ROK SZKOLNY 2019/2020

I SEMESTR

OTRZYMALIŚMY STATUETKĘ
,,ZŁOTYCH ORŁÓW EDUKACJI”

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie został laureatem ,,Orłów Edukacji 2019”, wyprzedzając jednocześnie 81 tysięcy innych firm w Polsce. Nasza szkoła dołączyła do grona liderów branży edukacyjnej wyznaczających właściwy kierunek, stawiających na rozwój i podnoszenie kwalifikacji.

Organizatorem konkursu jest firma Beautiful Company, której ideą jest wyróżnienie najlepszych firm w Polsce. Logo Orłów ma się kojarzyć z jakością oraz zadowoleniem uczniów, bo właśnie dzięki ich pozytywnym opiniom i ocenom w Internecie nasza szkoła może poszczycić się tym sukcesem i wyróżnieniem.

DZIĘKUJEMY!!!

NORBERT KOWALSKI ZOSTAŁ LAUREATEM
W KONKURSIE PLASTYCZNYM „POKAŻ MI SŁOWO”

17 listopada, w niedzielne popołudnie W Bibliotece Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny odbyło się Święto Jesieni. Uroczystość rozpoczęto od podsumowania konkursu plastycznego “Pokaż mi Słowo”. Ponieważ wpłynęło ponad 60 prac Jury konkursu zdecydowało się przydzielić nagrody w czterech kategoriach. Zadaniem uczestników była interpretacja wiersza lub prozy w formie plastycznej.

Laureatem został uczeń naszej szkoły Norbert Kowalski z klasy I Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik. Norbert zinterpretował wiersz Anny Kamieńskiej pt. ,,Hiob i młodzieniec”

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MARZENA WITKOWSKA ZOSTAŁA LAUREATKĄ
PRZEGLĄDU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

24 listopada 2019 roku odbył się IX Przegląd Pieśni Patriotycznej w Godzianowie. Celem przeglądu było uświadomienie roli tak ważnych dla nas pieśni w rozwijaniu poczucia tożsamości, uosobienia i ukształtowaniu osobowości współczesnego Polaka poprzez zainteresowanie historią.

W przeglądzie tym wzięło udział 2 uczniów z naszej szkoły, Marzena Witkowska uczennica klasy II i Jakub Żakieta uczeń klasy IV. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono laureatów. Wśród nich znalazła się Marzena Witkowska, która zaśpiewała “Powrócisz tu” i “Ojczyzno ma “. Nasi uczniowie pięknie się zaprezentowali na scenie i zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

UCZEŃ ZE ZDUŃSKIEJ DĄBROWY W FINALE WOJEWÓDZKIM
XI KONKURSU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

Mariusz Górski, uczeń klasy I 4-letniego Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, został finalistą XI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

Konkurs, odbył się w 28 listopada 2019 roku w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Jest on skierowany do uczniów kształcących się w zawodach rolniczych ze szkół województwa łódzkiego. Głównymi organizatorami i fundatorami nagród są: Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, ŁODR w Bratoszewicach, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi oraz instytucje wchodzące w skład wojewódzkiej komisji ds. BHP w rolnictwie indywidualnym: Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi, Łódzki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Duszpasterstwo Rolników Archidiecezji Łódzkiej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Patronat nad konkursem objął Wojewoda Łódzki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.

W finale wzięło udział 30 uczniów z 17 szkół rolniczych województwa łódzkiego. Zostali oni wyłonieni spośród 372 uczniów, którzy uczestniczyli wcześniej w eliminacjach szkolnych. Finał składał się z dwóch części: etapu pisemnego w postaci testu, który pisali wszyscy uczestnicy, a następnie etapu ustnego, do którego zakwalifikowano 10 uczestników z najwyższą punktacją.

Uczeń naszej szkoły po części pisemnej, zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym uczniowie odpowiadali już ustnie, na trzy wylosowane pytania.

Mariusz za zdobycie X miejsca w finale otrzymał: videorejestrator od oddziału regionalnego KRUS w Łodzi oraz album od Kuratorium w Łodzi

Dodatkowo, wszyscy uczniowie biorący udział w konkursowych zmaganiach otrzymali dyplomy i nagrody: czujki dymu od Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, zestawy upominkowe od Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi oraz plecaki od Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi.

Po zakończeniu pierwszego etapu konkursu, w czasie obrad komisji konkursowej, przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi – kapitan Kamil Świątczak, poprowadził prelekcję dla uczniów i nauczycieli, dotyczącą zasad bezpiecznego gaszenia pożarów.

Ucznia do konkursu przygotowywała lek. wet. p. Katarzyny Jadczak, prowadząca w szkole zajęcia edukacyjne z przedmiotów weterynaryjnych, wspomagana przez p. Aleksandrę Mostowską, prowadzącą zajęcia z BHP.

Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów, w przyszłym roku.