ROK SZKOLNY 2022/2023

Eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół
Rolniczych w Przeciąganiu Liny

W czwartek, 22 września 2022 roku na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Tonera, Mariusz Górski, Julian Kmieć, Miłosz Kolasa, Piotr Deka, Szymon Majchrzak. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego p. Jakub Jędrachowicz.

Po zaciętej rywalizacji siedmiu drużyn w kategorii męskiej,  chłopcy wywalczyli IV miejsce.

Zmaganiom sportowym towarzyszyło wiele emocji.

Sukces naszych uczniów
w Powiatowej Licealiadzie Szkolnej!

4 października 2022 roku  braliśmy udział w Powiatowej Licealiadzie Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W obu konkurencjach zajęliśmy 3 miejsce.

W zawodach wystartowało siedem Szkół z Powiatu Łowickiego.

Opiekunom i sportowcom serdecznie gratulujemy.

ALEKSANDRA KARLIŃSKA Z TECHNIKUM
WETERYNARYJNEGO W ZDUŃSKIEJ
DĄBROWIE
ZAJĘŁA II MIEJSCE
W KONKURSIE
LITERACKO–HISTORYCZNYM

25 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu odbyło się wręczenie nagród w konkursie literacko–historycznym „Żem dla Ojczyzny sterał moje lata młode”.

Laureatką II miejsca  w  kategorii projekt muralu upamiętniającego bohaterów Szarych Szeregów  została  Aleksandra Karlińska – uczennica klasy IVa Technikum  kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Opiekunem merytorycznym uczennicy był p. Marcin Wójcik-nauczyciel historii.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy historycznej na temat działalności konspiracyjnej Szarych Szeregów i działalności ich członków w okresie po II wojnie światowej i przeprowadzany został  w czterech kategoriach: wiersz zachowujący pamięć o bohaterach Szarych Szeregów, projekt muralu upamiętniającego bohaterów Szarych Szeregów, kartka z pamiętnika ks. Stefana Wysockiego oraz list współczesnego nastolatka do Szaroszeregowca.

Przedstawicielka Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu przedstawiła zgromadzonym postać i życiowe dokonania  śp. księdza prałata Stefana Wysockiego,  działacza podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej w ramach Szarych Szeregów, honorowego obywatela Łowicza.

Uroczystość  wręczania nagród uświetnił piękny program artystyczny młodzieży z II LO w Łowiczu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.