MARIUSZ GÓRSKI Z INDEKSEM NA POLITECHNIKĘ BYDGOSKĄ

7 kwietnia 2022 roku, w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy, odbył się Finał VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika”. Dla uczestników III etapu przygotowano 10 indeksów. Do rywalizacji przystąpiło 18 osób, byli to uczniowie szkół rolniczych z całej Polski. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie reprezentował Mariusz Górski uczeń klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik. Finałowym zadaniem konkursu było przygotowanie 15 minutowej prezentacji multimedialnej na temat: “Elementy rolnictwa inteligentnego (4.0) w produkcji roślinnej i zwierzęcej”.

Mariusz zawarł w swojej prezentacji elementy tegoż rolnictwa, którymi dysponuje  szkoła, między innymi  ciągnik z systemem GPS, rozsiewacz nawozów oraz robot udojowy, a prezentując temat nadmienił, że kształcąc się w Zduńskiej Dąbrowie ma możliwość pracy na zaprezentowanym sprzęcie.
Za swoją pracę otrzymał indeks zajmując zaszczytne  IV miejsce. Opiekunem merytorycznym ucznia była Pani Iwona Przytulska nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Wszyscy uczestnicy gali podczas, której ogłoszono wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” mogli wysłuchać interesującego wykładu Pana dr Grzegorza Smytrego – Dyrektora Regionalnego Zarządu Wody Polskie w Bydgoszczy pt.: „Mała retencja pomocą w złagodzeniu skutków suszy i utrzymaniu poziomu plonów roślin uprawnych w regionie wodnym Noteci”

Mariuszowi serdecznie gratulujemy!