OBCHODZILIŚMY WSPÓLNIE DZIEŃ DZIECKA

Czerwiec to miesiąc, w którym w sposób szczególny czci się „Święto Dzieci”. W tym roku 8 czerwca po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie na obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pogoda była wręcz wymarzona, aby bawić się na świeżym powietrzu.

O godz. 11 00 przybyłych gości, a wśród nich “Przyjaciół ze Zduńskiej Dąbrowy”, powitała pani dyrektor placówki i oddała głos swoim wychowankom, którzy przedstawili bajkę o Jasiu i Małgosi. Niesamowicie ucharakteryzowani aktorzy z przejęciem grali swoje role.

Po występie przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie: wicedyrektor szkoły pani Zofia Rosa, kierownik internatu pani Iwona Przytulska oraz wychowawca w internacie pan Piotr Surma złożyli wszystkim dzieciom życzenia i przekazali naszym przyjaciołom kosze owoców.

W dalszej części spotkania dzieci zabawiała grupa ,,Tęczowi”. Wychowankowie i wychowawcy mogli sprawdzić swój refleks, sprawność i siłę w konkurencjach z liną. Starsi wychowankowie mogli wykazać się zręcznością  na “ściance wspinaczkowej”. Wśród atrakcji były również przejażdżki bryczką, a stoiska wizażu zmieniały buzie dzieci nie do poznania. Oczywiście nie zabrało cukrowej waty. Nad placem zabaw unosił się zapach grochówki i grillowanych kiełbasek. Po posiłku zaplanowano mecz w piłkę nożną o puchar przechodni Pani Dyrektor. Dzieci i dorośli bawili się świetnie.

Żegnając się zaprosiliśmy dzieci do nas. Do zobaczenia w Zduńskiej Dąbrowie…