ROK SZKOLNY 2022/2023

 

Eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół
Rolniczych w Przeciąganiu Liny

W czwartek, 22 września 2022 roku na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Tonera, Mariusz Górski, Julian Kmieć, Miłosz Kolasa, Piotr Deka, Szymon Majchrzak. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego p. Jakub Jędrachowicz.

Po zaciętej rywalizacji siedmiu drużyn w kategorii męskiej,  chłopcy wywalczyli IV miejsce.

Zmaganiom sportowym towarzyszyło wiele emocji.

Sukces naszych uczniów
w Powiatowej Licealiadzie Szkolnej!

4 października 2022 roku  braliśmy udział w Powiatowej Licealiadzie Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W obu konkurencjach zajęliśmy 3 miejsce.

W zawodach wystartowało siedem Szkół z Powiatu Łowickiego.

Opiekunom i sportowcom serdecznie gratulujemy.

ALEKSANDRA KARLIŃSKA Z TECHNIKUM
WETERYNARYJNEGO W ZDUŃSKIEJ
DĄBROWIE
ZAJĘŁA II MIEJSCE
W KONKURSIE
LITERACKO–HISTORYCZNYM

25 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu odbyło się wręczenie nagród w konkursie literacko–historycznym „Żem dla Ojczyzny sterał moje lata młode”.

Laureatką II miejsca  w  kategorii projekt muralu upamiętniającego bohaterów Szarych Szeregów  została  Aleksandra Karlińska – uczennica klasy IVa Technikum  kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Opiekunem merytorycznym uczennicy był p. Marcin Wójcik-nauczyciel historii.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy historycznej na temat działalności konspiracyjnej Szarych Szeregów i działalności ich członków w okresie po II wojnie światowej i przeprowadzany został  w czterech kategoriach: wiersz zachowujący pamięć o bohaterach Szarych Szeregów, projekt muralu upamiętniającego bohaterów Szarych Szeregów, kartka z pamiętnika ks. Stefana Wysockiego oraz list współczesnego nastolatka do Szaroszeregowca.

Przedstawicielka Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu przedstawiła zgromadzonym postać i życiowe dokonania  śp. księdza prałata Stefana Wysockiego,  działacza podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej w ramach Szarych Szeregów, honorowego obywatela Łowicza.

Uroczystość  wręczania nagród uświetnił piękny program artystyczny młodzieży z II LO w Łowiczu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W KONKURSIE „INDEKS DLA ROLNIKA”

Trzech uczniów naszej szkoły przeszło do kolejnego, ostatniego etapu IX Ogólnopolskiego konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA”. Są to: Dawid Łopatka, Kacper Tondera i Mariusz Górski.

7 grudnia 2022 roku odbył się w II etap IX Ogólnopolskiego konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA”, który został  zorganizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Do rywalizacji przystąpiło 79 uczniów z 27 szkół. Uczestnicy musieli napisać test składający się z 60 pytań z zakresu produkcji roślinnej i produkcji zwierzęcej. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej.

Naszą szkołę godnie zaprezentowali: Dawid Łopatka, Kacper Tondera i Mariusz Górski. Chłopcy są uczniami IV klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników wszystkim uczestnikom konkursu pobyt umilił występ kujawskiego zespołu folklorystycznego „Spod Strzechy” działającego przy Brzeskim Centrum Kultury i Historii „WAHADŁO” w Brześciu Kujawskim.

GRATULUJEMY, TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY OTWARTEJ DROGI NA STUDIA!

XIV KONKURS WIEDZY
O BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

6 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród rzeczowych dla zwycięzców XIV już edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie, kształtowanie prawidłowych nawyków podczas pracy w gospodarstwie rolnym i podniesienie poziomu wiedzy i wrażliwości na zagrożenia wypadkowe występujące w rodzinnych gospodarstwach rolnych.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 42 uczniów z naszej szkoły, a po zwycięstwo i tytuł laureata sięgnął Mateusz Maltański- uczeń klasy 3 TR. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się: Adrian Kubica z klasy 1 TR i Mateusz Flis z klasy 3 TR.

Konkurs skierowany był do uczniów kształcących się w zawodach rolniczych w szkołach województwa łódzkiego, a organizatorem był Oddział Regionalny KRUS w Łodzi we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy Łodzi.

Gratulacje dla zwycięzców!!!

ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie
ze srebrną tarczą w rankingu
Najlepszych Techników – Perspektywy 2023

Nasza szkoła już po raz trzeci może poszczycić się tytułem “Srebrnej Szkoły”.

W Ogólnopolskim Rankingu Techników 2023 opublikowanym przez czasopismo „Perspektywy” zajęliśmy 145 miejsce wśród najlepszych szkół technicznych w kraju i 10 w województwie łódzkim.

Srebrną tarczę otrzymaliśmy również w 2016 i 2018 roku.

Tytuł ,,Złotej Szkoły” zdobyliśmy w roku 2017 i 2018, natomiast w roku 2020 i 2021 zostaliśmy odznaczeni brązową tarczą.

Metodologia, jaką posługują się twórcy rankingu opiera się na kilku kryteriach. Jeśli chodzi o technika, to oprócz osiągnięć w szkolnych olimpiadach (20%) oraz na maturze: z przedmiotów obowiązkowych (20%) i dodatkowych (30%) wzięto pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych (30%).

Całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy!

 

ZUZANNA RYJAK I MATEUSZ FURMAN
STYPENDYSTAMI
PREZESA RADY MINISTRÓW

8 lutego 2023 roku w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego  w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród 340 najzdolniejszych uczniów z województwa łódzkiego znalazło się dwoje naszych uczniów: Zuzanna Ryjak z klasy czwartej czteroletniego technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz Matusz Furman z klasy czwartej pięcioletniego technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Przyznano także 37 stypendiów Ministra Edukacji Narodowej.

Dyplomy stypendystom wręczali łódzki Kurator Oświaty – Waldemar Flajszer oraz  wojewoda łódzki – Tobiasz Bocheński.

Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

 

I miejsce w konkursie ,,O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”

15 lutego 2023 r. 4-osobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Krystyna Wyszyńska,  Delfina Deberna-Zygmunt, Dawid Łopatka i Adam Foks wzięli udział w konkursie dla uczniów szkół średnich ,,O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”.

Konkurs składał się z dwóch części: test wiedzy i sprawnościowy tor przeszkód.

Na 6 szkół, biorących udział w turnieju nasi uczniowie zajęli 1 miejsce i będą reprezentować nasz powiat w II etapie konkursu, który odbędzie się 22.03.2023 r. w Łodzi.

Gratulujemy!

ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie z awansem do III Ligi ŁoLiF!!!

W sezonie 2022/2023 w Łowickiej Lidze Futsalu w IV lidze wystąpił zespół ZSCKR Zduńska Dąbrowa. Warto dodać, że nasza drużyna jest jedynym zespołem, która jest zgłoszona do rozgrywek jako szkoła. W tym roku  Vaveosport Robkol IV liga została podzielona na dwie grupy: A i B. Z każdej grupy do III ligi awansowały po dwie najlepsze drużyny. Nasz zespół awans wywalczył przed ostatnią kolejką ligi. Rywalizację zakończyliśmy na pierwszym miejscu w grupie A. Dziękujemy naszym zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły oraz życzymy powodzenia w III lidze ŁoLiF.w kolejnym sezonie.

W Vaveosport Robkol IV lidze w naszej drużynie zagrali: Adam Kołaczyk (II TR), Bartłomiej Karasek (II TR), Patryk Łysio (III TR), Piotr Wieszczy (II TR), Michał Frankiewicz (IV TR), absolwent Szczepan Kacprzak. Gościnnie w naszym zespole występowali: Bartosz Kołaczyk, Jan Siurek, Krystian Wróbel, Jakub Kwiatkowski, Marcel Pawlaczyk, Szymon Nowotniak, Kamil Gałązka. Trenerem drużyny był Marcin Wójcik, a kierownikiem drużyny Szczepan Kacprzak.

Gratulujemy awansu!!!

Szymon Czerwiński i Alicja Bzdurska
z awansem na etap powiatowy konkursu
„Młodzież Zapobiega Pożarom”

24 lutego 2023 roku w Bibliotece Publicznej i Domu Kultury w Zdunach odbył się gminny konkurs  pn: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Czerwiński, Alicja Bzdurska, Nikola Śnieć (wszyscy z klasy 1TWa) oraz Henryk Wielec i Wojciech Wielemborek (z klasy 2TR), którzy wyłonieni zostali podczas etapu szkolnego konkursu.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Eliminacje składały się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych na podium znaleźli się uczniowie:

I miejsce – Szymon Czerwiński -klasa 1TWa

II miejsce – Alicja Bzdurska – klasa 1TWa

III miejsce – Nikola Śnieć – Klasa 1TWa

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu!