AGROMAJÓWKA W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

29 maja 2022 roku na terenie naszej Szkoły odbyła się kolejna już „Agromajówka. Tematem spotkania było „Stosowanie środków ochrony roślin zgodnie z Dobrą Praktyką Ochrony Roślin”.

Wydarzenie to zorganizowane było przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie wspólnie z Syngentą oraz Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Uczestnicy mogli zobaczyć między innymi: pokaz działania opryskiwacza z rękawem powietrznym, stosowanie Środków Ochrony Roślin w systemie zamkniętym, efekt działania rozpylaczy, aplikacje wspomagające podejmowanie decyzji w ochronie roślin czy wykonywanie próby wodnej i diagnostykę opryskiwacza na stole diagnostycznym.

Agromajówka była  doskonałą okazją do obejrzenia na żywo nowoczesnych technologii i rozwiązań cyfrowych w rolnictwie oraz efektów ich  działania na polach. Nie zabrakło również okazji do wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń z ekspertami firmy oraz innymi rolnikami i uczniami naszej szkoły.