ROK SZKOLNY 2021/2022

KACPER MALINOWSKI WŚRÓD NAJLEPSZYCH
FINALISTÓW OGÓLNOPOLSKIEGO
KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

Dnia 7 września  2021 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się organizowany przez Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych wraz z Krajową Radą Doradców Podatkowych XI Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół średnich.

Nasz powiat reprezentował tylko jeden uczeń –  Kacper Malinowski z klasy IIIa Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Kacper pomyślnie przeszedł pierwszy etap i tym samym zakwalifikował się do części ustnej. W tej części, do której zakwalifikowało się 27 finalistów,  każdy  musiał odpowiadać  na 3 wylosowane pytania.

Tematem przewodnim Konkursu była Ordynacja podatkowa, natomiast pytania dotyczyły również tematyki wszystkich podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Konkurs został wpisany na listę konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, dlatego zdobywcy 3 pierwszych miejsc w nagrodę mają możliwość studiowania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dla pierwszej piątki laureatów konkursu ufundowano nagrody finansowe z przeznaczeniem na cele edukacyjne. Pozostali finaliści otrzymali plecaki i torby na laptop. W trakcie Konkursu uczniowie mieli również możliwość wysłuchania wykładu na temat zagrożeń w sieci, spotkać się z sędzią i prokuratorem.

Kacper posiada szeroką wiedzę nie tylko na temat podatków, ale i swojego przyszłego zawodu. W przyszłości planuje studiować weterynarię lub medycynę. Wolne chwile spędza czytając książki o tematyce wojennej i obozowej.

Celem konkursu jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych oraz popularyzacja zawodu doradcy podatkowego.

Opiekunem merytorycznym Kacpra była Zofia Rosa – wicedyrektor szkoły, która uczy w szkole przedmiotów ekonomicznych i prowadzi Naukowe Koło Ekonomistów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces naszych uczniów w Eliminacjach
strefowych Mistrzostw Polski
Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny

16 września 2021roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach strefowych Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny, pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: męskiej, żeńskiej i mieszanej… Po bardzo trudnej, zaciętej walce drużyna męska ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie zajęła zaszczytne II miejsce, dzięki czemu zakwalifikowała się do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie  się 8 października 2021roku w Sokołowie Podlaskim.

Życzymy powodzenia!