizujące ze sobą drużyny zasilili z jednej strony odchodzący maturzyści pod przewodnictwem byłej już przewodniczącej samorządu uczniowskiego Oli Adamczyk,  z drugiej zaś  team mieszany złożony zarówno z przyszłych absolwentów jak i uczniów klas niższych pod przywództwem sędziwego Krzysztofa „Blachy” Winiarskiego. Rywalizacja była niezwykle zacięta i obfitująca w wiele zwrotów akcji. Poszczególne konkurencje budziły wśród uczestników imprezy wiele pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzy, a całość dopełniały piękne utwory śpiewane przez mieszkańców internatu z grupy wokalnej prowadzonej przez panią Kingę Dzik.

Ciężkie i długotrwałe zmagania zakończyły się ostatecznie zwycięstwem drużyny maturzystów, którzy zgodnie z tradycją podziękowali swoim adwersarzom za uczciwą walkę. Zasłużone brawa publiczności otrzymały oczywiście obydwa teamy.

            W dalszej części uroczystości wyświetlone zostały dwie prezentacje multimedialne przygotowane przez wychowawców z internatu jak i przez samych odchodzących. Obydwie przedstawiały najciekawsze i najzabawniejsze momenty oraz wydarzenia z życia internatu, w których uczestniczyli adresaci przedmiotowego przedsięwzięcia.

            Następnie przyszedł czas na rozdanie nagród i wyróżnień przez panią kierownik Iwonę Przytulską dla najbardziej zasłużonych i niestety odchodzących już mieszkańców internatu, którzy na zawsze wryli się w serca wychowawców jak i młodszych kolegów. Nostalgia i wzruszenie towarzyszące tej części imprezy sprawiły, iż na wielu policzkach pojawiły się łzy, nie pomijając również samej pani kierownik.

            Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez niezawodne panie kucharki, które przez cztery lata raczyły podniebienia maturzystów wykwintnymi daniami szkolnej stołówki. W trakcie kulinarnych degustacji odbywały się oczywiście rozmowy i wspomnienia o charakterze sentymentalnym, podczas których uczestnicy uroczystości wymieniali między sobą wrażenia oraz spostrzeżenia na temat wspólnie spędzonego w internacie czasu.

            Całość przedsięwzięcia przygotowanego przez wychowawców internatu pod kierunkiem pani Sylwii Jabłońskiej zakończyła zabawa taneczno-muzyczna, która w sposób niezwykle efektywny rozładowała atmosferę żalu i wzruszenia zmieniając zapłakane lica  odchodzących oraz żegnających w radosne powiewy skocznych pląsów mówiących o tym, iż pamięć wspólnie spędzonych chwil będzie trwała w naszych sercach aż po wsze czasy.

ŻEGNAJCIE DRODZY MATURZYŚCI BĘDZIEMY ZA WAMI TĘSKNIĆ I NIGDY NIE  ZAPOMNIMY!!!

POMAGAMY…

Nasz zapał i chęć niesienia pomocy nie są już chyba żadną nowością, więc nikogo nie powinno dziwić, że po raz kolejny postanowiliśmy wesprzeć naszą chorą koleżankę Olę. W ostatnich dniach – 14, 15 i 16 lutego, szkolna doświadczona i utalentowana grupa aktorów wystąpiła charytatywnie przed zaproszonymi wcześniej młodszymi dziećmi ze szkół podstawowych ze Zdun, Błędowa, Mastek oraz Bąkowa, a także dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Borówku. Każde z przedstawień o rozbrykanym Zajączku Wielkanocnym w Krainie Świętego Mikołaja okazywało się jeszcze większym sukcesem niż poprzednie. Pomagając Oli dawaliśmy dzieciom odrobinę radości w te mroźne, szkolne dni.

Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie!

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Po  świętach Bożego Narodzenia i po Nowym Roku rozpoczyna się czas odwiedzin duszpasterskich. W dniu 31 stycznia 2017 r. odwiedził mieszkańców internatu ksiądz z parafii św. Jakuba  Apostoła w Zdunach. Razem z księdzem odmówiono  modlitwę i wspólnie zaśpiewano  kolędę . Następnie kapłan przekazał  życzenia wychowawcom i wychowankom internatu  , oraz zostawił obrazki św. upamiętniające to spotkanie.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie ze starym zwyczajem naszego internatu, w dniu 29 września 2016 roku odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Imprezę zorganizowała młodzież klas trzecich, która wszystko zaplanowały, zorganizowała oraz sprawnie poprowadziła.

Cała impreza, która rozpoczęła się o godzinie szesnastej trzydzieści, odbyła się przed budynkiem internatu. Przyjęcie „kociaków” do braci internackiej uświetniła obecność: dyrekcji szkoły, kierownictwa, wychowawców klas pierwszych oraz opiekunów internatu.

Pierwszoklasiści nie mieli łatwo… zmagali się w konkurencjach wymagających kreatywności, refleksu, siły i determinacji. Zadaniami jakie miały wykonać nasze „kocurki” było m.in.: wymiałczenie piosenki, wybory na najpiękniejszego kota czy zareklamowanie wylosowanego produktu. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej przysięgi, obcinania kotom ogonków przez panią kierownik internatu oraz poszukiwania cukierków w misce z mąką. Trzeba przyznać, że pierwszaki świetnie się spisały i wywiązały ze swoich zadań.

Ostatnim punktem otrzęsin, których głównym celem była integracja mieszkańców internatu, była wyczekiwana przez wszystkich dyskoteka.

img_3011-kopiowanie

img_3051-kopiowanie

img_3082-kopiowanie

img_3105-kopiowanie

img_3107-kopiowanie

img_3108-kopiowanie

img_3114-kopiowanie

img_3144-kopiowanie

img_3155-kopiowanie

img_3158-kopiowanie

img_3164-kopiowanie

img_3221-kopiowanie

img_3231-kopiowanie

img_3237-kopiowanie

ROWEREM PO OKOLICY

12 września 2016 roku, uczniowie klasy I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii pod opieką p. Bogumiły Banasik i p. Łukasza Jankowskiego udali się na krajoznawczą wycieczkę rowerową. Może nie zajechali daleko, bo jedynie do Strugienic, gdzie zobaczyli zabytkowy młyn i most (z którego zapewne nie raz będą startować ich kajaki), to nie zapomną tej wycieczki jeszcze przez długi czas. Była to dla nich idealna okazja do bliższego poznania siebie wzajemnie i opiekunów, a na dłuższe wyprawy jeszcze przyjdzie czas – w końcu 4 lata przed nimi…

14359260_1786782714917383_4274135609084570615_n-kopiowanie14291623_1786775904918064_6461157093465250501_n-kopiowanie14470666_1788771378051850_8898673100382002960_n-kopiowanie

BAL KARNAWAŁOWY

Minęły już święta Bożego Narodzenia, nastał Nowy Rok, a razem z nim karnawał. Nadszedł więc czas i na bal karnawałowy, na który po raz kolejny wybraliśmy się do naszych przyjaciół z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie.
28 stycznia 2016 roku tradycyjnie zaopatrzeni w barwne i wymyślne przebrania, pyszne wypieki oraz inne smakołyki, w szampańskich nastrojach opuściliśmy tereny Zduńskiej Dąbrowy. Nie wiedzieć kiedy, znaleźliśmy się na miejscu. Po gorącym powitaniu dołączyliśmy do zabawy, którą uatrakcyjniły konkursy na: najlepsze przebranie oraz na króla i królową balu. Zwyciężyli oczywiście najbardziej kreatywni i oryginalni.

Jak powszechnie wiadomo, im lepsza zabawa tym czas szybciej płynie. Przy skocznych rytmach disco polo i innych wszystkim znanych hitach, mijał nam czwartkowy wieczór. Nasz pobyt w Gostyninie zbliżał się do końca. Ostatnie utwory, ostatnie taneczne podskoku, podrygi… i chwila pożegnani, jak zwykle przepełniona smutkiem oraz nadzieją na następne spotkanie – oby jak najszybciej…

Dziękujemy i do zobaczenia…

563502_1693604180901904_4482202519619881204_n (Kopiowanie)

POMAGAMY…

Pomagać może każdy, pomagamy i my! Już chyba wszystkim dobrze znana jest historia naszej chorej koleżanki Oli, więc nikogo nie powinno dziwić, że po raz kolejny postanowiliśmy Jej pomóc. Po licznych próbach, 26 i 27 stycznia 2016 roku, jako doświadczona i utalentowana grupa szkolnych aktorów wystawiliśmy przed zaproszonymi wcześniej młodszymi dziećmi ze szkół podstawowych ze Zdun, Mastek oraz Bąkowa spektakl o samotnym bałwanku, w formie nowoczesnych jasełek. Odnieśliśmy wielki sukces – pomagając Oli oraz dając dzieciom trochę radości w te szare, szkolne dni.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie!

12646813_1691592894436366_2986690929904541300_o (Kopiowanie)12657265_1691592827769706_34406531132644451_o (Kopiowanie)

12657922_1691592824436373_3578427420866889682_o (Kopiowanie)12671629_1691592654436390_5985662054465985946_o (Kopiowanie)

12694607_1691593001103022_4184717392552041711_o (Kopiowanie)12694919_1691592054436450_661950536610089800_o (Kopiowanie)

ANDRZEJKI Z PRZYJACIÓŁMI Z GOSTYNINA

Każdy z nas, raz na jakiś czas, zastanawia się co się z nim stanie, co go czeka… Andrzejki są jednym z tych dni. Tradycyjne wróżby i ta magiczna atmosfera… Dla nas to również pretekst do spotkania z naszymi przyjaciółmi z Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Gostyninie.
Kolejny raz spora grupa, bo 35 wychowanków internatu, 24 listopada wyruszyła w podróż rozśpiewanym autokarem prosto do otulonego tajemnicą Gostynina, gdzie przez szyby błyszczały z niecierpliwością niezliczone pary wesołych oczu. Już od progu rozgrzewały nas serdeczne powitania, w końcu od naszego ostatniego spotkania minęło sporo czasu… Mimo młodego wieku, gospodarze zadbali o wszystko! Nasza radość rosła z minuty na minutę – z każdą kolejną wróżbą, czy nową znajomością. Sprawdzaliśmy między innymi imię „drugiej połówki”, co nas czeka wybierając monetę symbolizującą bogactwo, pierścionek oznaczający małżeństwo, czy krzyż wskazujący na przyszłość w zakonie. Losowaliśmy też przyszły zawód – i tu niespodzianka- nie wszystkim z nas wyszedł weterynarz, rolnik, architekt… Po naświetleniu co przed nami, nadszedł czas wyczekiwanej dyskoteki. Kółeczko, pociąg i w parach. Nic nie było w stanie powstrzymać nas od pląsów z wyjątkiem… zaproszenia na kolację. Oczywiście po uzupełnieniu kalorii i nabraniu sił wróciliśmy jeszcze intensywniej szaleć na parkiecie! Nie obeszło się bez popisów breakdance starszych wychowanków placówki. Do nich mamy dwa słowa – Pełen szacunek… Nie jest to tak prosta sprawa jak się wydaje. Pożegnania z naszymi towarzyszami zabaw są naprawdę ciężkie – pełne łez i przepełnione tęsknotą jeszcze przed wyjazdem. Tym razem nie było inaczej. Zaraz za drzwiami padało jedno to samo pytanie – „Kiedy się znów spotkamy?”. Odpowiedź jest prosta – na uroczystej Wigilii, do której przygotowania ruszają pełną parą!
Do zobaczenia!

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

KIBICOWALIŚMY SKRZE BEŁCHATÓW

W dniu 18 listopada 2015 roku uczniowie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie pojechali na mecz PGE Skry Bełchatów z Cucine Lube w Atlas Arenie w Łodzi. Pomimo wielkiego dopingu ze strony publiczności drużyna gości wygrała ze Skrą 3-1. Do samego końca wszyscy wierzyli w zwycięstwo gospodarzy.

Po powrocie do internatu uczniów nie opuszczała meczowa atmosfera. Wyjazd uznali za bardzo udany.

FB_IMG_1448226286736 (Kopiowanie)FB_IMG_1448226282793 (Kopiowanie)

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Kontynuując wieloletnią tradycję otrzęsin, w tym roku również pierwszoklasiści zostali powitani z ,,wielką pompą”. Jednym słowem 17 września 2015 roku na pewno zapadnie naszym nowym kolegom głęboko w pamięci.

Powitane brawami pierwszaki wydawały się trochę zdenerwowane, ale chyba każdy obawia się nieznanego. Zaczęliśmy na sportowo – „skołowanym slalomem” i „ślepymi taczkami”. Sprawdziliśmy także kreatywność naszych kolegów w „wyborach miss(-tera)” oraz naszej wersji karaoke. Ponieważ żadne z wyzwań nie sprawiało problemu, postawiliśmy na nowe doznania kulinarne. Dla rozluźnienia, zapewniliśmy pierwszakom również „randki w ciemno” z karmieniem partnera. Nie mogło też zabraknąć powrotu do naszego dzieciństwa – postawiliśmy na klasykę – „gorące krzesła”, których „przypadkiem” nie udało się wygrać żadnemu z naszych nowych kolegów, a dla lepszej integracji klas – zagraliśmy w kalambury. Te także nie okazały się trudne. Na koniec imprezy pierwszaki zasłużyły na osłodę, więc szukały swoich cukierków w misce pełnej sypkiej niespodzianki. Jeszcze tylko odtańczono kankana i złożono niebanalną przysięgę.

Nasi nowi koledzy zapytani o wrażenia – nie narzekali. Zakładamy więc, że się podobało, a nam to wystarczy – w końcu taki był cel – powitanie z humorem…

DSC_0134 (Kopiowanie)DSC_0144 (Kopiowanie)DSC_0170 (Kopiowanie)DSC_0177 (Kopiowanie)DSC_0181 (Kopiowanie)DSC_0184 (Kopiowanie)DSC_0211 (Kopiowanie)DSC_0219 (Kopiowanie)DSC_0232 (Kopiowanie)DSC_0298 (Kopiowanie)DSC_0307 (Kopiowanie)DSC_0320 (Kopiowanie)

 SPŁYW KAJAKOWY Z WYCHOWANKAMI Z GOSTYNINA

W dniu 24 czerwca 2015 roku dziesięcioro wyróżnionych wychowanków z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie wraz z opiekunami gościło w Zduńskiej Dąbrowie. Atrakcją wizyty okazał się spływ kajakowy po Bzurze, jazda na rowerach po urokliwej okolicy, a także mecz piłki nożnej. Uwieńczeniem spotkania była wspólna kolacja przy grillu. Zabawa była wyśmienita a rozstanie jak zwykle długie i smutne. Bardzo cieszymy się, że wykorzystując sprzęt sportowy mogliśmy pokazać naszym przyjaciołom fragment ziemi łowickiej.
Jeszcze raz gratulujemy wyników w nauce. Życzymy wspaniałych WAKACJI…

5 (Kopiowanie)

POWIATOWY PRZEGLĄD RÓŻNYCH FORM TANECZNYCH

W dniu 18 czerwca 2015 roku w Topoli Królewskiej odbył się „Powiatowy Przegląd Różnych Form Tanecznych” dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Wśród występujących zespołów miała okazję zaprezentować się grupa „Dąbrowiacy”, której skład stanowią wychowankowie internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.
Młodzież, tańcząca pod kierunkiem p. Piotra Surmy, zajęła wysokie III miejsce.

Celem „Powiatowego Przeglądu Różnych Form Tanecznych” była popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego.

20150618_122903-1 (Kopiowanie)

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2015

W kwietnia 2015 roku odbyło się Pożegnanie Maturzystów mieszkających w Internacie. Uroczystość rozpoczęła się od ciepłych słów powitania, po których nastąpiła chwila wspomnień – od wyboru szkoły i pierwszej nocy w internacie poprzez wspólnie spędzone dni aż do … rozstania. Niejednej osobie łezka zakręciła się w oku, ale takie jest życie – przecież, „aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę”. Dlatego życzymy Wam „szerokiej drogi”… Wspominajcie miło Internat.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Jak każdego roku mieszkańców internatu odwiedził z wizytą duszpasterską ksiądz z parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach.
Po wspólnej modlitwie za wychowanków, wychowawców, rodziców oraz maturzystów wspólnie odśpiewano kolędę ,, Dzisiaj w Betlejem ”. Następnie ksiądz odwiedził i poświęcił pokoje, złożył życzenia na 2015 rok zostawiając młodzieży pamiątkowe św. obrazki.

DSC00078 (Kopiowanie)

ˮPIERWSZAKI NA STARTˮ

Zgodnie z tradycją naszego internatu, dnia 10 września 2014roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Na uroczystość przybyli: pan dyrektor Stanisław Kosmowski, pani dyrektor Zofia Rosa, pani kierownik internatu Iwona Przytulska, wychowawcy klas pierwszych pani Agnieszka Kaczor i pani Wiesława Mostowska oraz wychowawcy internatu.

Starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla “kociaków” nie lada zadania sprawdzające ich pomysłowość, poczucie humoru i sprawność fizyczną. Uroczystość rozpoczęła się o godz.17.30 od przywitania przybyłych gości, a następnie pierwszaki zabrały się do wykonywania poszczególnych konkurencji. Wśród widowni często wybuchały salwy śmiechu, którym towarzyszyła dobra zabawa. Po wspaniałym wykonaniu zadań “kociaki” złożyły przysięgę i zostały ciepło przyjęte do grona mieszkańców internatu.

Po uroczystości wszyscy udali się na kolację, na którą serwowane były kiełbaski z grilla, a następnie do wspólnej zabawy przy rytmach skocznej muzyki. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści długo będą wspominać ten dzień.

DSCF3603 (Kopiowanie)DSCF3625 (Kopiowanie)DSCF3630 (Kopiowanie)DSCF3631 (Kopiowanie)DSCF3642 (Kopiowanie)DSCF3656 (Kopiowanie)DSCF3668 (Kopiowanie)DSCF3752 (Kopiowanie)DSCF3767 (Kopiowanie)DSCF3807 (Kopiowanie)DSCF3816 (Kopiowanie)

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2014

W dniu 24 kwietnia 2014 roku w internacie odbyło się uroczyste  Pożegnanie Maturzystów, na które  przybyli zaproszeni goście – Pan Dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani  Dyrektor Zofia Rosa oraz wychowawcy klas czwartych.

Jak co roku, młodsza część społeczności internatu przygotowała humorystyczny program artystyczny wzbogacony prezentację multimedialną ukazującą tegorocznych  Maturzystów począwszy od pierwszego dnia pobytu w internacie. Powróciły wspomnienia… Nie obyło się również bez łez… łez wzruszenia, tęsknoty, smutku za tym co minęło…

Nie zabrakło również upominków oraz podziękowań i życzeń.  

DSCF1337 (Kopiowanie)DSCF1343 (Kopiowanie)DSCF1358 (Kopiowanie)DSCF1371 (Kopiowanie)

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET…

W dniu 10 marca 2014 roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet.
Na tę okoliczność uczniowie pod czujnym okiem wychowawców przygotowali pełen emocji program artystyczny skłaniający wszystkich obecnych do refleksji nad rolą kobiety w męskim świecie na przełomie dziejów.

Po wzruszającej części artystycznej męska część internatu złożyła wszystkim kobietom gorące życzenia.

SAM_0311 (Kopiowanie)SAM_0336 (Kopiowanie)SAM_0368 (Kopiowanie)SAM_0383 (Kopiowanie)

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W dniu 8 stycznia 2014 roku mieszkańców internatu odwiedził ksiądz Krzysztof Przybysz, prefekt parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach. Podczas wizyty duszpasterskiej wspólnie odśpiewano kolędy oraz pomodlono się za maturzystów, rodziców oraz wychowawców. Następnie ksiądz odwiedził i poświęcił pokoje wychowanków.

SAM_9944 (Kopiowanie)SAM_9958 (Kopiowanie)SAM_9961 (Kopiowanie)SAM_9964 (Kopiowanie)

NASZYM NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM

W dniu 10 października 2013 roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. 

Zgodnie z tradycją wpisaną w kalendarz roku internatu młodzież przygotowała humorystyczną część artystyczną odzwierciedlającą szkolną rzeczywistość, z którą na co dzień zmagają się nauczyciele i uczniowie. Zabawa była przednia, a śmiechu co niemiara…

Na zakończenie uczniowie w dowód wdzięczności złożyli wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom gorące życzenia.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

11 września 2013 roku o godz. 1700  miała miejsce wspólna zabawa integracyjna popularnie zwana otrzęsinami klas pierwszych.

To właśnie dla nich starsi koledzy zorganizowali kolację przy grillu, nie zabrakło również zaproszonych gości. Swoja obecnością zaszczycili zebranych Pan dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani w-ce dyrektor Zofia Rosa, pani kierownik Iwona Przytulska

wychowawcy klas pierwszych Pani prof. Anna Domińczak, Pani prof. Jolanta Bilska, Pani prof. Agnieszka Piesik oraz wychowawcy internatu.

Głównymi atrakcjami tego wyjątkowego wieczoru były liczne gry i zabawy m.in.:

    kalambury- wspólna gra z wychowawcami,

    poznajmy się lepiej,

     gorące krzesła,

     ,,Jaka to melodia”

    degustacja czyli dla każdego coś innego,

     szukanie cukierków w misce z mąką bez pomocy rąk,

      Kankan – taniec pierwszoklasistów.

Po wspólnej kolacji młodzież bawiła się przy dyskotekowych rytmach.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2013

W dniu 25 kwietnia 2013 roku w internacie odbyło się uroczyste  Pożegnanie Maturzystów.

O godzinie 1800 przybyli zaproszeni goście – Pan Dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani  Dyrektor Zofia Rosa oraz wychowawcy.

Młodsze koleżanki i koledzy przygotowali humorystyczny kabaret. Następnie wszyscy obecni mogli obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą tegorocznych  Maturzystów począwszy od pierwszego dnia pobytu w internacie. Powróciły wspomnienia tych  wspólnie spędzonych czterech lat… były łzy wzruszenia, radości, tęsknoty….

Nie zabrakło również upominków  w postaci długopisów przeznaczonych na egzamin maturalny oraz egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Po części oficjalnej nadszedł czas na konsumpcję pysznych kiełbasek z grilla, po których przyszedł czas na deser – pyszny śmietankowy tort.

 Na koniec były podziękowania oraz życzenia.

Życzymy Wam powodzenia na egzaminach, wielu sukcesów w życiu osobistym   i zawodowym. Miło wspominajcie internat, koleżanki i kolegów oraz wychowawców.

Do zobaczenia!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIEŃ KOBIET

W środę 13 marca 2013 w świetlicy internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyły się uroczystości z okazji światowych obchodów Dnia Kobiet. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Dyrektor Szkoły – Pan Stanisław Kosmowski, Wicedyrektor Szkoły – Pani Zofia Rosa oraz Kierownik Internatu – Pani Iwona Przytulska.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali pełen emocji i humoru teleturniej pod nazwą „Interiada” wzorowany na popularnej, telewizyjnej Familiadzie. Udział w nim wzięły dwie drużyny: „Śledzie” w składzie: nauczyciel historii, Pan Łukasz Jankowski – kapitan, Bartosz Stasiak, Damian Mozga i Tomasz Markowicz oraz „Kopacze” pod kierunkiem nauczyciela religii, Pana Aleksandra Frankiewicza z Emilem Świderkiem, Michałem Wasilewskim i Przemysławem Świdrowskim w składzie.                                                      

Walka była zacięta i bardzo zabawna, a seria pytań dotycząca meandrów kobiecego życia sprawiła uczestnikom nie lada problemy. Ostatecznie po emocjonującym boju zwyciężyła drużyna „Śledziów”, która w nagrodę otrzymała po czekoladzie podczas gdy „Kopacze” w ramach nagrody pocieszenia raczyli swoje podniebienia przepysznymi batonami. To był też znak aby rozpocząć poczęstunek, który o godzinie 21 zakończył obchody Dnia Kobiet w internacie w Zduńskiej Dąbrowie.         

Wszyscy bawili się śwetnie pamiętając jednocześnie o najważniejszym przesłaniu uroczystości skłaniającym do refleksji nad istotną rolą Kobiety we współczesnym świecie. Kobiety fascynującej, nieodgadnionej, pełnej kontrastów, zasługującej na szacunek, miłość i oddanie ze strony płci brzydszej.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

8 stycznia 2013 roku mieszkańców internatu odwiedził z wizytą duszpasterską ksiądz Krzysztof Przybysz, prefekt parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach. Wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę ,, Dzisiaj w Betlejem ” oraz pomodlili się za wychowawców, rodziców oraz maturzystów. Po modlitwie ksiądz odwiedził i poświęcił pokoje wychowanków, złożył życzenia na 2013 rok zostawiając pamiątkowe św. obrazki.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO…

W środę 17 października o godzinie 1930 w świetlicy internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Akademię zaszczycili swoją obecnością Pan Dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani Wicedyrektor Zofia Rosa, Pani Kierownik Iwona Przytulska oraz zaproszeni nauczyciele. Jak co roku mieszkańcy internatu pod czujnym okiem wychowawców przygotowali dla gości niespodziankę, tym razem, w postaci krótkich humorystycznych scenek muzycznych poprzedzonych zabawnymi komentarzami odzwierciedlającymi szkolną rzeczywistość, z którą na co dzień zmagają się nauczyciele i uczniowie.

Na samym początku imprezy, gorącą już atmosferę, rozgrzał do granic czerwoności dobrze znany polskiej scenie Disco Polo, jedyny i niepowtarzalny duet Figot Fagot. Rozbawiona publiczność nie zdążyła jeszcze ochłonąć po szalonym występie „gigantów” Disco Polo gdy na scenę wkroczyła Kayah porywając widownię w wir zabawy, pełnej tanecznej magii, niezwykłego czaru, powabu i atrakcyjności, jakimi emanowała wspaniała, polska wokalistka. W środowy wieczór wystąpiło wielu wspaniałych artystów prezentujących swój bogaty, miły dla ucha repertuar, ale główną gwiazdą wieczoru okazała się być jedyna i niepowtarzalna, królowa polskiej sceny muzycznej – Doda. Jak zwykle piękna, urocza i niekonwencjonalna zdobyła serca wszystkich nawet najbardziej zatwardziałych smutasów. Jej elektryzującego show nie zdołały przyćmić nawet drobne problemy techniczne jakie dotknęły artystkę na samym początku występu. Zabawa była przednia, a śmiechu co niemiara.

Po części artystycznej uczniowie w dowód wdzięczności i uznania złożyli wszystkim nauczycielom gorące życzenia.

INTEGRUJEMY SIĘ…

We wtorek 18 września 2012 r. wychowankowie internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej wzięli udział w ognisku integracyjnym, którego ideą przewodnią było oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet społeczności internackiej.

Ognisko rozpoczęło się o godzinie 1800 na terenie przyległym do internatu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Dyrektor Szkoły  – Pan Stanisław Kosmowski, Wicedyrektor – Pani Zofia Rosa oraz Kierownik internatu – pani Iwona Przytulska. W rytmach skocznej muzyki płynącej z głośników uczestnicy zabawy wspólnie przystąpili do pieczenia kiełbasek, racząc swoje podniebienia tym wspaniałym smakołykiem, stanowiącym nieodzowny element każdej ogniskowej biesiady. Zaraz po posiłku starsi wychowankowie internatu przystąpili do realizacji głównego programu uroczystości, a mianowicie otrzęsin uczniów klas pierwszych. Przestraszone i zdezorientowane ,,Pierwszaki” z animuszem oraz zaangażowaniem uczestniczyły w całym cyklu prześmiesznych konkursów i zabaw, zakończonych przysięgą złożoną  w obecności wychowawców i całej społeczności internatu.

Radosna, miła atmosfera towarzysząca uczestnikom ogniska integracyjnego, przerywana salwami śmiechu, najdosadniej oddawała ducha życia dnia codziennego wychowanków internatu, którego od teraz, już w zgodzie z tradycją, zażywać będą mogli również uczniowie klas pierwszych.

Zabawa zakończyła się o godzinie 2030, ale cudowne przeżycia będą towarzyszyły najmłodszym mieszkańcom zapewne przez cały rok szkolny.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W dniu 26 kwietnia 2012 roku odbyło się Pożegnanie Maturzystów Internatu.Uroczystość rozpoczęła się o godz. 19.30. Gościliśmy na niej Dyrekcję Szkoły oraz Wychowawców najstarszych wychowanków.  Były ciepłe słowa powitania, trochę wspomnień. Młodsi koledzy oraz koleżanki przygotowali scenki kabaretowe. Zaczęło się od wybrania szkoły i pierwszej nocy spędzonej w przytulnym internacie. Następnie przytoczono charakterystyczne fakty z czterech lat pobytu, między innymi pobudki, „odrabianki” oraz posiłki w szkolnej stołówce. Podsumowaniem wspólnych dni stała się prezentacja multimedialna z życia maturzystów w internacie. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku. W ramach podziękowania maturzyści przygotowali spektakl niespodziankę dziękującą za wspólnie spędzone lata.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Zofia Wawrzyńczak wręczyła każdemu maturzyście pocztówkę z cytatami naszego Wieszcza. Nie obyło się również bez drobnych upominków od kolegów i koleżanek oraz wychowawców w postaci czarnego długopisu przeznaczonego specjalnie na egzamin maturalny. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia i pysznego tortu truskawkowego.

Mamy nadzieję, że wszystkie wspomnienia i doświadczenia, jakie zebraliście przez te cztery lata będąc w Internacie, zaowocują w Waszej przyszłości. Wiemy przecież, że „aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę”. Pamiętajcie „by iść przez życie z podniesionym czołem a nie z zadartym nosem.”

Życzymy powodzenia na maturze. Niech każdy z Was dostanie się na wymarzone studia i znajdzie satysfakcjonującą pracę. Życzymy Wam, by każdy dzień był wielką przygodą i byście z każdego życiowego zakrętu wychodzili na prostą.

Wspominajcie miło Internat, Wychowawców i wychowanków. Mówimy Wam do zobaczenia!!!

ŚWIĘTO KOBIET

Jak co roku, 8 marca to dzień uroczyście obchodzony przez wszystkich mieszkańców internatu. Tym razem męska część naszej społeczności odznaczyła się dużym poczuciem humoru w przygotowaniu programu artystycznego. Nie obyło się również bez życzeń i pięknych kwiatów.

Po części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania miło spędzili czas przy słodkościach, herbatce i  romantycznej muzyce. Wieczór dla KOBIET był  jak zawsze sympatycznym przeżyciem.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 Późnym popołudniem 10.01.2012 r. mieszkańców internatu odwiedził ksiądz Krzysztof Przybysz prefekt parafii Św. Jakuba Apostoła w Zdunach. Wizyta rozpoczęła się odśpiewaniem kolędy “Wśród nocnej ciszy” następnie wspólnie pomodliliśmy się za wychowawców, rodziców i maturzystów. Po modlitwie ksiądz odwiedził, poświęcił wszystkie pokoje i zostawił  pamiątkowe obrazki.

NASZYM NAUCZYCIELOM…

Choć uczczono święto pracowników edukacji w szkole  wychowankowie również pamiętają o swoich wychowawcach. W dniu 20 października 2011 roku zgromadziliśmy się w świetlicy internatu. Mieszkańcy internatu w postaci składanki najpopularniejszych polskich piosenek opowiedzieli zaproszonym gościom „Historię jednej znajomości”.  W roli głównej wystąpił niezastąpiony Damian Kuciapski, a wspomagali go Adrian Stępień, Marcin Kuciński i Mateusz Domański. Przezabawna składanka rozśmieszyła wszystkich zaproszonych gości. Po występie w rytmach disco przyszedł czas na utwór poważny. Grupa męska baletu internackiego przedstawiła ,,BAJORO ŁABĘDZIE”. Przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego i precyzyjne oraz wdzięczne pląsy tancerzy dostarczyły publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. Po krótkiej części artystycznej  wychowawcy ogłosili, że był to już niestety ostatni występ najstarszych wychowanków. Teraz już tylko matura… Oprócz słów podziękowania chłopcy otrzymali zdjęcia ze swoich występów. Nie zabrakło wzruszeń i owacji. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

,,Otrzęsiny” pierwszoklasistów

21 września 2011 roku w środę o godz. 18-tej w Internacie ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie miało miejsce ognisko integracyjne zwane popularnie otrzęsinami klas pierwszych. Na ognisku obecni byli uczniowie mieszkający w Internacie wraz z wychowawcami oraz zaproszenymi gośćmi. Konkursom zorganizowanym przez uczniów klas starszych z zainteresowaniem przyglądała się pani Dyrektor Zofia Wawrzyńczak oraz obecni nauczyciele. Głównymi atrakcjami tego wieczoru były następujące zabawy:

 • jedzenie kiślu z zawiązanymi oczami
 • picie mleka z talerzyków bez pomocy rąk
 • wkładanie pończochy na głowę
 • taniec ze szczotką do zamiatania
 • rozbijanie jaj na głowie
 • szukanie cukierków w misce z mąką bez pomocy rąk

Wszyscy mieli okazję zjeść pyszne, pieczone na ognisku kiełbaski, a także wziąć udział we wspólnym śpiewaniu przy akompaniamencie gitary. Jak mówią uczniowie „było bardzo fajnie”. Wszyscy zastanawiają się jak to będzie za rok
i obmyślają już nowe atrakcje.

Być kobietą, być kobietą…

Pod takim hasłem dnia 10.03.2011 roku po raz kolejny odbyło się w internacie spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
Na uroczystość zaproszono dyrekcję szkoły oraz panie z rady pedagogicznej. W pięknej scenerii wychowankowie internatu przedstawili zaproszonym gościom historię tego jakże pięknego święta, począwszy od czasów Adama i Ewy aż do Współczesności.

Wszyscy aktorzy doskonale ucharakteryzowani, humorystycznymi scenkami, rozbawili publiczność.

Wychowankowie zaprezentowali także ostatni taniec z „Darty dancing”.

Punktem kulminacyjnym występów był kankan  w wykonaniu chłopców wcielonych we francuskie tancerki. Taniec oczywiście zakończył się obowiązkowym szpagatem.

Następnie chłopcy złożyli życzenia wszystkim Kobietom i kobietkom. Zaproszonym paniom wręczyli róże, a koleżankom maskotki. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. To naprawdę miły gest.

“Marzenia się spełniają, wystarczy tylko w nie uwierzyć!!!

Dnia 31 stycznia 2011 roku w internacie odbyło się uroczyste otwarcie siłowni. Wychowankowie internatu w czasie rozmów z dyrekcją oraz wychowawcami wielokrotnie sygnalizowali potrzebę zorganizowania miejsca do wzmacniania tężyzny fizycznej.
Podczas uroczystego przecinania wstęgi Pani dyrektor przypomniała uczniom, że “warto marzyć, bo marzenia się spełniają”. Wszyscy wychowankowie byli zachwyceni, tym bardziej, że przygotowywanie dodatkowego miejsca do ćwiczeń przebiegało w tajemnicy i miało być dla nich niespodzianką.
Nowe pomieszczenie znacznie uatrakcyjniło zajęcia oraz umożliwiło uczniom poznanie innych formy aktywności ruchowej.

Wizyta duszpasterska

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich, czyli tak zwanej kolędy. I my w internacie wyczekiwaliśmy wizyty księdza z radością.
W dniu 12.01.2011. o godz. 18.00 ksiądz Tomasz Matusiak, jak co roku odwiedził nasz internat. Zebraliśmy się wszyscy, a wraz z nami pani dyrektor oraz wychowawcy. Razem z księdzem  odmówiliśmy modlitwę i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie kapłan przekazał nam życzenia na rok 2011 oraz obrazki upamiętniające to spotkanie.
W czasie wizyty duszpasterskiej odbyło się również poświęcenie nowo zakupionych dla szkoły pojazdów: samochodu Citroen Jump do przewozu osób i towarów oraz kombajnu zbożowego New Holland TC 5050.

Festiwal Top Trendy – Zduńska Dąbrowa 2010

27.10.2010 ten dzień mieszkańcy internatu poświęcili na uczczenie Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczny występ artystyczny był jednak wyjątkowy. Do internatu przybyła sama śmietanka gwiazd światowej sceny muzycznej. Odbył się więc festiwal, który na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości.
Artyści ubrani w oryginalne i pomysłowe stroje zaprezentowali: Mydełko Fa, Chery Chery Lady, Felicita, Dragostea din tei, Wyginam śmiało ciało, Stary Kaczor farmę miał, Love me tender, Livin’ La Vida Loca, Waka Waka.
Wszystkie zespoły były świetne, dlatego też komisja konkursowa miała problem z wyborem najlepszego wykonawcy. Doceniono jednak oryginalny strój i piosenkę Waka Waka, którą zaprezentował Marcin Marczak, uczeń kl. I TW.
Mieszkańcy internatu uczcili święto swoich nauczycieli ofiarowując im mnóstwo dobrego humoru, radości oraz szczere życzenia.