IV KAJAKOWY SPŁYW NIEPODLEGŁOŚCI – BZURA 2017

W sobotnie przedpołudnie Szkolny Klub Turystyki Kajakowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zorganizował IV Kajakowy Spływ Niepodległości – Bzura 2017. Podobnie jak w ubiegłym roku ideą spływu było upamiętnienie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kilkanaście osób, mieszkańców gminy Zduny w sposób aktywny, w kajaku, przepłynęło odcinek Bzury z mostu w Strugienicach do Łowicza. Wszyscy uczestnicy spływu mieli do kajaków przyczepione biało-czerwone flagi – symbol narodowego święta. Podczas spływu dopisała pogoda, słońce przedzierało się przez chmury, spływ odbywał się w przyjaznej atmosferze, a silny nurt rzeki połączony z porywistym wiatrem, sprawił, że bez większego wysiłku dotarliśmy do celu. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni przy dźwiękach akordeonu śpiewanych podczas obiadu, na który po aktywności fizycznej wybrali się uczestnicy spływu. Czas wyprawy upłynął szybko i przyjemnie.

Do zobaczenia za rok w 100 rocznice obchodów Święta Niepodległości.