WYCIECZKA DO PŁOCKA

W środę 4 marca 2015 roku uczniowie klasː I Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik, I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii oraz I Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Płocka.

Najpierw młodzież udała się do kina Helios na film o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który miał swój początek w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Trwająca 107 minut‎ ‎komedia‎ to opowieść o młodych utalentowanych muzykach, którzy dążą do spełnienia swoich marzeń, co im się w rezultacie udaje.
W role ludzi z show biznesu wcielili się znakomici polscy aktorzy: Tomasz Kot, Joanna Kulig, Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski czy Mariusz Drężek. Doborowa obsada to niewątpliwie atut tej produkcji – to konsensus długotrwałej dyskusji młodzieży po wyjściu z kina.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Mazowieckiego, aby obejrzeć nowoczesną wystawę: ,,X wieków Płocka. Płock w przestrzeni kulturowej Mazowsza, Polski, Europy”. Tę niesamowitą lekcję historii niewątpliwie uatrakcyjniły multimedia, znajdujące się obok licznych eksponatów. Taka forma przekazu ułatwiła młodzieży zapoznanie się z wydarzeniami mającymi miejsce na terenie miasta, a rozgrywającymi się na przestrzeni 1000 lat.

Uczniowie są bardzo zadowoleni z wyjazdu i już planują kolejną wycieczkę… tym razem kilkudniową.

DSC00152 (Kopiowanie)DSC00155 (Kopiowanie)