DZIEŃ ŻYTNIEGO CHLEBA

… Bo chleb jest znakiem człowieczego trudu…

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów Nieba…

Tęskno mi, Panie…

Cyprian Kamil Norwid.

Gdy upadał na ziemię brano go do rąk i całowano z czułością. Zanim nóż wbił się w jego wnętrze, wykonywano na nim znak krzyża. Witano nim i żegnano, dając przy rozstaniu na znak błogosławieństwa. Świeży wypełniał zapachem cały dom, czerstwy stanowił strawę dodawaną do zup, której smak pamięta jeszcze wiele osób. By zachował swoją świeżość z troską otulano go w płócienną ścierkę.

Chleb w naszej kulturze ma wartość o wiele większą niż jakikolwiek inny pokarm. Obok wartości odżywczej, czy walorów smakowych, chleb ma także wielkie znaczenie symboliczne, społeczne i religijne.

W ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie nigdy nie zapomina się o szacunku do chleba i dlatego, jak co roku, 26 października odbyły się kolejne obchody Dnia Żytniego Chleba. Na holu zorganizowano stoisko z różnymi gatunkami chleba.  Na stole oprócz pieczywa pojawił się smalec i kiszony ogórek, wiejski biały ser, masło, miód oraz powidła śliwkowe. Społeczność szkolna mogła się częstować kanapkami z oferowanymi dodatkami.

 Przed stoiskiem, które obsługiwały uczennice naszej szkoły ubrane w tradycyjne łowickie stroje były tablice z wieloma ciekawostkami na temat chleba.

Polacy mieli zawsze szczególny szacunek do chleba. Tradycja siewu, żniw, dożynek, troski o zaczyn, o dzieżę, w której wyrastało ciasto i cały szereg zwyczajów to zdumiewające bogactwo. W dzisiejszych czasach należy pielęgnować piękną tradycję naszych ojców i pamiętać o tym, że szacunek dla chleba jest tak naprawdę szacunkiem dla życia. Bez chleba, czyli bez pokarmu, nie ma życia!

Pamiętajmy: szacunek dla chleba jest szacunkiem dla człowieka! Deptanie chleba jest krokiem w stronę deptania człowieka…