STELLA PRZYBYLSKA LAUREATKĄ VII ŁÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH

14 marca  2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II Etap Siódmego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach dla uczniów szkół średnich pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŁ. W konkursie wzięło udział 92 uczniów ze szkół średnich województwa łódzkiego.

Stella Przybylska uczennica klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii w Zduńskiej Dąbrowie została laureatką VII ŁKWoP i będzie reprezentować szkołę, powiat i województwo podczas etapu centralnego, który odbędzie się   w dniu 12 kwietnia 2019 roku w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Finalistami ŁKWoP zostali uczniowie: Bartłomiej Woźniak i Jakub Żakieta z klasy 3 TW oraz Aleksandra Dębowska i Olga Piskorska z klasy 2 TW. O awans walczyli również Jan Kuciapski z klasy 2 TW i Patrycja Wesołowska z klasy I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii.

Tematem przewodnim II etapu był „Podatek dochodowy od osób fizycznych”. Duży nacisk kładziono również na Ustawę o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami i inne rodzaje podatków.

Pierwsza część konkursu polegała na napisaniu testu, obejmującego 20 pytań. Do kolejnego ścisłego etapu, polegającego na udzieleniu odpowiedzi na 3 wylosowane pytania, zostało zakwalifikowanych 30 uczestników, spośród których 8 zakwalifikowało się do III etapu. Wśród nich znalazła się Stella Przybylska, która z testu uzyskała maksymalną liczbę punktów.

Uczniów do konkursu przygotowała Zofia Rosa, wicedyrektor szkoły, która uczy w szkole przedmiotów ekonomicznych i prowadzi Naukowe Koło Ekonomistów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!