Słoneczna Grecja!

Udział w projekcie to nie tylko nauka i praca, to również możliwość poznania nowych kultur i odkrycia nowych ciekawych miejsc. Młodzież nie ma czasu na nudę, w chwilach wolnych od pracy realizowany jest program kulturowy. Mamy to szczęście, iż pracujemy i mieszkamy w sercu Riwiery Olimpijskiej gdzie z jednej strony widzimy błękit wód Zatoki Termejskiej Morza Egejskiego, a z drugiej majestatyczny okryty chmurami masyw góry Olimp.

W miniony weekend, kiedy to przypadały dni wolne od pracy zrealizowane zostały dwie całodniowe wycieczki. W sobotę cała grupa udała się do skalnego kompleksu klasztorów Meteory, znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNECSO. Niedzielą zaś odbył się rejs na wyspę Skhiatos, najbardziej rozpoznawalną z wysp Archipelagu Sporad. Powodem jej popularności są przede wszystkim plaże z niesłychanie drobnym i białym piaskiem. Trudno w to uwierzyć, ale na niewielkiej powierzchni wyspy jest ich na Skiathos ponad 60. To właśnie Skiathos tworzyło scenerię dla musicalu „Mamma mia!”.

Ale to nie wszystko. W minionym tygodniu uczestnicy mieli okazję poznać malowniczą okolice, która obfituje w liczne atrakcje takie jak Stary Pantaleimon, miasteczko Litochoro. Oprócz tego relaks na piaszczystej plaży oraz kąpiele w morzu. To nie koniec atrakcji, przyszły tydzień zapowiada się równie ciekawie.

Realizacja programu kulturowego i animacja czasu wolnego to nie tylko rozrywka to możliwość zwiększenia kompetencji kulturowych, społecznych osobistych oraz językowych młodzieży.