Gościliśmy ósmoklasistów z Łowicza i Bąkowa!

7 kwietnia 2022 roku odbył się w naszej szkole nieplanowany Dzień Otwartych Drzwi dla uczniów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z Łowicza i Bąkowa. Spotkanie miało na celu zachęcić młodzież  do wybrania tej właśnie placówki, jako miejsca swojej dalszej edukacji.

Część oficjalna odbyła się w sali multimedialnej, gdzie około godziny 1030 licznie zgromadzili się uczniowie szkół podstawowych. W pierwszej kolejności głos zabrali uczniowie ze Zduńskiej Dąbrowy – Dominika Kowalczyk i Michał Flisowski, którzy pełnili rolę prowadzących.

Po krótkim wstępie głos zabrała wicedyrektor szkoły Pani Zofia Rosa, która powitała przybyłych gości i zaprezentowała najważniejsze informacje dotyczące działalności szkoły, jej profilu edukacyjnego oraz zasobów infrastrukturalnych. Następnie nasi nauczyciele – Pan Aleksander Frankiewicz i Pan Marcin Wójcik omówili dziedziny, w których uczniowie ze Zduńskiej Dąbrowy święcili triumfy, wygrywając wiele konkursów oraz olimpiad o zasięgu zarówno regionalnym jak i ogólnopolskim. Później nasi uczniowie w sposób obrazowy i czytelny opowiadali swoim młodszym kolegom i koleżankom o kierunkach kształcenia w naszej szkole. Następnie młodzież zwiedzała obiekty dydaktyczne należące do placówki. Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję wziąć bezpośredni udział w zajęciach warsztatowych, dzięki czemu mogli przekonać się jak wygląda edukacyjna codzienność w Zduńskiej Dąbrowie.

Atrakcji było wiele i każdy mógł znaleźć dla siebie coś, co mogłoby go zainteresować. Można było na przykład wziąć udział w pokazie florystycznym, zajrzeć w mikroskopy czy spróbować swoich sił w rysunku technicznym. W obiektach o profilu zawodowym odbywały się z kolei warsztaty z groomingu psów, nauki zakładania szwów, a nawet badania krwi oraz wymazów. Na terenie ogródka meteorologicznego można było dokonać pomiarów pogodowych. Dużą popularnością cieszyło się stanowisko nauki jazdy konnej, a w oborze dydaktycznej uczniowie mogli zaobserwować sposób działania nowoczesnego robota udojowego. Przybyli licznie uczniowie mogli również zobaczyć internat i dowiedzieć się jak w sposób efektywny organizować czas wolny uczniom ze Zduńskiej Dąbrowy.

Mamy nadzieję, że nasze działania spełniły oczekiwania licznie przybyłych uczniów ze szkół podstawowych, którzy mając w pamięci atrakcje związane z bogatą ofertą edukacyjną ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie wybiorą właśnie tę szkołę, jako miejsce kontynuowania nauki.

Wiemy już na pewno, że z większością spotkamy się we wrześniu.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych na jeszcze jeden dzień Otwartych Drzwi Szkoły, który będzie zorganizowany 21 kwietnia 2022 roku.