Hazard? – nie daj się wciągnąć!

Dziś, uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum brali udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych w ramach akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej mającej na celu ograniczenie ryzyka uzależnienia młodzieży od hazardu. Zajęcia  poprowadził
p. Piotr Stachowiak, trener i edukator Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.

Młodzi ludzie mogą się stykać z propozycjami udziału w zabronionych dla nich grach hazardowych.  Nielegalne punkty gier powstają  nawet w małych miejscowościach. Szczególnie niebezpieczne są niewinne gry internetowe mające ukryte elementy hazardowe, a młodzież niestety często traktuje hazard w sieci jako formę rozrywki. Początkowo gracze zachęcani są możliwością grania za darmo, korzystania z nagród w postaci wirtualnych żetonów, co sprawia, że gry stają się wciągające i w konsekwencji mogą prowadzić do uzależnienia.

Z pewnością zajęcia uświadomiły uczniom, jakie zagrożenia niesie hazard oraz przestrzegły przed skutkami uzależnienia dla gracza, jego rodziny i najbliższych.