OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

12 października 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zainaugurowana została kolejna uroczystość przewidziana w kalendarzu bieżących imprez cyklicznych, a mianowicie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Jak co roku, na część oficjalną przedsięwzięcia składały się: ceremonia ślubowania klas pierwszych połączona z przekazaniem sztandaru szkoły przez tegorocznych maturzystów swoim młodszym kolegom oraz wystąpienie dyrektora placówki Stanisława Kosmowskiego, który dokonał również wręczenia wyróżnień i nagród nauczycielom, a także pracownikom administracyjnym.

Następnym elementem uroczystości, zgodnie z tradycją był występ młodzieży, która pod kierunkiem pana Karola Panka – nauczyciela języka angielskiego przygotowała krótką inscenizację słowno-muzyczną, w której zawarta została cała prawda o zawodzie nauczyciela pełnym wyzwań, trudności, ale i dającym ogromną satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku uwieńczonego zdaną maturą, zaliczonym egzaminem zawodowym, czy też dostaniem się na wymarzoną uczelnię. Niespodziewanym akcentem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej był występ Damiana Kamińskiego, ucznia klasy czwartej, który w sposób niezwykle żywiołowy zaprezentował trzy utwory z repertuaru niekwestionowanej gwiazdy disco polo Zenka Martyniuka.

Życzenia złożone przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Annę Przybylską oraz wręczenie kwiatów Dyrekcji szkoły, nauczycielom i pracownikom zakończyły piątkową uroczystość.