WIZYTA UCZNIÓW Z ZDUŃSKIEJ DĄBROWY W SEJMIE

Dnia 14 marca 2019 r uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Warszawy. Program przewidywał wizytę na Powązkach Wojskowych, zwiedzanie Belwederu, Łazienek Królewskich oraz Sejmu RP.

Na cmentarzu powązkowskim uczniowie mieli okazję odwiedzić groby najwybitniejszych Polaków, uczcić pamięć Żołnierzy Niezłomnych pochowanych na „Łączce” oraz pochylić głowy w zadumie nad pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Z kolei w Łazienkach Królewskich duże zainteresowanie młodzieży wzbudził pomnik Chopina oraz Stara Oranżeria, w której obejrzeć można było galerię gipsowych kopii najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata oraz Teatr Królewski. Belweder przyciągnął uwagę uczniów swoim bogatym wnętrzem i niesamowitą historią opowiedzianą w sposób niezwykle obrazowy przez panią przewodnik. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w polskim Sejmie gdzie uczniowie mogli przysłuchiwać się na galerii trwającym właśnie obradom oraz wziąć udział w wykładzie na temat zasad funkcjonowania i historii tej bardzo ważnej dla Polski instytucji. Zwiedzających odwiedził również poseł na Sejm pan Piotr Polak, który wraz ze swoją dyrektor biura poselskiego panią Dorotą Więckowską byli organizatorami całego przedsięwzięcia.