Finał Olimpiady ,,Polska wieś w Europie”

Finał Olimpiady ,,Polska wieś w Europie” odbył się w ZSCKR w Studzieńcu w dniach 20-21.04.2022. Wzięli w nim udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik rolnik – Wojciech Wysocki, Kacper Tondera i Mariusz Górski, którzy odnieśli sukces na etapie regionalnym.

Olimpiadę rozpoczęła powitalna kolacja w hotelu Skansen, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Czwartek był dniem decydującym. Uczestnicy z 10 placówek rywalizowali ze sobą podczas teleturnieju, gdzie każda drużyna miała okazję zaprezentować zdobytą wiedzę. Pytania były zróżnicowane, przydzielane losowo, a czas na udzielenie odpowiedzi był ograniczony. W drugim etapie emocje wywoływały również przyciski, za pomocą których drużyny zgłaszały się do zabrania głosu, tutaj wkroczyły też punkty ujemne.

Nasza drużyna nie zdobyła nagrody głównej, ale bez wątpienia finał był wydarzeniem budującym w naszych uczniach wartościowe doświadczenie.