Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci w Szkole Podstawowej w Nowych Zdunach

Ależ to była gratka dla naszej młodzieży. Dzisiaj czworo wychowanków internatu udało się do Szkoły Podstawowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Nowych Zdunach, gdzie mieli przyjemność czytania przedszkolakom. Najmłodsi wysłuchali wierszy pt. “Rzepka” i “Lokomotywa” Juliana Tuwima, a także baśni pt. “Czerwony kapturek”. Do każdego z tych utworów wystawiono teatrzyk z wykorzystaniem samodzielnie wykonanych kukiełek, a także ilustracji. Na zakończenie, nasi uczniowie rysowali oraz bawili się z przedszkolakami zabawkami. Co istotne, wychowankowie przebrani byli za zwierzęta – wielbłąda, zająca, kota oraz konia, co sprawiło dzieciom ogromną radość. Dzisiejsze spotkanie miało związek z Międzynarodowym Dniem Książki Dla Dzieci, który obchodziliśmy 2 kwietnia.