ROK SZKOLNY 2021/2022

 

KACPER MALINOWSKI WŚRÓD NAJLEPSZYCH
FINALISTÓW OGÓLNOPOLSKIEGO
KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

 

Dnia 7 września  2021 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych XI Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół średnich.

Nasz powiat reprezentował tylko jeden uczeń –  Kacper Malinowski z klasy IIIa Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Kacper pomyślnie przeszedł pierwszy etap i tym samym zakwalifikował się do części ustnej. W tej części, do której zakwalifikowało się 27 finalistów,  każdy  musiał odpowiadać  na 3 wylosowane pytania.

Tematem przewodnim Konkursu była Ordynacja podatkowa, natomiast pytania dotyczyły również tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Konkurs został wpisany na listę konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, dlatego zdobywcy 3 pierwszych miejsc w nagrodę mają możliwość studiowania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dla pierwszej piątki laureatów konkursu ufundowano nagrody finansowe z przeznaczeniem na cele edukacyjne. Pozostali finaliści otrzymali plecaki i torby na laptop. W trakcie Konkursu uczniowie mieli również możliwość wysłuchania wykładu na temat zagrożeń w sieci, spotkać się z sędzią i prokuratorem.

Kacper posiada szeroką wiedzę nie tylko na temat podatków, ale i swojego przyszłego zawodu. W przyszłości planuje studiować weterynarię lub medycynę. Wolne chwile spędza czytając książki o tematyce wojennej i obozowej.

Celem konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego.

Opiekunem merytorycznym Kacpra była Zofia Rosa – wicedyrektor szkoły, która uczy w szkole przedmiotów ekonomicznych i prowadzi Naukowe Koło Ekonomistów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces naszych uczniów w Eliminacjach
strefowych Mistrzostw Polski
Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny

 16 września 2021roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach strefowych Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: męskiej, żeńskiej i mieszanej… Po bardzo trudnej, zaciętej walce drużyna męska ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie zajęła zaszczytne II miejsce, dzięki czemu zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie  się 8 października 2021roku w Sokołowie Podlaskim.

Życzymy powodzenia!

 Sukces naszych sportowców w piłce ręcznej

W środę 18 listopda 2021 roku reprezentacja ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie uczestniczyła w  Powiatowej licealiadzie szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się w hali sportowej OSiR w Łowiczu. Mimo debiutu, nasi chłopcy poradzili sobie całkiem nieźle zajmując ostatecznie drugie miejsce w powiecie łowickim. Naszą szkołę reprezentowali: Wieszczy Piotr, Kowalski Norbert, Foks Adam, Kwiatkowski Szymon, Łysio Patryk, Łopatka Dawid, Frankiewicz Michał, Maltański Mateusz, Cyganek Adam, Tondera Kacper, Surma Maksymilian. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego p. Jakub Jędrachowicz.

Gratulujemy!

Laura laureatką konkursu
fotograficznego ,,Co w trawie piszczy”

19 listopada 2021 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom ekologicznego konkursu fotograficznego ,,Co w trawie piszczy”. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia luźno nawiązującego do tematu konkursu.

 Laureatką konkursu została  uczennica  naszej szkoły Laura Góźdź z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Laura wykonała zdjęcie w formacie A4, wykazała się niebanalną pomysłowością oraz kreatywnością. Pokazała, że potrafi dostrzec piękno przyrody.

Laura otrzymała nagrodę ufundowaną przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Łowiczu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie fotografii.

 

Indeks dla rolnika

8 grudnia 2021 roku odbyły się eliminacje do konkursu „Indeks dla rolnika” Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Centrum  Kształcenie Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu, Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Trzech uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział: Adam Foks i Dawid Łopatka z kl. III TR 5 letniego oraz Mariusz Górski z kl. III TR 4 letniego. Mariusz zakwalifikował się do III etapu – Finału VIII edycji. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

ROLNICTWO EKOLOGICZNE  – TO SIĘ OPŁACA
WIEDZA I SUKCESY

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej zorganizowała „Test Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym”.

Celem konkursu było:

  • zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej,
  • zainteresowanie młodzieży rolnictwem ekologicznym i kierunkami jego rozwoju,
  • popularyzacja żywności jakości ekologicznej oraz problematyki ekologii w aspekcie ekologicznego systemu gospodarowania,
  • kształtowanie świadomości na temat pozytywnego oddziaływania rolnictwa ekologicznego na środowisko,
  • kształtowanie właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego

Konkurs realizowany był w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Test skierowany był do uczniów ponadpodstawowych szkół rolniczych i przeprowadzony został w dwóch etapach:

  • I etap – eliminacje szkolne  w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią przeprowadzono w formie on-line. W teście wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły: Tomasz Maciaszek uczeń klasy II, Adam Foks, Dawid Łopatka, Krzysztof Topolski i Mariusz Górski – uczniowie klasy III, wszyscy kształcą się w zawodzie technik rolnik. Do finału ogólnokrajowego zakwalifikował  się Adam Foks.
  • II etap – Finał ogólnokrajowy  komisja powołana przez Dyrektora CDR Oddział – w Radomiu opracowała test składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru oraz dwóch pytań problemowych. Test przeprowadzony został przy pomocy platformy internetowej, każdy zakwalifikowany uczestnik otrzymał link dostępu wraz z instrukcją w dniu testu.

Czy wiedza ekologiczna się opłaca, ależ oczywiście 15 grudnia 2021 roku uczniowie, którzy zajęli I,II,III miejsce oraz dwa wyróżnienie za IV i V miejsce otrzymali nagrody pieniężne.

Po powrocie do nauki stacjonarnej 12 stycznia 2022 roku uczniowie biorący udział w październikowym Teście Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym otrzymali z rąk Pana Dyrektora  dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Nagrodami rzeczowymi dla uczestników konkursu były powerbanki. Opiekun uczniów otrzymał pendrive.