SARA EWKOWSKA, LAUREATKA I MIEJSCA W KONKURSIE „NORMALIZACJA I JA” ODEBRAŁA NAGRODĘ

11 marca 2015 roku w Łodzi, w siedzibie ŁCDNiKP, odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja „Normalizacja w Szkole” z tematem wiodącym „Normy wyrównują szanse”. Podczas konferencji, Sara Ewkowska, uczennica klasy II Technikum Weterynaryjnego w Zduńskiej Dąbrowie odebrała nagrodę za I miejsce w kategorii esej w III Konkursie
pt. „ Normalizacja i ja” zorganizowanym przez Polski Komitet Normalizacyjny.

Konferencja składała się z sześciu wykładów na temat normalizacji przedstawionych przez zaproszonych gości, którzy następnie w panelu dyskusyjnym odpowiadali na zadane im pytania. Uczestniczyli w niej m. in. dyrektorzy szkół, nauczyciele i przedstawiciele instytucji oświatowych. Zwracano uwagę przede wszystkim na to, że normy pomagają w usuwaniu barier i wyrównują szanse konsumentów, właścicieli małych firm, absolwentów szkół zawodowych i innych.

Konferencje zwieńczyła gala wręczenia nagród laureatom III konkursu „Normalizacja i ja” oraz ceremonia nadania tytułu honorowego „Promotor Edukacji Normalizacyjnej” Januszowi Moos, dyrektorowi Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Sara odebrała nagrodę w postaci tableta Samsung Galaxy Tab4.

Opiekunem merytorycznym Sary jest wicedyrektor szkoły Zofia Rosa, która uczy przedmiotów ekonomicznych i prowadzi Naukowe Koło Ekonomistów.

DSC08117 -pkn (Kopiowanie)DSC08118 -2 (Kopiowanie)OLYMPUS DIGITAL CAMERASAra2 (Kopiowanie)