ROK SZKOLNY 2022/2023

 

Eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół
Rolniczych w Przeciąganiu Liny

W czwartek, 22 września 2022 roku na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu Liny.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Tonera, Mariusz Górski, Julian Kmieć, Miłosz Kolasa, Piotr Deka, Szymon Majchrzak. Opiekunem grupy był nauczyciel wychowania fizycznego p. Jakub Jędrachowicz.

Po zaciętej rywalizacji siedmiu drużyn w kategorii męskiej,  chłopcy wywalczyli IV miejsce.

Zmaganiom sportowym towarzyszyło wiele emocji.

Sukces naszych uczniów
w Powiatowej Licealiadzie Szkolnej!

4 października 2022 roku  braliśmy udział w Powiatowej Licealiadzie Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W obu konkurencjach zajęliśmy 3 miejsce.

W zawodach wystartowało siedem Szkół z Powiatu Łowickiego.

Opiekunom i sportowcom serdecznie gratulujemy.

ALEKSANDRA KARLIŃSKA Z TECHNIKUM
WETERYNARYJNEGO W ZDUŃSKIEJ
DĄBROWIE
ZAJĘŁA II MIEJSCE
W KONKURSIE
LITERACKO–HISTORYCZNYM

25 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu odbyło się wręczenie nagród w konkursie literacko–historycznym „Żem dla Ojczyzny sterał moje lata młode”.

Laureatką II miejsca  w  kategorii projekt muralu upamiętniającego bohaterów Szarych Szeregów  została  Aleksandra Karlińska – uczennica klasy IVa Technikum  kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Opiekunem merytorycznym uczennicy był p. Marcin Wójcik-nauczyciel historii.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy historycznej na temat działalności konspiracyjnej Szarych Szeregów i działalności ich członków w okresie po II wojnie światowej i przeprowadzany został  w czterech kategoriach: wiersz zachowujący pamięć o bohaterach Szarych Szeregów, projekt muralu upamiętniającego bohaterów Szarych Szeregów, kartka z pamiętnika ks. Stefana Wysockiego oraz list współczesnego nastolatka do Szaroszeregowca.

Przedstawicielka Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział w Łowiczu przedstawiła zgromadzonym postać i życiowe dokonania  śp. księdza prałata Stefana Wysockiego,  działacza podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej w ramach Szarych Szeregów, honorowego obywatela Łowicza.

Uroczystość  wręczania nagród uświetnił piękny program artystyczny młodzieży z II LO w Łowiczu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
W KONKURSIE „INDEKS DLA ROLNIKA”

Trzech uczniów naszej szkoły przeszło do kolejnego, ostatniego etapu IX Ogólnopolskiego konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA”. Są to: Dawid Łopatka, Kacper Tondera i Mariusz Górski.

7 grudnia 2022 roku odbył się w II etap IX Ogólnopolskiego konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA”, który został  zorganizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Do rywalizacji przystąpiło 79 uczniów z 27 szkół. Uczestnicy musieli napisać test składający się z 60 pytań z zakresu produkcji roślinnej i produkcji zwierzęcej. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej.

Naszą szkołę godnie zaprezentowali: Dawid Łopatka, Kacper Tondera i Mariusz Górski. Chłopcy są uczniami IV klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik.

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników wszystkim uczestnikom konkursu pobyt umilił występ kujawskiego zespołu folklorystycznego „Spod Strzechy” działającego przy Brzeskim Centrum Kultury i Historii „WAHADŁO” w Brześciu Kujawskim.

GRATULUJEMY, TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY OTWARTEJ DROGI NA STUDIA!

XIV KONKURS WIEDZY
O BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

6 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród rzeczowych dla zwycięzców XIV już edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie, kształtowanie prawidłowych nawyków podczas pracy w gospodarstwie rolnym i podniesienie poziomu wiedzy i wrażliwości na zagrożenia wypadkowe występujące w rodzinnych gospodarstwach rolnych.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 42 uczniów z naszej szkoły, a po zwycięstwo i tytuł laureata sięgnął Mateusz Maltański- uczeń klasy 3 TR. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się: Adrian Kubica z klasy 1 TR i Mateusz Flis z klasy 3 TR.

Konkurs skierowany był do uczniów kształcących się w zawodach rolniczych w szkołach województwa łódzkiego, a organizatorem był Oddział Regionalny KRUS w Łodzi we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy Łodzi.

Gratulacje dla zwycięzców!!!

ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie
ze srebrną tarczą w rankingu
Najlepszych Techników – Perspektywy 2023

Nasza szkoła już po raz trzeci może poszczycić się tytułem “Srebrnej Szkoły”.

W Ogólnopolskim Rankingu Techników 2023 opublikowanym przez czasopismo „Perspektywy” zajęliśmy 145 miejsce wśród najlepszych szkół technicznych w kraju i 10 w województwie łódzkim.

Srebrną tarczę otrzymaliśmy również w 2016 i 2018 roku.

Tytuł ,,Złotej Szkoły” zdobyliśmy w roku 2017 i 2018, natomiast w roku 2020 i 2021 zostaliśmy odznaczeni brązową tarczą.

Metodologia, jaką posługują się twórcy rankingu opiera się na kilku kryteriach. Jeśli chodzi o technika, to oprócz osiągnięć w szkolnych olimpiadach (20%) oraz na maturze: z przedmiotów obowiązkowych (20%) i dodatkowych (30%) wzięto pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych (30%).

Całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy!

 

ZUZANNA RYJAK I MATEUSZ FURMAN
STYPENDYSTAMI
PREZESA RADY MINISTRÓW

8 lutego 2023 roku w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego  w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Wśród 340 najzdolniejszych uczniów z województwa łódzkiego znalazło się dwoje naszych uczniów: Zuzanna Ryjak z klasy czwartej czteroletniego technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz Matusz Furman z klasy czwartej pięcioletniego technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Przyznano także 37 stypendiów Ministra Edukacji Narodowej.

Dyplomy stypendystom wręczali łódzki Kurator Oświaty – Waldemar Flajszer oraz  wojewoda łódzki – Tobiasz Bocheński.

Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

 

I miejsce w konkursie ,,O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”

15 lutego 2023 r. 4-osobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Krystyna Wyszyńska,  Delfina Deberna-Zygmunt, Dawid Łopatka i Adam Foks wzięli udział w konkursie dla uczniów szkół średnich ,,O Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”.

Konkurs składał się z dwóch części: test wiedzy i sprawnościowy tor przeszkód.

Na 6 szkół, biorących udział w turnieju nasi uczniowie zajęli 1 miejsce i będą reprezentować nasz powiat w II etapie konkursu, który odbędzie się 22.03.2023 r. w Łodzi.

Gratulujemy!

ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie
z awansem do III Ligi ŁoLiF!!!

W sezonie 2022/2023 w Łowickiej Lidze Futsalu w IV lidze wystąpił zespół ZSCKR Zduńska Dąbrowa. Warto dodać, że nasza drużyna jest jedynym zespołem, która jest zgłoszona do rozgrywek jako szkoła. W tym roku  Vaveosport Robkol IV liga została podzielona na dwie grupy: A i B. Z każdej grupy do III ligi awansowały po dwie najlepsze drużyny. Nasz zespół awans wywalczył przed ostatnią kolejką ligi. Rywalizację zakończyliśmy na pierwszym miejscu w grupie A. Dziękujemy naszym zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły oraz życzymy powodzenia w III lidze ŁoLiF.w kolejnym sezonie.

W Vaveosport Robkol IV lidze w naszej drużynie zagrali: Adam Kołaczyk (II TR), Bartłomiej Karasek (II TR), Patryk Łysio (III TR), Piotr Wieszczy (II TR), Michał Frankiewicz (IV TR), absolwent Szczepan Kacprzak. Gościnnie w naszym zespole występowali: Bartosz Kołaczyk, Jan Siurek, Krystian Wróbel, Jakub Kwiatkowski, Marcel Pawlaczyk, Szymon Nowotniak, Kamil Gałązka. Trenerem drużyny był Marcin Wójcik, a kierownikiem drużyny Szczepan Kacprzak.

Gratulujemy awansu!!!

Szymon Czerwiński i Alicja Bzdurska
z awansem na etap powiatowy konkursu
„Młodzież Zapobiega Pożarom”

24 lutego 2023 roku w Bibliotece Publicznej i Domu Kultury w Zdunach odbył się gminny konkurs  pn: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Czerwiński, Alicja Bzdurska, Nikola Śnieć (wszyscy z klasy 1TWa) oraz Henryk Wielec i Wojciech Wielemborek (z klasy 2TR), którzy wyłonieni zostali podczas etapu szkolnego konkursu.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Eliminacje składały się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej. W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych na podium znaleźli się uczniowie:

I miejsce – Szymon Czerwiński -klasa 1TWa

II miejsce – Alicja Bzdurska – klasa 1TWa

III miejsce – Nikola Śnieć – Klasa 1TWa

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu!

POTRÓJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW – MARIUSZA GÓRSKIEGO, DAWIDA ŁOPATKI I KACPRA TONDERY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  „INDEKS DLA ROLNIKA”

Dnia  30 marca 2023 roku  na Politechnice im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy  odbył się  IX  finał Ogólnopolskiego Konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA”.  Trzech uczniów  z klasy czwartej Technikum Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie: Mariusz Górski, Dawid Łopatka i Kacper Tondera odniosło wielki sukces. Laureatem III miejsca został Mariusz Górski, Dawid Łopatka był  IV, a Kacper Tondera zajął miejsce VII.

Wszyscy nasi uczniowie zdobyli indeks na wyższą uczelnię – uzyskali zaświadczenia upoważniające do rozpoczęcia kształcenia na kierunkach studiów realizowanych na Wydziałach Rolnictwa i Biotechnologii oraz Hodowli i Biologii Zwierząt  Politechniki Bydgoskiej z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Nasi laureaci otrzymali również nagrody rzeczowe: wiertarkę, zegarki, opaski sportowe, głośniki bezprzewodowe, słuchawki bezprzewodowe i wiele innych nagród.

Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu finalistów wyłonionych podczas II etapu konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu 7 grudnia 2022 roku. Zadaniem finałowym było przygotowanie 15 minutowej prezentacji multimedialnej na temat  „Możliwości ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z produkcji roślinnej i zwierzęcej”.

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników IX Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” wszyscy uczestnicy gali mogli wysłuchać interesującego wykładu Pana Marcina Wrońskiego – Zastępcy Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pt.: „Działania KOWR na rzecz nowoczesnego rolnictwa”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Etap regionalny Olimpiady
,,Polska wieś w Europie”

W dniach 30-31.03.2023 r. w ZSCKR w Bydgoszczy odbył się Etap regionalny Olimpiady ,,Polska wieś w Europie”. Wzięli w nim udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik rolnik – Adam Biernaciak, Wiktor Gortat oraz Adam Kołaczyk.

Olimpiadę rozpoczęły warsztaty dotyczące dezinformacji prowadzone przez stowarzyszenie DEMAGOG, w których uczestnicy i opiekunowie mogli się zintegrować oraz zdobyć umiejętność rozpoznawania fałszywych wiadomości w mediach społecznościowych.

Piątek był już dniem pełnym zmagań. Uczestnicy z 12 placówek rywalizowali ze sobą podczas rozwiązywania testu. Bogatsi o kolejne doświadczenia uczniowie z pewnością w następnej edycji zajmą miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy finalistom.

Krajowy etap konkursu „Bioróżnorodność
i ochrona wód w krajobrazie rolniczym”

W dniach 13-14 kwietnia 2023 roku w Warszawie odbył się krajowy etap konkursu pt. „Bioróżnorodność i ochrona wód w krajobrazie rolniczym”. Wziął w nim udział uczeń naszej szkoły Mariusz Górski z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie Technik rolnik.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 500 uczniów z 60 szkół rolniczych z całej Polski. Do finału krajowego zakwalifikowało się 50 najlepszych uczestników. Wśród nich uczeń naszej szkoły Mariusz Górski, który w I edycji zdobył pierwsze miejsce.

Konkurs realizowany był w ramach projektu pt. Wdrażanie Planu gospodarowania wodami w dorzeczu Wisły na przykładzie zlewni Pilicy dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa wraz z partnerami: Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk oraz FPP Enviro sp. z o. o.

W ramach przeprowadzonego konkursu uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzenia Warszawy oraz interaktywnych wystaw w Centrum Nauki Kopernik.

Serdecznie gratulujemy!!!

WIELKI SUKCES UCZNIÓW Z ZSCKR
W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE
W OLIMPIADZIE WIEDZY
I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

Ogromny sukces odnieśli uczniowie i szkoła w Zduńskiej Dąbrowie w okręgowych eliminacjach  XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w dniu 14 kwietnia 2023 roku. Eliminacje etapu odbyły się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zespół Szkół CKR w Zduńskiej Dąbrowie reprezentowało 14 uczniów w blokach weterynaria, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, produkcja roślinna i agrobiznes. Sześciu uczniów wygrało rywalizację i tym samym zakwalifikowało się do kolejnego etapu zmagań, są to: Mateusz Furman zdobywca 1 miejsca  i Amelia Bień 2  miejsca w bloku weterynaria (oboje są uczniami klasy IV technikum weterynarii), Adam Foks (uczeń klasy IV technikum rolniczego) zajął 1 miejsce w bloku mechanizacja rolnictwa, również na 1 miejscu sklasyfikowano w bloku produkcja zwierzęca  Jakuba Antczaka, ucznia klasy III technikum weterynarii oraz dwie uczennice klasy IV technikum architektury krajobrazu – Weronika Szczepaniak zdobywczyni 3 miejsce w bloku architektura krajobrazu  i Emilia Walendzik finalistka 5 miejsca blok ogrodnictwo.  Zdobycie wysokich lokat otwiera drogę do dalszej rywalizacji o indeksy na wyższe uczelnie na etapie Centralnym w  Olsztynie w dniach 26 – 28 maja. W rankingu szkół zajęliśmy zaszczytne pierwsze miejsce i zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem w postaci dyplomu.

Tuż za podium znaleźli się w bloku architektura krajobrazu zajmując 4 miejsce – Zuzanna Ryjak – uczennica IV klasy technikum architektury krajobrazu, w bloku produkcja roślinna  na 4 miejscu sklasyfikowano Dawida Łopatkę a 5 miejsce zajął Wojciech Wysocki obaj to uczniowie IV klasy technikum rolniczego, w bloku agrobiznes 4 i 5 miejsce zajęli kolejno Arkadiusz Jarecki i Kacper Cuper uczniowie klasy IV technikum rolniczego.

Znaczące miejsca zdobyli  również Kacper Tondera, Norbert Kowalski i  Patryk Makowski.

Olimpiada jest współzawodnictwem z zakresu szeroko pojętej wiedzy teoretycznej i praktycznej.  Jej ideą jest ukazanie młodzieży szkół średnich zadań stojących przed jednym z najważniejszych działów gospodarki narodowej,  rozszerzeniem zainteresowań różnorodnymi formami postępu w rolnictwie oraz wzmocnienie więzi emocjonalnych z produkcją i przyszłym miejscem pracy młodych ludzi, co ma wyjątkowe znaczenie we właściwym wykonywaniu zawodu.

Uczestnictwem w olimpiadzie młodzież może wzbogacić swoje przygotowanie zawodowe, a jednocześnie dzięki pogłębieniu wiedzy i umiejętności przyczynić się do stałego unowocześnienia i rozwoju polskiego rolnictwa. Laureaci eliminacji centralnych są przyjmowani na studia kierunków rolniczych z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a finalistom życzymy sukcesu na etapie centralnym!!!

Alicja Bzdurska z klasy 1 TWa na podium
w Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”

14 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbyły się eliminacje szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

Organizatorem konkursu był Oddział Powiatowy Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łowiczu, współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki oraz Starostwo Powiatowe w Łowiczu.

Naszą szkołę reprezentowali : Alicja Bzdurska i Szymon Czerwiński (oboje z klasy 1 TWa).

Po części pisemnej na 2 miejscu uplasowała się Alicja Bzdurska, która ostatecznie, po rozgrywkach finałowych zajęła 3 lokatę!

Serdecznie gratulujemy!

6 laureatów i 1 finalistka
w Centralnych Eliminacjach OWiUR!!!

Ogromny sukces odnieśli nasi uczniowie w Centralnych Eliminacjach   Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w dniach 27-28 maja 2023 roku w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zespół Szkół CKR w Zduńskiej Dąbrowie reprezentowało 7 uczniów w blokach weterynaria, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, architektura krajobrazu, ogrodnictwo, produkcja roślinna i agrobiznes. Sześciu uczniów wygrało rywalizację i tym samym zdobyło tytuł laureata i indeksy na wyższe uczelnie. Mateusz Furman zajął  2 miejsce w Polsce w bloku weterynaria. Oprócz indeksu na wymarzony kierunek studiów otrzymał stypendium oraz nagrodę finansową w wysokości 2500 zł. Ufundowaną przez MRiRW.

W bloku weterynaria tytuł laureatki zdobyła również Amelia Bień. Adam Foks uzyskał tytuł laureata w bloku mechanizacja rolnictwa. W bloku produkcja zwierzęca  laureatem został Jakub Antczak, a bloku architektura krajobrazu Weronika Szczepaniak i Zuzanna Ryjak. Emilia Walendzik została finalistką w bloku ogrodnictwo.  Zdobycie wysokich lokat dało uczniom indeksy na wyższe uczelnie oraz stypendia i cenne nagrody rzeczowe.

Olimpiada jest współzawodnictwem z zakresu szeroko pojętej wiedzy teoretycznej i praktycznej.  Jej ideą jest ukazanie młodzieży szkół średnich zadań stojących przed jednym z najważniejszych działów gospodarki narodowej,  rozszerzeniem zainteresowań różnorodnymi formami postępu w rolnictwie oraz wzmocnienie więzi emocjonalnych z produkcją i przyszłym miejscem pracy młodych ludzi, co ma wyjątkowe znaczenie we właściwym wykonywaniu zawodu.

Laureaci eliminacji centralnych są zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego z maksymalną liczbą punktów oraz są przyjmowani na studia kierunków rolniczych z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

KONKURS O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH W PODDĘBICACH

W poniedziałek 29 maja uczniowie naszej szkoły w osobach: Przemysław Rześny, Bartłomiej Góral oraz Weronika Bakalarz wzięli udział w etapie regionalnym IX edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”, który przeprowadzony został w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Dokładnie o godzinie 1000 38 laureatów etapu szkolnego z powiatów: łowickiego, kutnowskiego, poddębickiego i łęczyckiego przystąpiło do pisemnej rywalizacji w tematyce związanej ze zbrojnym podziemiem antykomunistycznym rozwiązując test składający się z 30 pytań.

Po pełnych emocji zmaganiach komisja ogłosiła werdykt. Siedmiu uczestników  z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do finału konkursu, który 5 czerwca odbędzie się w Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi. Wśród nich znalazła się Weronika Bakalarz – uczennica klasy 4 Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, która zajęła 5 miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

ZŁOTY MEDAL DLA UCZENNICY
ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE!

W dniach 29-31.05 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach w Skokach przez Przeszkody dla Młodzieży Szkół Rolniczych w Strzegomiu. Po wylosowaniu koni młodzież odbyła trening skokowy, podczas którego Malwina Organiściak, Oliwia Pasterska oraz Julia Gładka zapoznały się z końmi. Dziewczyny uczestniczyły również w warsztatach, na których zgłębiały tajniki jeździectwa, m.in. budowania toru przeszkód w konkurencji skoków przez przeszkody.

W dniu zawodów 31.05. perfekcyjny przejazd parkuru przez Malwinę Organiściak uplasował ją na pierwszym miejscu. Drużynowo szkoła zajęła 10-te miejsce. Dziewczyny oprócz wygranej są bogatsze o nowe doświadczenia i wyzwania.

BRAWA DLA NASZEJ ZAŁOGI!

Uczniowie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie
uczestniczyli w VI edycji Profilaktyki
według Ekonomika pt. ,,EKOsfera”

 1 czerwca 2023 roku uczestniczyliśmy w VI edycji Profilaktyki według Ekonomika pt. ,,EKOsfera”, pod honorowym  patronatem  starosty łowickiego Marcina Kosiorka, której celem jest promowanie wśród młodych ludzi mody na życie  bez uzależnień, propagowanie różnych form aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja młodzieży szkół średnich z terenu powiatu łowickiego. W ramach wydarzenia przewidziano zawody sportowe w sześciu konkurencjach, a nasi uczniowie wypadli w nich bardzo dobrze: 6 osobowa drużyna, w składzie: Elwira Białas, Julia Kantorek, Wanesa Potargowicz, Kacper Cuper, Patryk Łysio i Piotr Deka zajęła  I  miejsce w  V Armageddonie o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Łowiczu, również I miejsce  zajęły Julia i Zofia Mikusek w regatach młodzieżowych o Puchar Starosty Łowickiego, natomiast w I Amatorskim Pucharze Kettlebell Lifting, prowadzonym przez Aymena  Bellelou, Piotr Wieszcz, Adam Kołaczyk i Bartłomiej Łysio zajęli III miejsce.  Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie: Izabela Masłowska i Jakub Jędrachowicz.

Sukces uczniów ze Zduńskiej Dąbrowy
w Konkursie Wojewódzkim Wiedzy Rolniczej

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Rolniczej – Produkt Polski, Kupuj Świadomie, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi – Roberta Telusa oraz Marszałka Seniora Sejmu RP IX kadencji – Antoniego Macierewicza odbył się 2 czerwca 2023 roku w Łodzi w siedzibie KOWR. W Finale ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie reprezentowało dwóch uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik: Wiktor Gortat (kl II) i Dawid Łopatka (kl.IV). Wiktor Gortat zajął 3 miejsce w konkursie uzyskując puchar oraz cenne nagrody rzeczowe, w tym hulajnogę elektryczną. Dawid Łopatka znalazł się wśród wyróżnionych w konkursie, otrzymując również cenne nagrody rzeczowe.

SUKCES NASZEJ UCZENNICY
W KONKURSIE O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

W poniedziałkowe przedpołudnie w gmachu Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi rozegrany został finał IX edycji wojewódzkiego konkursu: „Żołnierze Wyklęci. Obudźcie Polskę”. Wzięło w nim udział 41 uczniów, spośród których wyłonionych zostało 13 laureatów nagrodzonych przez kapitułę okolicznościowymi upominkami mającymi na celu podkreślenie ogromnego wkładu jaki wnieśli Oni w propagowanie wiedzy historycznej na temat polskich żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Weronika Bakalarz, która zajęła dokładnie 13, premiowane wyróżnieniem miejsce. Warto przy tej okazji podkreślić, że we wszystkich 3 etapach konkursu w sumie udział wzięło ponad 2300 uczniów szkół średnich i podstawowych z województwa łódzkiego. Z tej perspektywy wynik Weroniki budzić musi uznanie i szacunek, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę, iż jest Ona uczennicą technikum, w którym przedmiotami wiodącymi są te z zakresu weterynarii, a nie nauk humanistycznych.

Brawo Weronika!

Sukces uczniów w Ogólnopolskim
Konkursie Matematycznym „Sapere aude” .

W bieżącym roku szkolnym  odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Sapere aude” . Jego organizatorem był ZSCKR im. A. Zamoyskiego w Jabłoniu. Uczestnikami konkursu mogli być uczniowie szkół zrzeszonych w Sieci Szkół Rolniczych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wskazywanie praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, oraz doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie reprezentowało 4 uczniów: Adam Foks –  kl. IV TR,  Przemił Biczel i Hanna Wasiak – kl. II TW oraz Szymon Sołtyszewski – kl ITR.  Jednocześnie uczniowie Ci otrzymali tytuł laureata konkursu natomiast Hanna Wasiak została finalistką.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!