TURNIEJ FINAŁOWY MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ ROLNICZYCH W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

23 października do ZSCKR w Bogdańczowicach przyjechało 12 drużyn z całej Polski, aby walczyć o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W finale wystąpiła nasza drużyna dziewcząt, która wywalczyła awans wygrywając półfinał w ZSCKR w Studzieńcu. W rozgrywkach wzięły udział 53 drużyny z całej Polski i sam awans do finału był już dużym sukcesem. Niestety los podczas losowania grup nie był dla nas łaskawy, trafiliśmy na bardzo silne drużyny z Nowego Targu oraz Lututowa, o czym świadczy końcowa  kolejność (drużyna z Nowego Targu zajęła II miejsce), drużyna z Lututowa zajęła w końcowej klasyfikacji III miejsce. Atmosfera rangi Mistrzostw Polski oraz warunki atmosferyczne spowodowały, że na pierwszy mecz nasze dziewczyny wyszły bardzo zestresowane i dwa błędy naszej bramkarki kosztowały nas bardzo drogo. Przegrywamy 0:2. Drugi mecz z faworyzowanym ZSCKR Lututów był meczem o „wszystko”. Nasze dziewczęta wyszły bardzo zmotywowane i od początku spotkania nawiązywały walkę jak równy  z równym. W 5 minucie spotkania rzut karny broni Kinga Kowalczyk, czym rehabilituje się za pierwsze spotkanie i podrywa nasz zespół do walki. W 10 minucie spotkania efektownym trafieniem na listę strzelców wpisuje się Julia Klocińska i wracamy do gry. Niestety brakło czasu, by zdobyć decydującą bramkę i mecz kończy się wynikiem 1:1. Niestety zajmujemy 3 miejsce w grupie i zostaje nam grać tylko o miejsca 9-11. Kolejny mecz gramy z ZSCKR w Leśnej Podlaskiej. Kontrolujemy spotkanie i mimo kilku 100% sytuacji wygrywamy 1:0 po trafieniu Natalii Sowińskiej. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z ZSCKR w Bydgoszczy wygrywając to spotkanie gładko 4:1. Po dwie bramki dla naszej drużyny zdobyła Julia Klocińska oraz Natalia Sowińska. Ostatecznie zajmujemy 9 miejsce w turnieju

Naszym dziewczętom należy się uznanie, ponieważ zimna i wiatru zostawiły na boisku kawał serducha. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów.

Drużynę ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie reprezentowały: Kinga Kowalczyk, Kamila Kowalczyk, Julia Klocińska, Katarzyna Dałek, Natalia Sowińska, Maria Stępniewska, Wiktoria Nykiel. Opiekunem drużyny był p. Marcin Wójcik.