ROK SZKOLNY 2018/2019

I SEMESTR

,,100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI
W OBIEKTYWIE APARATUFOTOGRAFICZNEGO,,

9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego i uroczyste wręczenie nagród. Celem przedsięwzięcia było wydobycie talentów fotograficznych oraz promocja miasta, regionu, Polski poprzez organizację konkursu w jubileuszowym roku 2018. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział, wykonując piękne fotografie na, których nie brakowało barw biało – czerwonych, pokazując przemiany społeczne, kulturowe i historyczne.

Nagrodę za II miejsce otrzymał Michał Flisowski – uczeń klasy I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Patrycja Gałusa z III klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu zajęła miejsce III.

Gratulujemy życząc dalszych sukcesów artystycznych.

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W GODZIANOWIE

25 listopada 2018 roku odbył się VIII Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Godzianowie. Celem przeglądu było uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie osobowości współczesnego Polaka poprzez zainteresowanie historią.

W przeglądzie tym wzięło udział 3 uczniów z naszej szkoły. Po przesłuchaniach wszystkich uczestników wyłoniono laureatów. Wśród z nich znalazła się nasza trójka. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IV Sandra Jastrzębska, która zaśpiewała piosenkę “Pamięć” i “Dziewczynę Z Granatem”. Wyróżnienie Wójta Gminy Godzianów zdobyli Marzena Witkowska – uczennica klasy I i Jakub Żakieta – uczeń klasy III. Zaśpiewali oni w duecie dwie piosenki: “Ojczyzno ma” i “Syberiada”.

Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy dalszych sukcesów.

SUKCES UCZNIA ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE
W FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY
O BEZPIECZEŃSTWIE PRACY W ROLNICTWIE

Daniel Staniaszek, uczeń klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik w ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, został laureatem III miejsca w X finale wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

Konkurs, który odbył się w 28 listopada 2018 roku w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, jest skierowany do uczniów kształcących się w zawodach rolniczych ze szkół województwa łódzkiego.

Głównymi organizatorami i fundatorami nagród są: Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, ŁODR w Bratoszewicach oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi. Patronat nad konkursem objął Wojewoda Łódzki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego.

Wśród uczniów, którzy przystąpili do zmagań konkursowych, znalazł się również drugi uczeń naszej szkoły, Grzegorz Wielec z klasy II Technikum Rolniczego.

W finale wzięło udział 30 uczniów z 16 szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. Zostali oni wyłonieni spośród 375 uczniów, którzy uczestniczyli wcześniej w eliminacjach szkolnych. Finał składał się z dwóch części: etapu pisemnego w postaci testu, który pisali wszyscy uczestnicy, a następnie etapu ustnego, do którego zakwalifikowano 10 uczestników z najwyższą punktacją.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursowych zmaganiach otrzymali dyplomy i nagrody. Daniel Staniaszek za zdobycie III miejsca otrzymał: tablet, zestaw kluczy, czajnik i blender, a Grzegorz Wielec plecak, pendrive i inne gadżety.

Uczniów do konkursu przygotowała lek. wet. p. Katarzyny Jadczak, prowadząca w szkole zajęcia edukacyjne z przedmiotów weterynaryjnych.

Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCES UCZNIA W KONKURSIE „INEKS DLA ROLNIKA”

To już V edycja Ogólnopolskiego Konkursu ”Indeks dla Rolnika” organizowana przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich o profilu rolniczym, a jego celem jest:

• Umożliwienie młodzieży zdobycie indeksów szkoły wyższej na kierunkach studiów powadzonych przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy,
  • rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębianie wiedzy rolniczej, poza wiadomości i umiejętności zawodowe objęte programem nauczania w szkołach rolniczych,
  • ukazanie walorów środowiska wiejskiego jako miejsca pracy i życia na wsi,
  • umożliwienie trwałego łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi jako podstawowej zasady nauczania.

I etap przeprowadzony został w szkołach zgłoszonych do konkursu. ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie reprezentowali uczniowie z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik:

• Damian Olejniczak
  • Norbert Sieczkowski
  • Mateusz Witaszewski

II etap konkursu odbył się 6 grudnia 2018 roku w ZSCKR w Starym Brześciu, gdzie 60 uczestników pisało test składający się z 60 pytań. Obejmował on zagadnienia  z: anatomii i fizjologii zwierząt, paszoznawstwa i gospodarki paszowej, ras i typów użytkowych zwierząt gospodarskich, żywienia zwierząt gospodarskich, wymagań klimatyczno-glebowych roślin uprawnych, agrotechniki i zbioru i przechowywania plonów.

Po teście wyłoniono 20 zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu.Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Mateusz Witaszewski, który będzie się starał o indeks na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczy im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

W ostatnim, czyli III etapie konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA” uczestnicy będą musieli przygotować 15-minutową prezentację multimedialną i odpowiedzieć na pytania komisji z przygotowanego tematu.