VII REGIONALNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 8 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Godzianowie odbył się VII Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej.

Celem przeglądu było:

  1. Uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej;
  2. Popularyzacja i poznanie wartościowej literatury patriotycznej;
  3. Kształtowanie osobowości współczesnego Polaka – patrioty, poprzez zainteresowanie historią.

W przeglądzie tym, wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły: Izabella Matusiak z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii oraz Sandra Jastrzębska z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie architektury krajobrazu.

Izabella Matusiak zaśpiewała „Syberiadę” i „Nadzieję” natomiast Sandra Jastrzębska zaśpiewała „Miasto 44” i „Tchnienie wolności”.

Po przesłuchaniu wszystkich finalistów wyłoniono laureatów. W grupie tej znalazła się jedna z naszych uczennic: Izabella Matusiak. Iza została zaproszona na koncert Pieśni Patriotycznej 12 listopada 2017 roku, na którym zaśpiewała „Syberiadę”. Jury przyznało naszej uczennicy III miejsce. Została ona nagrodzona wielkimi brawami przez publiczność, a od organizatorów otrzymała tablet oraz książkę.

Jesteśmy dumni z występów naszych uczennic i życzymy dalszych sukcesów w realizacji wyznaczonych celów.