Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Zduńskiej Dąbrowie

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowania tegorocznego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Zduńskiej Dąbrowie, organizowanym przez Wójta Gminy Zduny Krzysztofa Skowrońskiego oraz pracowników Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Zdunach. Tuż przed Biegiem, z panią dyrektor szkoły Zofią Rosą i innymi delegacjami złożyli kwiaty i znicz pod Kamieniem Krysi Idzikowskiej. Następnie, w dużej liczbie, przystąpili do rywalizacji sportowej. W Biegu na dystansie 1963 m. 3 miejsce zajął Alan Masłowski, zaś 4 i 5 miejsce, absolwenci szkoły, odpowiednio Kuba Dałek i Piotrek Jagodziński.

 

 

 

 

 

Mateusz Furman – zdolny stypendysta Prezesa Rady Ministrów

W czwartek 29 lutego w Auli Czerwonej Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się gala wręczania dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i  Ministra Edukacji Narodowej.

Wśród zasłużonych stypendystów znalazł się Mateusz Furman, uczeń klasy Va Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii.

Mateusz osiąga celujące i bardzo dobre wyniki w nauce z wszystkich przedmiotów zarówno ogólnokształcących jak i zawodowych. Po ukończeniu Technikum planuje studiować weterynarię  na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest ubiegłorocznym laureatem OWIUR w bloku weterynaria i ma wolny wstęp na ten kierunek studiów w każdej uczelni naszego kraju. .

Dyplomy najlepszym uczniom, w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyli: : wojewoda łódzka Dorota Ryl i łódzki kurator oświaty Janusz Brzozowski. W tym roku wyróżniono 248 uczniów szkół ponadpodstawowych naszego województwa.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dostaje uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, a w pozostałych co najmniej dobre. Stypendium w wysokości 5000 zł  otrzymuje jeden uczeń danej szkoły.

Gratulujemy Mateuszowi prestiżowego tytułu Stypendysty Prezesa Rady Ministrów i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.

 

 

Uczeń ze Zduńskiej Dąbrowy laureatem Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

28 lutego 2024 roku w ZSCKR w Lututowie odbył się Finał Wojewódzki XLI Olimpiady Młodych Producentów Rolnych organizowanej przez Związek Młodzieży Wiejskiej.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej reprezentowało siedmiu uczniów: Dawid Fabianowski, Jan Chmurski, Kacper Cuper, Hubert Bilski, Adam Biernaciak, Wiktor Gortat i Szymon Sołtyszewski wszyscy są uczniami technikum rolniczego.

Uczestnicy Olimpiady w pierwszym etapie zmierzyli się z testem, a 9 osób z najwyższą punktacją przeszło do drugiego etapu, gdzie odpowiadali na pytania związane z mechanizacją rolnictwa, produkcją roślinną i produkcją zwierzęcą, ochroną środowiska i zmianami klimatu, ekonomiką i zarządzaniem, zagadnieniami związanymi z PROW i WPR.

Z naszej szkoły do finału zakwalifikowali się Hubert Bilski i Dawid Fabianowski. Laureatem etapu wojewódzkiego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych został Dawid Fabianowski zajmując 3 miejsce.

Dawid otrzymał liczne gratulacje od organizatorów oraz Pana Adama Nowaka Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Został uhonorowany również statuetką i nagrodami rzeczowymi.

Uzyskanie tytułu laureata otwiera Dawidowi drogę do finału krajowego olimpiady, który odbędzie się w czasie Targów Agrotech w Kielcach w dniu 8 marca 2024 r.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom a Dawidowi Życzymy zwycięstwa na etapie krajowym.

Pamiętamy…

W przeddzień 103. rocznicy urodzin łączniczki Batalionów Chłopskich Krystyny Idzikowskiej, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie, przedstawiciele, w otoczeniu społeczności szkolnej, złożyli kwiaty i zapalili znicze przed Tablicą upamiętniającą lokalną bohaterkę, absolwentkę szkoły.

Wyjazd naszych uczniów na mecz piłki ręcznej

W środę 21.02.2024r. 40 – osobowa grupa uczniów z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie wraz z opiekunami pojechała do Płocka na mecz piłki ręcznej mężczyzn w ramach Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock – Montpellier. Wspaniała atmosfera panująca w Orlen Arena poniosła naszych piłkarzy ręcznych do zwycięstwa. Jak zawsze był to pokaz wspaniałego handballu w wykonaniu Nafciarzy, którego byliśmy naocznymi świadkami. To był niezwykle emocjonujący i radosny dla nas wieczór, pełen wyjątkowych wrażeń i dobrej piłki. W przerwie meczu troje naszych uczniów zostało szczęśliwymi posiadaczami koszulek klubowych. Radość była ogromna. Czekamy na kolejne wyjazdy.

UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W PROJEKCIE #SZANUJENIEHEJTUJE

W dniu 21 lutego uczniowie klas 3 i 4 wzięły udziału w projekcie #SZANUJENIEHEJTUJE, realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.  Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi młodzieży na rosnący problem hejtu w sieci, a także przekazanie wiedzy młodzieży jak z tym problemem  walczyć i gdzie szukać pomocy.

Wydarzenie odbyło się w trzech częścią. W pierwszej części spotkania honorowy gość Grzegorz Szreiber  Marszałek Województwa Łódzkiego rozmawiał z młodzieżą na temat hejtu, opowiadając również historie które wydarzyły się naprawdę. Druga część spotkania przebiegała w formie spektakli teatru improwizowanego. Młodzież była zaangażowana w przebieg przedstawienia, wybierając odtwórców ról i poszukując wśród aktorów potencjalnych hejterów. Po spektaklu miała miejsce dyskusja ze specjalistą z zakresu psychologii. Młodzież chętnie zabierała głos, odpowiadała na pytania oraz opowiadała o swoich doświadczeniach związanych z hejtem.

Dla młodzieży wydarzenie to było ciekawą lekcją dotyczącą walki z internetowym hejtem.

 

 

 

 

Charytatywny spektakl teatralny pt: „Historia pierwszego Bożego Narodzenia”

23 stycznia 2024 roku młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie wystąpiła w Domu Kultury w Zdunach, przedstawiając spektakl pt:”Historia pierwszego Bożego Narodzenia.” Był to charytatywny projekt przygotowany przez naszą młodzież wraz z wychowawcami, by wspomóc Olę Słaby w walce z chorobą.

W dwóch przedstawieniach o godzinie 9:30 i 11:00 uczestniczyły dzieci z okolicznych szkół podstawowych: SP w Bąkowie Górnym, SP w Mastkach oraz SP w Nowych Zdunach. Natomiast o godzinie 17:30, spektakl został zaprezentowany dla społeczności lokalnej z Gminy Zduny. Charytatywny wieczór przyciągnął liczne grono gości. O tym, że przedstawienie wzbudziło wśród widzów zachwyt, świadczą chociażby owacje na stojąco, którymi aktorzy zostali obdarowani.

W kolejnym dniu tj. 24 stycznia 2024 roku, gościliśmy w Szkole Podstawowej w Nowych Zdunach. Młodzież wystąpiła dla dzieci z klas 1-3, które z powodu złej pogodny nie mogły przyjść do Domu Kultury. Jednak “nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Wspólne śpiewanie i wężyk dzieci z aktorami, dostarczył wiele radości i uśmiechu na twarzach maluchów, ” bo gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat “.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, otworzyli swe serca, wspierając naszą wspólną misję. Zebrane podczas przedstawienia środki, zostały przekazane dla Oli.

Dziękujemy:

Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny Stowarzyszenia Seniorów Gmina Zduny, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym, Szkoła Podstawowa w Mastkach, Szkoła Podstawowa w Nowych Zdunach. To nie był pierwszy, wspólnie zorganizowany projekt. Przez siedem lat, razem pomagaliśmy Oli D. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że po raz kolejny mogliśmy na Was liczyć. Jesteście naszymi Przyjaciółmi od serca.

To wydarzenie pokazało, jak ważna jest empatia, jedność i dzielenie się sercem.

Dziękujemy młodzieży, która pomimo wielu ważnych spraw, poświęciła swój czas, aby przedstawienie mogło zaistnieć. Jesteście wielcy, wspaniali.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, dzieciom, nauczycielom, za zaangażowanie i serce.

To dzięki Wam naszą akcja odniosła tak wielki sukces! To dzięki Wam możemy wesprzeć Olę, w Jej trudnej walce o zdrowie!

Zebrana podczas akcji kwota to 6565 złotych.

Dziękujemy i życzymy Wam wszystkim dużo szczęścia.

 

Szkolenie „Obowiązki rolnika w świetle ustawy Prawo wodne”

W dniu 18 stycznia w naszej szkole odbyło się szkolenie na temat „Obowiązki rolnika w świetle ustawy Prawo wodne”, przeprowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Zbigniewa Sut i Krzysztofa Igielskiego.

Szkolenie to było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i umiejętności”, w ramach działania „ Transfer wiedzy i działalność informacyjna” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Uczestnikami wykładu byli uczniowie klasy IV technikum rolniczego, którzy pogłębili swoją wiedzę na temat, z którym zmagają się na co dzień oni i ich rodzice.

Po raz kolejny otrzymaliśmy tytuł „Złotej Szkoły” w rankingu Perspektyw!

Nasze Technikum już po raz 3 zdobyło „Złotą tarczę” w rankingu miesięcznika „Perspektywy” i znalazło się wśród najlepszych techników w Polsce, zajmując 6 miejsce w województwie łódzkim i 86 miejsce w kraju.
Noc z 10 na 11 stycznia bieżącego roku była niezwykle emocjonująca dla społeczności szkół średnich i wyższych w całej Polsce. Doszło wtedy do ogłoszenia wyników “Perspektyw” – najbardziej prestiżowego plebiscytu edukacyjnego w kraju. Opublikowany ranking nie pozostawia wątpliwości – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie to nie tylko nowoczesna szkoła z tradycją, ale także jedna z najlepszych szkół średnich w Polsce.
Praca wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz jakość nauczania w Technikum w Zduńskiej Dąbrowie ukoronowana została w tym roku najwyższym możliwym tytułem Złotej Szkoły Roku 2024. Po raz kolejny wypracowaliśmy wysokie, bo 86 miejsce w kraju i 6. w województwie łódzkim. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że technikum z gminy Zduny znalazło się również w elitarnym gronie Szkół Olimpijskich (miejsce 154 w całej Polsce).
Tegoroczne wyniki podkreślają wysoki poziom kształcenia zawodowego i profesjonalnego przygotowania do egzaminów zewnętrznych. ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie od lat notowane jest nie tylko w “Perspektywach”, ale również w plebiscycie jakim są “Orły Edukacji” – w ubiegłym roku szkolnym uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły Roku 2023 oraz Złotych Orłów Edukacji.
Dąbrowscy uczniowie wiodą prym w wielu konkursach branżowych, sportowych oraz z dziedzin ogólnokształcących. Są poszukiwanymi i cenionymi na rynku pracownikami, a lokalna społeczność postrzega ich jako niezwykle kulturalnych, dobrze wychowanych, młodych ludzi.
To ogromna radość dla naszej społeczności. Cieszymy się, że ciężka praca, którą na co dzień wkładają uczniowie i nauczyciele przekłada się na sukcesy szkoły.

TECHNIKUM W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE NA VI MIEJSCU WŚRÓD NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO – RANKING PERSPEKTYW 2024

W środę, 10 stycznia br. w Pałacu Biedermanna Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Łódzkiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024.  Podczas gali  dyrektorom najlepszych szkół w województwie zostały wręczone  dyplomy. Jesteśmy dumni   z osiągniętego  VI miejsca w regionie. 

Na nasz sukces złożyły się   osiągnięcia uczniów w szkolnych olimpiadach (20%) oraz na maturze: z przedmiotów obowiązkowych (20%) i dodatkowych (30%), a także  wyniki egzaminów zawodowych (30%).

Czekamy na  wyniki ogólnopolskiego Rankingu i kolor zdobytej tarczy.

Całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy!

Oto najlepsze technika z województwa łódzkiego:

1.  Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie
2.   Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi
3.   Technikum nr 9 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi
4.   Technikum nr 10 w Zespole Szkół Elektroniczno-Informatycznych im. Jana Szczepanika w Łodzi
5.   Technikum nr 17 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Łodzi
6.   Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie
7.   Technikum nr 13 w Zespole Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków w Łodzi
8.   Technikum w Powiatowym Zespole Szkół w Złoczewie
9.  Technikum im. Wisławy Szymborskiej w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach
10.  Technikum nr 6 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

Więcej informacji na stronie UŁ:

https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/najlepsze-licea-i-technika-w-lodzkiem-na-ul-ogloszono-ranking-perspektywy-2024