DZIEŃ PAPIESKI W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

W roku Miłosierdzia Bożego, przed liturgicznym wspomnieniem świętego Jana Pawła II przypadającym na 22 października, tradycyjnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie, odbył się Dzień Papieski. Składał się on z czterech części.

Od rana uczniowie wysłuchali koncertu gitarowo – wokalnego i świadectwa życia Pana Zygmunta Romanowskiego; życia naznaczonego trudem, cierpieniem, bólem, ograniczeniami, ale także radością i miłością. To właśnie jemu,  w roku 1992 Jan Paweł II polecił, aby pomimo niepełnosprawności fizycznej, stał się apostołem piosenki religijnej. Od tamtego czasu Pan Zygmunt koncertował w ponad 30 krajach.

Następnie 10 uczniów wraz z opiekunami uczestniczyło w Papieskim Spływie Kajakowym rzeką Bzurą (na odcinku Strugienice – Łowicz). W sąsiedztwie ruin zamku prymasowskiego, przy powstałym w bieżącym roku obelisku upamiętniającym miejsce pożegnania Jana Pawła II z ziemią łowicką, grupa ta zapaliła znicze i odmówiła modlitwę.

W kościele parafialnym w Zdunach odbył się trzeci wymiar obchodów – Różaniec św.  W przedstawionych przez uczniów rozważaniach tajemnic widoczne było nauczanie papieża Polaka.

W ostatnim punkcie programu obchodów Dnia Papieskiego, od godz.19.15 uczniowie obejrzeli 2-godzinny Koncert Światowych Dni Młodzieży “Credo in Misericordiam Dei” (Wierzę w Boże Miłosierdzie), inspirowany 12. artykułami wyznania wiary.

dsc_0301-kopiowanie

dsc_0348-kopiowanie

dsc_0117-kopiowanie

dsc_0166-kopiowanie

dsc_0186-kopiowanie

dsc_0196-kopiowanie