W ofercie internatu znajdują się 2, 3 i 4 osobowe pokoje. Istnieje możliwość zakwaterowania oraz wyżywienia 90 osób. Pokoje są wyposażone w tapczany, szafy ubraniowe, regały, stoły i krzesła oraz umywalki. Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty, toalety, prysznice, pomieszczenia do prasowania osobistych rzeczy. Internat zapewnia młodzieży całodzienne wyżywienie (trzy posiłki). Stołówka zlokalizowana jest w budynku szkoły, posiada własne zaplecze kuchenne. Posiłki są smaczne, domowe, a przede wszystkim zdrowe. Ze stołówki mogą korzystać również uczniowie niezamieszkujący w internacie. Wychowankowie internatu mogą ciekawie spędzać czas wolny. Mają możliwość korzystania ze szkolnych obiektów sportowo-rekreacyjnych takich jak: sala gimnastyczna i boisko. Do dyspozycji uczniów są dwie świetlice ze sprzętem RTV, bilardem, stołem tenisowym i siłownią fitness. Mieszkańcy internatu mogą korzystać z miejsc do cichej nauki, komputerów ze stałym łączem do internetu oraz podręcznej biblioteki zaopatrzonej w encyklopedie, słowniki i lektury szkolne.


……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Z ŻYCIA INTERNATU…

ROZWIJAMY SWOJE PASJE…

9 maja 2018 roku, korzystając z pięknej pogody, wychowankowie internatu pod opieką pana profesora Piotra Surmy wybrali się na wędkowanie. Młodzież uczyła się różnych metod połowu rozwijając tym samym swoje zainteresowania oraz mile spędzając czas na łonie natury.

 

SEZON KAJAKOWY TRWA…

Pogoda dopisuje, humory też…  sezon kajakowy trwa… pod czujnym okiem pana profesora Aleksandra Frankiewicza oraz pana profesora Piotra Surmy.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Dzieci, dyrekcja, wychowawcy, przyjaciele i samorządowcy spotkali się 15 grudnia 2017 roku w Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie aby wspólnie poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Wspólna Wigilia to wyjątkowy dzień w placówce, na który szczególnie ci najmłodsi czekają cały rok.

Gości powitała p. Monika Kuźnicka – dyrektor placówki. Tradycyjnie przed połamaniem się opłatkiem dzieci i młodzież zaprezentowały się w jasełkach. Nie zabrakło też kolęd i pastorałek. Następnie głos zabrali samorządowcy i zaproszeni goście, składając dzieciom i pracownikom najlepsze życzenia świąteczne. W dalszej kolejności ciepłe i pełne życzliwości słowa skierowali do dzieci i młodzieży przybyli goście, którzy przekazali także mnóstwo prezentów.

DZIEŃ DZIECKA Z PRZYJACIÓŁMI Z GOSTYNINA

W tym roku kolejny raz otrzymaliśmy zaproszenie do wspólnego świętowania Dnia Dziecka z naszymi młodszymi przyjaciółmi z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie. Niestety z powodu wybranego terminu, jakim był 2 czerwca 2017r.,  uczestniczyć w imprezie mogli jedynie nasi niezawodni absolwenci.

Rozpoczęciem całego przedsięwzięcia było przygotowane przez wychowanków placówki przepełnione humorem przedstawienie- właśnie o dzieciach. Miło jest przypominać sobie  i rymowanki i piosenki sprzed lat, szczególnie kiedy wykonuje je dla nas ktoś, kto wkłada w swoje wykonanie całe serce. W chwilę po ostatnim wystąpieniu, gry i zabawy rozpoczęły się na dobre! Nasze absolwentki oczywiście również nie mogły usiedzieć w miejscu i zaraz przyłączyły się do dzieci. Brały udział m.in. w biegu przez policyjny tor przeszkód,  przeciąganiu liny, czy drużynowej grze planszowej oraz dopingowały w meczu piłki nożnej. Patrząc na pomalowane twarze i tę radość z dmuchanej zjeżdżalni, można pomyśleć, że cofnęły się o kilka lat wstecz…

Już po pożegnalnych uściskach, na zakończenie, dziewczęta podziękowały Pani Dyrektor za zaproszenie i okazaną gościnność oraz na jej ręce złożyły najserdeczniejsze życzenia i prezenty dla wszystkich dzieci.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW Z INTERNATU

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie miało miejsce uroczyste pożegnanie  tegorocznych maturzystów zamieszkujących przyszkolny internat, w którym udział wzięli młodzież, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy szkoły.  Impreza została zorganizowana jednak nie w internacie a w szkolnej stołówce i miała formę quizu pod znamiennym tytułem „Kocham Cię Szkoło”. W rolę prowadzących teleturniej wcielili się uczniowie klas trzecich Adrian Seliga i Wiktoria Józwiak, a dwie rywalizujące ze sobą drużyny zasilili z jednej strony odchodzący maturzyści pod przewodnictwem byłej już przewodniczącej samorządu uczniowskiego Oli Adamczyk,  z drugiej zaś  team mieszany złożony zarówno z przyszłych absolwentów jak i uczniów klas niższych pod przywództwem sędziwego Krzysztofa „Blachy” Winiarskiego. Rywalizacja była niezwykle zacięta i obfitująca w wiele zwrotów akcji. Poszczególne konkurencje budziły wśród uczestników imprezy wiele pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzy, a całość dopełniały piękne utwory śpiewane przez mieszkańców internatu z grupy wokalnej prowadzonej przez panią Kingę Dzik.

Ciężkie i długotrwałe zmagania zakończyły się ostatecznie zwycięstwem drużyny maturzystów, którzy zgodnie z tradycją podziękowali swoim adwersarzom za uczciwą walkę. Zasłużone brawa publiczności otrzymały oczywiście obydwa teamy.

            W dalszej części uroczystości wyświetlone zostały dwie prezentacje multimedialne przygotowane przez wychowawców z internatu jak i przez samych odchodzących. Obydwie przedstawiały najciekawsze i najzabawniejsze momenty oraz wydarzenia z życia internatu, w których uczestniczyli adresaci przedmiotowego przedsięwzięcia.

            Następnie przyszedł czas na rozdanie nagród i wyróżnień przez panią kierownik Iwonę Przytulską dla najbardziej zasłużonych i niestety odchodzących już mieszkańców internatu, którzy na zawsze wryli się w serca wychowawców jak i młodszych kolegów. Nostalgia i wzruszenie towarzyszące tej części imprezy sprawiły, iż na wielu policzkach pojawiły się łzy, nie pomijając również samej pani kierownik.

            Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez niezawodne panie kucharki, które przez cztery lata raczyły podniebienia maturzystów wykwintnymi daniami szkolnej stołówki. W trakcie kulinarnych degustacji odbywały się oczywiście rozmowy i wspomnienia o charakterze sentymentalnym, podczas których uczestnicy uroczystości wymieniali między sobą wrażenia oraz spostrzeżenia na temat wspólnie spędzonego w internacie czasu.

            Całość przedsięwzięcia przygotowanego przez wychowawców internatu pod kierunkiem pani Sylwii Jabłońskiej zakończyła zabawa taneczno-muzyczna, która w sposób niezwykle efektywny rozładowała atmosferę żalu i wzruszenia zmieniając zapłakane lica  odchodzących oraz żegnających w radosne powiewy skocznych pląsów mówiących o tym, iż pamięć wspólnie spędzonych chwil będzie trwała w naszych sercach aż po wsze czasy.

ŻEGNAJCIE DRODZY MATURZYŚCI BĘDZIEMY ZA WAMI TĘSKNIĆ I NIGDY NIE  ZAPOMNIMY!!!

POMAGAMY…

Nasz zapał i chęć niesienia pomocy nie są już chyba żadną nowością, więc nikogo nie powinno dziwić, że po raz kolejny postanowiliśmy wesprzeć naszą chorą koleżankę Olę. W ostatnich dniach – 14, 15 i 16 lutego, szkolna doświadczona i utalentowana grupa aktorów wystąpiła charytatywnie przed zaproszonymi wcześniej młodszymi dziećmi ze szkół podstawowych ze Zdun, Błędowa, Mastek oraz Bąkowa, a także dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Borówku. Każde z przedstawień o rozbrykanym Zajączku Wielkanocnym w Krainie Świętego Mikołaja okazywało się jeszcze większym sukcesem niż poprzednie. Pomagając Oli dawaliśmy dzieciom odrobinę radości w te mroźne, szkolne dni.

Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie!

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Po  świętach Bożego Narodzenia i po Nowym Roku rozpoczyna się czas odwiedzin duszpasterskich. W dniu 31 stycznia 2017 r. odwiedził mieszkańców internatu ksiądz z parafii św. Jakuba  Apostoła w Zdunach. Razem z księdzem odmówiono  modlitwę i wspólnie zaśpiewano  kolędę . Następnie kapłan przekazał  życzenia wychowawcom i wychowankom internatu  , oraz zostawił obrazki św. upamiętniające to spotkanie.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie ze starym zwyczajem naszego internatu, w dniu 29 września 2016 roku odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Imprezę zorganizowała młodzież klas trzecich, która wszystko zaplanowały, zorganizowała oraz sprawnie poprowadziła.

Cała impreza, która rozpoczęła się o godzinie szesnastej trzydzieści, odbyła się przed budynkiem internatu. Przyjęcie „kociaków” do braci internackiej uświetniła obecność: dyrekcji szkoły, kierownictwa, wychowawców klas pierwszych oraz opiekunów internatu.

Pierwszoklasiści nie mieli łatwo… zmagali się w konkurencjach wymagających kreatywności, refleksu, siły i determinacji. Zadaniami jakie miały wykonać nasze „kocurki” było m.in.: wymiałczenie piosenki, wybory na najpiękniejszego kota czy zareklamowanie wylosowanego produktu. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej przysięgi, obcinania kotom ogonków przez panią kierownik internatu oraz poszukiwania cukierków w misce z mąką. Trzeba przyznać, że pierwszaki świetnie się spisały i wywiązały ze swoich zadań.

Ostatnim punktem otrzęsin, których głównym celem była integracja mieszkańców internatu, była wyczekiwana przez wszystkich dyskoteka.

img_3011-kopiowanie

img_3051-kopiowanie

img_3082-kopiowanie

img_3105-kopiowanie

img_3107-kopiowanie

img_3108-kopiowanie

img_3114-kopiowanie

img_3144-kopiowanie

img_3155-kopiowanie

img_3158-kopiowanie

img_3164-kopiowanie

img_3221-kopiowanie

img_3231-kopiowanie

img_3237-kopiowanie

ROWEREM PO OKOLICY

12 września 2016 roku, uczniowie klasy I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii pod opieką p. Bogumiły Banasik i p. Łukasza Jankowskiego udali się na krajoznawczą wycieczkę rowerową. Może nie zajechali daleko, bo jedynie do Strugienic, gdzie zobaczyli zabytkowy młyn i most (z którego zapewne nie raz będą startować ich kajaki), to nie zapomną tej wycieczki jeszcze przez długi czas. Była to dla nich idealna okazja do bliższego poznania siebie wzajemnie i opiekunów, a na dłuższe wyprawy jeszcze przyjdzie czas – w końcu 4 lata przed nimi…

14359260_1786782714917383_4274135609084570615_n-kopiowanie14291623_1786775904918064_6461157093465250501_n-kopiowanie14470666_1788771378051850_8898673100382002960_n-kopiowanie

BAL KARNAWAŁOWY

Minęły już święta Bożego Narodzenia, nastał Nowy Rok, a razem z nim karnawał. Nadszedł więc czas i na bal karnawałowy, na który po raz kolejny wybraliśmy się do naszych przyjaciół z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie.
28 stycznia 2016 roku tradycyjnie zaopatrzeni w barwne i wymyślne przebrania, pyszne wypieki oraz inne smakołyki, w szampańskich nastrojach opuściliśmy tereny Zduńskiej Dąbrowy. Nie wiedzieć kiedy, znaleźliśmy się na miejscu. Po gorącym powitaniu dołączyliśmy do zabawy, którą uatrakcyjniły konkursy na: najlepsze przebranie oraz na króla i królową balu. Zwyciężyli oczywiście najbardziej kreatywni i oryginalni.

Jak powszechnie wiadomo, im lepsza zabawa tym czas szybciej płynie. Przy skocznych rytmach disco polo i innych wszystkim znanych hitach, mijał nam czwartkowy wieczór. Nasz pobyt w Gostyninie zbliżał się do końca. Ostatnie utwory, ostatnie taneczne podskoku, podrygi… i chwila pożegnani, jak zwykle przepełniona smutkiem oraz nadzieją na następne spotkanie – oby jak najszybciej…

Dziękujemy i do zobaczenia…

563502_1693604180901904_4482202519619881204_n (Kopiowanie)

POMAGAMY…

Pomagać może każdy, pomagamy i my! Już chyba wszystkim dobrze znana jest historia naszej chorej koleżanki Oli, więc nikogo nie powinno dziwić, że po raz kolejny postanowiliśmy Jej pomóc. Po licznych próbach, 26 i 27 stycznia 2016 roku, jako doświadczona i utalentowana grupa szkolnych aktorów wystawiliśmy przed zaproszonymi wcześniej młodszymi dziećmi ze szkół podstawowych ze Zdun, Mastek oraz Bąkowa spektakl o samotnym bałwanku, w formie nowoczesnych jasełek. Odnieśliśmy wielki sukces – pomagając Oli oraz dając dzieciom trochę radości w te szare, szkolne dni.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie!

12646813_1691592894436366_2986690929904541300_o (Kopiowanie)12657265_1691592827769706_34406531132644451_o (Kopiowanie)

12657922_1691592824436373_3578427420866889682_o (Kopiowanie)12671629_1691592654436390_5985662054465985946_o (Kopiowanie)

12694607_1691593001103022_4184717392552041711_o (Kopiowanie)12694919_1691592054436450_661950536610089800_o (Kopiowanie)

ANDRZEJKI Z PRZYJACIÓŁMI Z GOSTYNINA

Każdy z nas, raz na jakiś czas, zastanawia się co się z nim stanie, co go czeka… Andrzejki są jednym z tych dni. Tradycyjne wróżby i ta magiczna atmosfera… Dla nas to również pretekst do spotkania z naszymi przyjaciółmi z Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Gostyninie.
Kolejny raz spora grupa, bo 35 wychowanków internatu, 24 listopada wyruszyła w podróż rozśpiewanym autokarem prosto do otulonego tajemnicą Gostynina, gdzie przez szyby błyszczały z niecierpliwością niezliczone pary wesołych oczu. Już od progu rozgrzewały nas serdeczne powitania, w końcu od naszego ostatniego spotkania minęło sporo czasu… Mimo młodego wieku, gospodarze zadbali o wszystko! Nasza radość rosła z minuty na minutę – z każdą kolejną wróżbą, czy nową znajomością. Sprawdzaliśmy między innymi imię „drugiej połówki”, co nas czeka wybierając monetę symbolizującą bogactwo, pierścionek oznaczający małżeństwo, czy krzyż wskazujący na przyszłość w zakonie. Losowaliśmy też przyszły zawód – i tu niespodzianka- nie wszystkim z nas wyszedł weterynarz, rolnik, architekt… Po naświetleniu co przed nami, nadszedł czas wyczekiwanej dyskoteki. Kółeczko, pociąg i w parach. Nic nie było w stanie powstrzymać nas od pląsów z wyjątkiem… zaproszenia na kolację. Oczywiście po uzupełnieniu kalorii i nabraniu sił wróciliśmy jeszcze intensywniej szaleć na parkiecie! Nie obeszło się bez popisów breakdance starszych wychowanków placówki. Do nich mamy dwa słowa – Pełen szacunek… Nie jest to tak prosta sprawa jak się wydaje. Pożegnania z naszymi towarzyszami zabaw są naprawdę ciężkie – pełne łez i przepełnione tęsknotą jeszcze przed wyjazdem. Tym razem nie było inaczej. Zaraz za drzwiami padało jedno to samo pytanie – „Kiedy się znów spotkamy?”. Odpowiedź jest prosta – na uroczystej Wigilii, do której przygotowania ruszają pełną parą!
Do zobaczenia!

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

KIBICOWALIŚMY SKRZE BEŁCHATÓW

W dniu 18 listopada 2015 roku uczniowie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie pojechali na mecz PGE Skry Bełchatów z Cucine Lube w Atlas Arenie w Łodzi. Pomimo wielkiego dopingu ze strony publiczności drużyna gości wygrała ze Skrą 3-1. Do samego końca wszyscy wierzyli w zwycięstwo gospodarzy.

Po powrocie do internatu uczniów nie opuszczała meczowa atmosfera. Wyjazd uznali za bardzo udany.

FB_IMG_1448226286736 (Kopiowanie)FB_IMG_1448226282793 (Kopiowanie)

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

Kontynuując wieloletnią tradycję otrzęsin, w tym roku również pierwszoklasiści zostali powitani z ,,wielką pompą”. Jednym słowem 17 września 2015 roku na pewno zapadnie naszym nowym kolegom głęboko w pamięci.

Powitane brawami pierwszaki wydawały się trochę zdenerwowane, ale chyba każdy obawia się nieznanego. Zaczęliśmy na sportowo – „skołowanym slalomem” i „ślepymi taczkami”. Sprawdziliśmy także kreatywność naszych kolegów w „wyborach miss(-tera)” oraz naszej wersji karaoke. Ponieważ żadne z wyzwań nie sprawiało problemu, postawiliśmy na nowe doznania kulinarne. Dla rozluźnienia, zapewniliśmy pierwszakom również „randki w ciemno” z karmieniem partnera. Nie mogło też zabraknąć powrotu do naszego dzieciństwa – postawiliśmy na klasykę – „gorące krzesła”, których „przypadkiem” nie udało się wygrać żadnemu z naszych nowych kolegów, a dla lepszej integracji klas – zagraliśmy w kalambury. Te także nie okazały się trudne. Na koniec imprezy pierwszaki zasłużyły na osłodę, więc szukały swoich cukierków w misce pełnej sypkiej niespodzianki. Jeszcze tylko odtańczono kankana i złożono niebanalną przysięgę.

Nasi nowi koledzy zapytani o wrażenia – nie narzekali. Zakładamy więc, że się podobało, a nam to wystarczy – w końcu taki był cel – powitanie z humorem…

DSC_0134 (Kopiowanie)DSC_0144 (Kopiowanie)DSC_0170 (Kopiowanie)DSC_0177 (Kopiowanie)DSC_0181 (Kopiowanie)DSC_0184 (Kopiowanie)DSC_0211 (Kopiowanie)DSC_0219 (Kopiowanie)DSC_0232 (Kopiowanie)DSC_0298 (Kopiowanie)DSC_0307 (Kopiowanie)DSC_0320 (Kopiowanie)

 SPŁYW KAJAKOWY Z WYCHOWANKAMI Z GOSTYNINA

W dniu 24 czerwca 2015 roku dziesięcioro wyróżnionych wychowanków z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie wraz z opiekunami gościło w Zduńskiej Dąbrowie. Atrakcją wizyty okazał się spływ kajakowy po Bzurze, jazda na rowerach po urokliwej okolicy, a także mecz piłki nożnej. Uwieńczeniem spotkania była wspólna kolacja przy grillu. Zabawa była wyśmienita a rozstanie jak zwykle długie i smutne. Bardzo cieszymy się, że wykorzystując sprzęt sportowy mogliśmy pokazać naszym przyjaciołom fragment ziemi łowickiej.
Jeszcze raz gratulujemy wyników w nauce. Życzymy wspaniałych WAKACJI…

5 (Kopiowanie)

POWIATOWY PRZEGLĄD RÓŻNYCH FORM TANECZNYCH

W dniu 18 czerwca 2015 roku w Topoli Królewskiej odbył się „Powiatowy Przegląd Różnych Form Tanecznych” dla młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Wśród występujących zespołów miała okazję zaprezentować się grupa „Dąbrowiacy”, której skład stanowią wychowankowie internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.
Młodzież, tańcząca pod kierunkiem p. Piotra Surmy, zajęła wysokie III miejsce.

Celem „Powiatowego Przeglądu Różnych Form Tanecznych” była popularyzacja tańca jako formy wyrazu artystycznego.

20150618_122903-1 (Kopiowanie)

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2015

W kwietnia 2015 roku odbyło się Pożegnanie Maturzystów mieszkających w Internacie. Uroczystość rozpoczęła się od ciepłych słów powitania, po których nastąpiła chwila wspomnień – od wyboru szkoły i pierwszej nocy w internacie poprzez wspólnie spędzone dni aż do … rozstania. Niejednej osobie łezka zakręciła się w oku, ale takie jest życie – przecież, „aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę”. Dlatego życzymy Wam „szerokiej drogi”… Wspominajcie miło Internat.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Jak każdego roku mieszkańców internatu odwiedził z wizytą duszpasterską ksiądz z parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach.
Po wspólnej modlitwie za wychowanków, wychowawców, rodziców oraz maturzystów wspólnie odśpiewano kolędę ,, Dzisiaj w Betlejem ”. Następnie ksiądz odwiedził i poświęcił pokoje, złożył życzenia na 2015 rok zostawiając młodzieży pamiątkowe św. obrazki.

DSC00078 (Kopiowanie)

ˮPIERWSZAKI NA STARTˮ

Zgodnie z tradycją naszego internatu, dnia 10 września 2014roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Na uroczystość przybyli: pan dyrektor Stanisław Kosmowski, pani dyrektor Zofia Rosa, pani kierownik internatu Iwona Przytulska, wychowawcy klas pierwszych pani Agnieszka Kaczor i pani Wiesława Mostowska oraz wychowawcy internatu.

Starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla “kociaków” nie lada zadania sprawdzające ich pomysłowość, poczucie humoru i sprawność fizyczną. Uroczystość rozpoczęła się o godz.17.30 od przywitania przybyłych gości, a następnie pierwszaki zabrały się do wykonywania poszczególnych konkurencji. Wśród widowni często wybuchały salwy śmiechu, którym towarzyszyła dobra zabawa. Po wspaniałym wykonaniu zadań “kociaki” złożyły przysięgę i zostały ciepło przyjęte do grona mieszkańców internatu.

Po uroczystości wszyscy udali się na kolację, na którą serwowane były kiełbaski z grilla, a następnie do wspólnej zabawy przy rytmach skocznej muzyki. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści długo będą wspominać ten dzień.

DSCF3603 (Kopiowanie)DSCF3625 (Kopiowanie)DSCF3630 (Kopiowanie)DSCF3631 (Kopiowanie)DSCF3642 (Kopiowanie)DSCF3656 (Kopiowanie)DSCF3668 (Kopiowanie)DSCF3752 (Kopiowanie)DSCF3767 (Kopiowanie)DSCF3807 (Kopiowanie)DSCF3816 (Kopiowanie)

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2014

W dniu 24 kwietnia 2014 roku w internacie odbyło się uroczyste  Pożegnanie Maturzystów, na które  przybyli zaproszeni goście – Pan Dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani  Dyrektor Zofia Rosa oraz wychowawcy klas czwartych.

Jak co roku, młodsza część społeczności internatu przygotowała humorystyczny program artystyczny wzbogacony prezentację multimedialną ukazującą tegorocznych  Maturzystów począwszy od pierwszego dnia pobytu w internacie. Powróciły wspomnienia… Nie obyło się również bez łez… łez wzruszenia, tęsknoty, smutku za tym co minęło…

Nie zabrakło również upominków oraz podziękowań i życzeń.  

DSCF1337 (Kopiowanie)DSCF1343 (Kopiowanie)DSCF1358 (Kopiowanie)DSCF1371 (Kopiowanie)

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET…

W dniu 10 marca 2014 roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet.
Na tę okoliczność uczniowie pod czujnym okiem wychowawców przygotowali pełen emocji program artystyczny skłaniający wszystkich obecnych do refleksji nad rolą kobiety w męskim świecie na przełomie dziejów.

Po wzruszającej części artystycznej męska część internatu złożyła wszystkim kobietom gorące życzenia.

SAM_0311 (Kopiowanie)SAM_0336 (Kopiowanie)SAM_0368 (Kopiowanie)SAM_0383 (Kopiowanie)

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W dniu 8 stycznia 2014 roku mieszkańców internatu odwiedził ksiądz Krzysztof Przybysz, prefekt parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach. Podczas wizyty duszpasterskiej wspólnie odśpiewano kolędy oraz pomodlono się za maturzystów, rodziców oraz wychowawców. Następnie ksiądz odwiedził i poświęcił pokoje wychowanków.

SAM_9944 (Kopiowanie)SAM_9958 (Kopiowanie)SAM_9961 (Kopiowanie)SAM_9964 (Kopiowanie)

NASZYM NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM

W dniu 10 października 2013 roku w internacie przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. 

Zgodnie z tradycją wpisaną w kalendarz roku internatu młodzież przygotowała humorystyczną część artystyczną odzwierciedlającą szkolną rzeczywistość, z którą na co dzień zmagają się nauczyciele i uczniowie. Zabawa była przednia, a śmiechu co niemiara…

Na zakończenie uczniowie w dowód wdzięczności złożyli wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom gorące życzenia.

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

11 września 2013 roku o godz. 1700  miała miejsce wspólna zabawa integracyjna popularnie zwana otrzęsinami klas pierwszych.

To właśnie dla nich starsi koledzy zorganizowali kolację przy grillu, nie zabrakło również zaproszonych gości. Swoja obecnością zaszczycili zebranych Pan dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani w-ce dyrektor Zofia Rosa, pani kierownik Iwona Przytulska

wychowawcy klas pierwszych Pani prof. Anna Domińczak, Pani prof. Jolanta Bilska, Pani prof. Agnieszka Piesik oraz wychowawcy internatu.

Głównymi atrakcjami tego wyjątkowego wieczoru były liczne gry i zabawy m.in.:

    kalambury- wspólna gra z wychowawcami,

    poznajmy się lepiej,

     gorące krzesła,

     ,,Jaka to melodia”

    degustacja czyli dla każdego coś innego,

     szukanie cukierków w misce z mąką bez pomocy rąk,

      Kankan – taniec pierwszoklasistów.

Po wspólnej kolacji młodzież bawiła się przy dyskotekowych rytmach.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2013

W dniu 25 kwietnia 2013 roku w internacie odbyło się uroczyste  Pożegnanie Maturzystów.

O godzinie 1800 przybyli zaproszeni goście – Pan Dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani  Dyrektor Zofia Rosa oraz wychowawcy.

Młodsze koleżanki i koledzy przygotowali humorystyczny kabaret. Następnie wszyscy obecni mogli obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą tegorocznych  Maturzystów począwszy od pierwszego dnia pobytu w internacie. Powróciły wspomnienia tych  wspólnie spędzonych czterech lat… były łzy wzruszenia, radości, tęsknoty….

Nie zabrakło również upominków  w postaci długopisów przeznaczonych na egzamin maturalny oraz egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Po części oficjalnej nadszedł czas na konsumpcję pysznych kiełbasek z grilla, po których przyszedł czas na deser – pyszny śmietankowy tort.

 Na koniec były podziękowania oraz życzenia.

Życzymy Wam powodzenia na egzaminach, wielu sukcesów w życiu osobistym   i zawodowym. Miło wspominajcie internat, koleżanki i kolegów oraz wychowawców.

Do zobaczenia!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIEŃ KOBIET

W środę 13 marca 2013 w świetlicy internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyły się uroczystości z okazji światowych obchodów Dnia Kobiet. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Dyrektor Szkoły – Pan Stanisław Kosmowski, Wicedyrektor Szkoły – Pani Zofia Rosa oraz Kierownik Internatu – Pani Iwona Przytulska.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali pełen emocji i humoru teleturniej pod nazwą „Interiada” wzorowany na popularnej, telewizyjnej Familiadzie. Udział w nim wzięły dwie drużyny: „Śledzie” w składzie: nauczyciel historii, Pan Łukasz Jankowski – kapitan, Bartosz Stasiak, Damian Mozga i Tomasz Markowicz oraz „Kopacze” pod kierunkiem nauczyciela religii, Pana Aleksandra Frankiewicza z Emilem Świderkiem, Michałem Wasilewskim i Przemysławem Świdrowskim w składzie.                                                      

Walka była zacięta i bardzo zabawna, a seria pytań dotycząca meandrów kobiecego życia sprawiła uczestnikom nie lada problemy. Ostatecznie po emocjonującym boju zwyciężyła drużyna „Śledziów”, która w nagrodę otrzymała po czekoladzie podczas gdy „Kopacze” w ramach nagrody pocieszenia raczyli swoje podniebienia przepysznymi batonami. To był też znak aby rozpocząć poczęstunek, który o godzinie 21 zakończył obchody Dnia Kobiet w internacie w Zduńskiej Dąbrowie.         

Wszyscy bawili się śwetnie pamiętając jednocześnie o najważniejszym przesłaniu uroczystości skłaniającym do refleksji nad istotną rolą Kobiety we współczesnym świecie. Kobiety fascynującej, nieodgadnionej, pełnej kontrastów, zasługującej na szacunek, miłość i oddanie ze strony płci brzydszej.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

8 stycznia 2013 roku mieszkańców internatu odwiedził z wizytą duszpasterską ksiądz Krzysztof Przybysz, prefekt parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach. Wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę ,, Dzisiaj w Betlejem ” oraz pomodlili się za wychowawców, rodziców oraz maturzystów. Po modlitwie ksiądz odwiedził i poświęcił pokoje wychowanków, złożył życzenia na 2013 rok zostawiając pamiątkowe św. obrazki.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO…

W środę 17 października o godzinie 1930 w świetlicy internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Akademię zaszczycili swoją obecnością Pan Dyrektor Stanisław Kosmowski, Pani Wicedyrektor Zofia Rosa, Pani Kierownik Iwona Przytulska oraz zaproszeni nauczyciele. Jak co roku mieszkańcy internatu pod czujnym okiem wychowawców przygotowali dla gości niespodziankę, tym razem, w postaci krótkich humorystycznych scenek muzycznych poprzedzonych zabawnymi komentarzami odzwierciedlającymi szkolną rzeczywistość, z którą na co dzień zmagają się nauczyciele i uczniowie.

Na samym początku imprezy, gorącą już atmosferę, rozgrzał do granic czerwoności dobrze znany polskiej scenie Disco Polo, jedyny i niepowtarzalny duet Figot Fagot. Rozbawiona publiczność nie zdążyła jeszcze ochłonąć po szalonym występie „gigantów” Disco Polo gdy na scenę wkroczyła Kayah porywając widownię w wir zabawy, pełnej tanecznej magii, niezwykłego czaru, powabu i atrakcyjności, jakimi emanowała wspaniała, polska wokalistka. W środowy wieczór wystąpiło wielu wspaniałych artystów prezentujących swój bogaty, miły dla ucha repertuar, ale główną gwiazdą wieczoru okazała się być jedyna i niepowtarzalna, królowa polskiej sceny muzycznej – Doda. Jak zwykle piękna, urocza i niekonwencjonalna zdobyła serca wszystkich nawet najbardziej zatwardziałych smutasów. Jej elektryzującego show nie zdołały przyćmić nawet drobne problemy techniczne jakie dotknęły artystkę na samym początku występu. Zabawa była przednia, a śmiechu co niemiara.

Po części artystycznej uczniowie w dowód wdzięczności i uznania złożyli wszystkim nauczycielom gorące życzenia.

INTEGRUJEMY SIĘ…

We wtorek 18 września 2012 r. wychowankowie internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej wzięli udział w ognisku integracyjnym, którego ideą przewodnią było oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet społeczności internackiej.

Ognisko rozpoczęło się o godzinie 1800 na terenie przyległym do internatu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Dyrektor Szkoły  – Pan Stanisław Kosmowski, Wicedyrektor – Pani Zofia Rosa oraz Kierownik internatu – pani Iwona Przytulska. W rytmach skocznej muzyki płynącej z głośników uczestnicy zabawy wspólnie przystąpili do pieczenia kiełbasek, racząc swoje podniebienia tym wspaniałym smakołykiem, stanowiącym nieodzowny element każdej ogniskowej biesiady. Zaraz po posiłku starsi wychowankowie internatu przystąpili do realizacji głównego programu uroczystości, a mianowicie otrzęsin uczniów klas pierwszych. Przestraszone i zdezorientowane ,,Pierwszaki” z animuszem oraz zaangażowaniem uczestniczyły w całym cyklu prześmiesznych konkursów i zabaw, zakończonych przysięgą złożoną  w obecności wychowawców i całej społeczności internatu.

Radosna, miła atmosfera towarzysząca uczestnikom ogniska integracyjnego, przerywana salwami śmiechu, najdosadniej oddawała ducha życia dnia codziennego wychowanków internatu, którego od teraz, już w zgodzie z tradycją, zażywać będą mogli również uczniowie klas pierwszych.

Zabawa zakończyła się o godzinie 2030, ale cudowne przeżycia będą towarzyszyły najmłodszym mieszkańcom zapewne przez cały rok szkolny.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W dniu 26 kwietnia 2012 roku odbyło się Pożegnanie Maturzystów Internatu.Uroczystość rozpoczęła się o godz. 19.30. Gościliśmy na niej Dyrekcję Szkoły oraz Wychowawców najstarszych wychowanków.  Były ciepłe słowa powitania, trochę wspomnień. Młodsi koledzy oraz koleżanki przygotowali scenki kabaretowe. Zaczęło się od wybrania szkoły i pierwszej nocy spędzonej w przytulnym internacie. Następnie przytoczono charakterystyczne fakty z czterech lat pobytu, między innymi pobudki, „odrabianki” oraz posiłki w szkolnej stołówce. Podsumowaniem wspólnych dni stała się prezentacja multimedialna z życia maturzystów w internacie. Niejednej osobie łza zakręciła się w oku. W ramach podziękowania maturzyści przygotowali spektakl niespodziankę dziękującą za wspólnie spędzone lata.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Zofia Wawrzyńczak wręczyła każdemu maturzyście pocztówkę z cytatami naszego Wieszcza. Nie obyło się również bez drobnych upominków od kolegów i koleżanek oraz wychowawców w postaci czarnego długopisu przeznaczonego specjalnie na egzamin maturalny. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia i pysznego tortu truskawkowego.

Mamy nadzieję, że wszystkie wspomnienia i doświadczenia, jakie zebraliście przez te cztery lata będąc w Internacie, zaowocują w Waszej przyszłości. Wiemy przecież, że „aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę”. Pamiętajcie „by iść przez życie z podniesionym czołem a nie z zadartym nosem.”

Życzymy powodzenia na maturze. Niech każdy z Was dostanie się na wymarzone studia i znajdzie satysfakcjonującą pracę. Życzymy Wam, by każdy dzień był wielką przygodą i byście z każdego życiowego zakrętu wychodzili na prostą.

Wspominajcie miło Internat, Wychowawców i wychowanków. Mówimy Wam do zobaczenia!!!

ŚWIĘTO KOBIET

Jak co roku, 8 marca to dzień uroczyście obchodzony przez wszystkich mieszkańców internatu. Tym razem męska część naszej społeczności odznaczyła się dużym poczuciem humoru w przygotowaniu programu artystycznego. Nie obyło się również bez życzeń i pięknych kwiatów.

Po części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania miło spędzili czas przy słodkościach, herbatce i  romantycznej muzyce. Wieczór dla KOBIET był  jak zawsze sympatycznym przeżyciem.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 Późnym popołudniem 10.01.2012 r. mieszkańców internatu odwiedził ksiądz Krzysztof Przybysz prefekt parafii Św. Jakuba Apostoła w Zdunach. Wizyta rozpoczęła się odśpiewaniem kolędy “Wśród nocnej ciszy” następnie wspólnie pomodliliśmy się za wychowawców, rodziców i maturzystów. Po modlitwie ksiądz odwiedził, poświęcił wszystkie pokoje i zostawił  pamiątkowe obrazki.

NASZYM NAUCZYCIELOM…

Choć uczczono święto pracowników edukacji w szkole  wychowankowie również pamiętają o swoich wychowawcach. W dniu 20 października 2011 roku zgromadziliśmy się w świetlicy internatu. Mieszkańcy internatu w postaci składanki najpopularniejszych polskich piosenek opowiedzieli zaproszonym gościom „Historię jednej znajomości”.  W roli głównej wystąpił niezastąpiony Damian Kuciapski, a wspomagali go Adrian Stępień, Marcin Kuciński i Mateusz Domański. Przezabawna składanka rozśmieszyła wszystkich zaproszonych gości. Po występie w rytmach disco przyszedł czas na utwór poważny. Grupa męska baletu internackiego przedstawiła ,,BAJORO ŁABĘDZIE”. Przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego i precyzyjne oraz wdzięczne pląsy tancerzy dostarczyły publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. Po krótkiej części artystycznej  wychowawcy ogłosili, że był to już niestety ostatni występ najstarszych wychowanków. Teraz już tylko matura… Oprócz słów podziękowania chłopcy otrzymali zdjęcia ze swoich występów. Nie zabrakło wzruszeń i owacji. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

,,Otrzęsiny” pierwszoklasistów

21 września 2011 roku w środę o godz. 18-tej w Internacie ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie miało miejsce ognisko integracyjne zwane popularnie otrzęsinami klas pierwszych. Na ognisku obecni byli uczniowie mieszkający w Internacie wraz z wychowawcami oraz zaproszenymi gośćmi. Konkursom zorganizowanym przez uczniów klas starszych z zainteresowaniem przyglądała się pani Dyrektor Zofia Wawrzyńczak oraz obecni nauczyciele. Głównymi atrakcjami tego wieczoru były następujące zabawy:

 • jedzenie kiślu z zawiązanymi oczami
 • picie mleka z talerzyków bez pomocy rąk
 • wkładanie pończochy na głowę
 • taniec ze szczotką do zamiatania
 • rozbijanie jaj na głowie
 • szukanie cukierków w misce z mąką bez pomocy rąk

Wszyscy mieli okazję zjeść pyszne, pieczone na ognisku kiełbaski, a także wziąć udział we wspólnym śpiewaniu przy akompaniamencie gitary. Jak mówią uczniowie „było bardzo fajnie”. Wszyscy zastanawiają się jak to będzie za rok
i obmyślają już nowe atrakcje.

Być kobietą, być kobietą…

Pod takim hasłem dnia 10.03.2011 roku po raz kolejny odbyło się w internacie spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
Na uroczystość zaproszono dyrekcję szkoły oraz panie z rady pedagogicznej. W pięknej scenerii wychowankowie internatu przedstawili zaproszonym gościom historię tego jakże pięknego święta, począwszy od czasów Adama i Ewy aż do Współczesności.

Wszyscy aktorzy doskonale ucharakteryzowani, humorystycznymi scenkami, rozbawili publiczność.

Wychowankowie zaprezentowali także ostatni taniec z „Darty dancing”.

Punktem kulminacyjnym występów był kankan  w wykonaniu chłopców wcielonych we francuskie tancerki. Taniec oczywiście zakończył się obowiązkowym szpagatem.

Następnie chłopcy złożyli życzenia wszystkim Kobietom i kobietkom. Zaproszonym paniom wręczyli róże, a koleżankom maskotki. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. To naprawdę miły gest.

“Marzenia się spełniają, wystarczy tylko w nie uwierzyć!!!

Dnia 31 stycznia 2011 roku w internacie odbyło się uroczyste otwarcie siłowni. Wychowankowie internatu w czasie rozmów z dyrekcją oraz wychowawcami wielokrotnie sygnalizowali potrzebę zorganizowania miejsca do wzmacniania tężyzny fizycznej.
Podczas uroczystego przecinania wstęgi Pani dyrektor przypomniała uczniom, że “warto marzyć, bo marzenia się spełniają”. Wszyscy wychowankowie byli zachwyceni, tym bardziej, że przygotowywanie dodatkowego miejsca do ćwiczeń przebiegało w tajemnicy i miało być dla nich niespodzianką.
Nowe pomieszczenie znacznie uatrakcyjniło zajęcia oraz umożliwiło uczniom poznanie innych formy aktywności ruchowej.

Wizyta duszpasterska

Po Bożym Narodzeniu i po Nowym Roku rozpoczyna się czas wizyt duszpasterskich, czyli tak zwanej kolędy. I my w internacie wyczekiwaliśmy wizyty księdza z radością.
W dniu 12.01.2011. o godz. 18.00 ksiądz Tomasz Matusiak, jak co roku odwiedził nasz internat. Zebraliśmy się wszyscy, a wraz z nami pani dyrektor oraz wychowawcy. Razem z księdzem  odmówiliśmy modlitwę i wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie kapłan przekazał nam życzenia na rok 2011 oraz obrazki upamiętniające to spotkanie.
W czasie wizyty duszpasterskiej odbyło się również poświęcenie nowo zakupionych dla szkoły pojazdów: samochodu Citroen Jump do przewozu osób i towarów oraz kombajnu zbożowego New Holland TC 5050.

Festiwal Top Trendy – Zduńska Dąbrowa 2010

27.10.2010 ten dzień mieszkańcy internatu poświęcili na uczczenie Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczny występ artystyczny był jednak wyjątkowy. Do internatu przybyła sama śmietanka gwiazd światowej sceny muzycznej. Odbył się więc festiwal, który na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości.
Artyści ubrani w oryginalne i pomysłowe stroje zaprezentowali: Mydełko Fa, Chery Chery Lady, Felicita, Dragostea din tei, Wyginam śmiało ciało, Stary Kaczor farmę miał, Love me tender, Livin’ La Vida Loca, Waka Waka.
Wszystkie zespoły były świetne, dlatego też komisja konkursowa miała problem z wyborem najlepszego wykonawcy. Doceniono jednak oryginalny strój i piosenkę Waka Waka, którą zaprezentował Marcin Marczak, uczeń kl. I TW.
Mieszkańcy internatu uczcili święto swoich nauczycieli ofiarowując im mnóstwo dobrego humoru, radości oraz szczere życzenia.

Ale było wesoło…

W środę 22 września 2010 roku w internacie odbyło się ognisko integracyjne połączone z tzw. ,,otrzęsinami”.
W ten sposób starsi wychowankowie sprawdzili, czy młodsi koledzy mogą stać się oficjalnymi mieszkańcami internatu. Pierwszaki, aby to udowodnić zmierzyli się z kilkoma zadaniami, dzięki którym pokazali, że zasługują na zaszczytne miano członka internackiej rodziny.
Konkurencje były wymagające:
 • śpiewanie grupowe, czyli kto jest głośniejszy?;
 • a może kisielku?- karmimy się wzajemnie;
 • umyj mi ząbki
 • polowanie na jabłko;
 • degustacja, czyli dla każdego coś innego;
 • jaka niespodzianka ukryta jest w mące?
Po doskonale wykonanych zadaniach młodsi koledzy złożyli internacką przysięgę. Obiecali, że będą dobrymi mieszkańcami i pilnymi uczniami… Trzymamy ich za słowo i życzymy powodzenia…Festiwal Top Trendy Zduńska Dąbrowa 2009r.- Piosenki dla nauczycieli…

19.10.2009 to właśnie ten dzień mieszkańcy internatu poświęcili na uczczenie Dnia Edukacji Narodowej. Tegoroczny występ artystyczny był jednak wyjątkowy. Do naszego internatu przybyła sama śmietanka gwiazd polskiej sceny muzycznej zawarta w szczęśliwej 13. Odbył się więc festiwal, który na długo pozostanie w naszej pamięci, dzięki świetnym muzykom. Jak to zwykle na każdym festiwalu bywa odbył się też konkurs na Top Hit, wyboru dokonywało zaproszone na uroczystość grono pedagogiczne. Nagrodą była statuetka SKÓRKOWEGO SŁONIA. Dużą dawkę pozytywnych emocji zagwarantowali nam:
– z numerem 1 w konkursie Ich Troje keine grenze,
– nr 2 Agnieszka Chylińska Kiedy powiem sobie dość,
– nr 3- Tarzan boys- Promienie,
– nr 4- Doda- Szansa,
– nr 5- Video- Soft,
– nr 6- Maryla RRRodowicz- Małgośka,
– nr 7- Kasia Kowalska- Pieprz i sól,
– nr 8- Szazza- Bierz co chcesz,
– nr 9- Kapela Czerniakowska- Polka,
– nr 10- Ewelina Flinta & Łukasz Zagrobelny- Nie kłam że kochasz mnie,
– nr 11- Norbi- Kobiety są gorące,
– nr 12- Ania Wyszkoni- Czy ten Pan i Pani,
– nr 13- Krzysztof Krawczyk- Byle było tak.
Wszystkie zespoły były świetne, dlatego też komisja konkursowa miała problemy z wyborem, a liczarka z doliczeniem się punktów. Cały spektakl muzyczny podsumowała Pani Dyrektor, przy ogłaszaniu zwycięzcy mówiąc, że wszyscy byli znakomici, statuetki nie da się podzielić, więc przekazana została Pani Kierownik za utrzymanie wspaniałej atmosfery w placówce.
Mieszkańcy internatu uczcili święto swych wychowawców ofiarowując im mnóstwo dobrego humoru, radości, szczere życzenia oraz różyczkę wykonaną z jesiennych liści?
 
 

Dzień Kobiet w internacie 2009r.

 
10 marca 2009r. w internacie był świętem kobiet. Na uroczystość, zorganizowaną przez chłopców z niewielką pomocą dziewczyn, zostały zaproszone Pani Dyrektor Zofia Wawrzyńczak, Panie Profesor oraz Wychowawczynie internackie i wszystkie koleżanki. Nasi wspaniali mężczyźni zapragnęli wcielić się w płeć piękną i stanąć do wyborów Miss Internatu. Panowie wystąpili w trzech kreacjach i nawet na ten jeden wieczór przybrali damskie imiona. Ich występy na wybiegu były oceniane przez komisję, w której skład wchodziły obecne panie z przewodniczącą im Panią Dyrektor. Bezapelacyjną miss została koleżanka z nr 8 – Anastazja (Paweł), która urzekła wszystkich swoimi strojami i wybitnym przywiązaniem do detali (np. pomalowane na czerwono paznokcie). Została ona nagrodzona Porshe i koroną, zaś wszystkie pozostałe \”panie\” otrzymały po słodkim upominku. Dzień kobiet w internacie roku 2009 upłynął pod hasłem \”Miss Internatu\”, a wyborom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji.

Pierwszaki poznajmy się! – wrzesień 2008 r.

 
17 września 2008r. około godziny 19.00 odbyło się ognisko integracyjne, na którym była obecna Pani Dyrektor Zofia Wawrzyńczak, Pani wi-ce Dyrektor Zofia Rosa oraz wychowawcy z internatu, a także wszyscy mieszkańcy. Ognisko nasze miało na celu pogłębienie naszych znajomości z nowymi kolegami i koleżankami z pierwszych klas. W tym celu starsze roczniki podjęły pewne kroki. Na początku jednak każdy usmażył sobie w ognisku kiełbaskę, a potem spokojnie ją zjadł. Po jedzeniu odbyły się dwa konkursy, które pozwoliły poznać nasze charaktery. Najpierw były kalambury, potem zaś konkurs- jaka to piosenka?, a nagrody to batoniki, czyli mała słodka przyjemność. Oczywiście w konkursach brali udział wszyscy. Ognisko będzie przez nas na pewno zapamiętane jako pełne humoru, łączące ludzi i coś co należy jeszcze powtórzyć.