DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Oświecać umysły, dać szeroki światopogląd,

Rozbudzać poczucie piękna, prawdy, sprawiedliwości…

                                                                   (Jadwiga Dziubińska)

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie, przy pomocy wychowawców, zorganizowali uroczysty apel.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

Następnie Dyrektor Szkoły – Pan Stanisław Kosmowski złożył życzenia i serdeczne podziękowania nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za kształtowanie serc i umysłów młodych ludzi, podziękował za pasję i entuzjazm w tworzeniu jak najlepszej jakości pracy szkoły.

Dyrektor szkoły docenił również ich pracę wręczając wyróżnionym Nagrody Dyrektora.

Po przemówieniu Pana Dyrektora nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły. Uczniowie klas maturalnych, którzy dotychczas reprezentowali szkołę w Poczcie Sztandarowym, przekazali go swoim młodszym kolegom.

Następnie, przedstawiciele klas pierwszych przystąpili do ślubowania, które na stałe już wpisało się w część obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Nadszedł też czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas trzecich.

W tym dniu obchodzimy również dzień Patrony Szkoły – Jadwigi Dziubińskiej. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pamiątkowymi tablicami: Jadwigi Dziubińskiej oraz Leonildy i Kazimierza Wyszomirskich.

Uroczystość zakończyła się podziękowaniami przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego skierowanymi do nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły.

DSC_0086 (Kopiowanie)DSC_0087 (Kopiowanie)DSC_0093 (Kopiowanie)DSC_0098 (Kopiowanie)DSC_0099 (Kopiowanie)DSC_0149 (Kopiowanie)DSC_0136 (Kopiowanie)DSC_0174 (Kopiowanie)