WYJAZD SZKOLENIOWY DO WARSZAWY

W dniach 16 – 19 grudnia 2013 roku grupa uczniów z klasy II i III Technikum kształcącym w zawodzie technik rolnik wraz z opiekunami uczestniczyła w zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi szkoleniu o tematyce z zakresu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007 – 2013 oraz na lata 2014 – 2020.

Podczas szkolenia młodzież miała okazję zapoznać się m.in. z:

– efektami PROW na lata 2007 – 2013,

– projektem PROW na lata 2014 – 2020,

– treścią programu „Poznaj Dobrą Żywność”,

– informacjami o polskich produktów regionalnych i tradycyjnych,

– wykładem na temat „Zrzeszania się rolników, jako element podnoszenia konkurencyjności gospodarstw rolnych”. 

Poza wykładami uczniowie uczestniczyli w 2 wycieczkach. Podczas pierwszej wycieczki młodzież odwiedziła PGR Folwark Bródno (Warszawskie Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji), gdzie oprócz zwiedzania folwarku atrakcją wycieczki była możliwość przejażdżki konno oraz ognisko na zakończenie warsztatów. Druga wycieczka odbyła się do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie. Na miejscu uczniowie mieli okazję poznać historię gospodarstwa i zasady jego funkcjonowania oraz usłyszeli wykład o znaczeniu trzmieli w zapylaniu roślin. Ponadto mogli zobaczyć „na żywo” jak wygląda serownia i piekarnia, w których płody rolne otrzymywane w gospodarstwie przerabiane są na sery szwajcarskie oraz ekologiczny chleb razowy. Na zakończenie wizyty młodzież miała możliwości wzięcia udziału w warsztatach wyrobu chleba połączonych z degustacją wyrobów tegoż gospodarstwa.

Wieczorami młodzież podziwiała Bożonarodzeniową iluminację, która rozświetla Warszawę. Ogromne wrażenie robiła choinka, której czubek sięga do wieży Zamku Królewskiego. Przejeżdżając  Traktem Królewskim uczniowie podziwiali kolorowe lampki, bombki i drzewa oplecione światełkami.

 Zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie są zgodni, iż był to udany i owocny wyjazd do stolicy.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC