WIGILIJNY WIECZÓR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

Dzień 19 grudnia 2013 roku niewątpliwie zapisze się kolejnymi, wielkimi zgłoskami w historii organizowania uroczystości wigilijnych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

To szczególny czas, w którym uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły poświęcają swój czas i tytaniczną wręcz pracę dla stworzenia świątecznej, iście rodzinnej atmosfery podopiecznym Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie. W tym roku odwiedziło nas 34 wychowanków i 3 wychowawców wraz z panią wicedyrektor Joanną Bigielmajer. Wszyscy zostali serdecznie przywitani przez dyrektora Zespołu Szkół w Zduńskiej Dąbrowie – pana Stanisława Kosmowskiego, a dzieci już po chwili znalazły się w objęciach młodzieży, która jak co roku zajęła się organizacją czasu dla najmłodszych podopiecznych Domu Dziecka w Gostyninie.

Program uroczystości rozpoczęły oczywiście Jasełka przygotowane przez młodzież z internatu pod kierunkiem wychowawców: pani Sylwii Jabłońskiej i pani Kingi Dzik. Barwne stroje, przepiękne kolędy, podniosła atmosfera zakrapiana elementami humoru sprawiły, iż widzowie z uwagą wsłuchiwali się w bożonarodzeniowy spektakl.

Po owacjach publiczności dla młodych aktorów głos zabrał dyrektor – pan Stanisław Kosmowski, który podziękował wszystkim zebranym za wkład w organizację wieczerzy wigilijnej składając przy tym bożonarodzeniowe życzenia, które po pobłogosławieniu opłatka przez księdza prałata Bolesława Stokłosę stały się udziałem wszystkich zebranych.

Teraz uroczystość przeniosła się z sali wykładowej na stołówkę szkoły w Zduńskiej Dąbrowie gdzie przybyli goście zastali przepięknie udekorowane pomieszczenia z suto zastawionymi stołami, pełnymi przeróżnych wigilijnych potraw.

Spożywanie posiłków umilały wszystkim zgromadzonym pieśni i kolędy w wykonaniu ”Kapeli Jaśka”, której członkowie przebrani w regionalne, łowickie stroje podkreślili także ludowy charakter religijnej uroczystości skierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

W końcu nadeszła długo oczekiwana przez dzieci chwila, w której na holu w towarzystwie zaprzyjaźnionego elfa pojawił się Święty Mikołaj. Zgodnie z tradycją każdy podopieczny Domu Dziecka w Gostyninie otrzymał  prezent, a Święty Mikołaj w tym roku okazał się bardzo wymagający „nękając” naszych milusińskich oczekiwaniami co do recytowania wierszyków czy też śpiewania kolęd. Dzieci okazały się jednak niezwykle zaradne i uczyniły zadość oczekiwaniom Świętego Mikołaja, który nie miał już najmniejszych wątpliwości, że wychowankom z Gostynina prezenty należą się z całą stanowczością. Na koniec uroczystości wsparcia Świętemu Mikołajowi udzielił dyrektor Kosmowski, który na ręce pani dyrektor Piotrowskiej przekazał resztę prezentów dla podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej przez Nią kierowanej.

Niestety po chwilach radości przyszedł czas na emocje troszkę mniej pożądane, związane z pożegnaniem naszych cudownych gości z Gostynina. Społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Zduńskiej Dąbrowie uczynili to z żalem, powagą, ale i nadzieją, iż czas do następnej Wigilii upłynie bardzo szybko, a wtedy znów przywitają Ich z otwartymi rękoma.

DSC_0063 (Kopiowanie)DSC_0084 (Kopiowanie)DSC_0086 (Kopiowanie)DSC_0087 (Kopiowanie)DSC_0091 (Kopiowanie)DSC_0092 (Kopiowanie)DSC_0095 (Kopiowanie)DSC_0097 (Kopiowanie)DSC_0107 (Kopiowanie)DSC_0110 (Kopiowanie)DSC_0116 (Kopiowanie)DSC_0118 (Kopiowanie)DSC_0123 (Kopiowanie) DSC_0136 (Kopiowanie)DSC_0156 (Kopiowanie)DSC_0157 (Kopiowanie)DSC_0159 (Kopiowanie)DSC_0197 (Kopiowanie)DSC_0202 (Kopiowanie)DSC_0203 (Kopiowanie)DSC_0208 (Kopiowanie)DSC_0213 (Kopiowanie)DSC_0214 (Kopiowanie)DSC_0218 (Kopiowanie)DSC_0224 (Kopiowanie)DSC_0228 (Kopiowanie)DSC_0263 (Kopiowanie)DSC_0277 (Kopiowanie)