“KRAINA MAGII” W ZESPOLE PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH W GOSTYNINIE

Andrzejki są dniem, kiedy wszyscy, nawet najbardziej zagorzali sceptycy, porzucają swój racjonalny światopogląd i z niepokojem obserwują, jaki będzie rezultat wróżb. To wieczór magii, zabawy, ostatni przed nadchodzącym Adwentem. Człowiek często myśli o tym, co go w życiu spotka, planuje, marzy, fantazjuje…
W przeciwieństwie do innych świąt z wigilią św. Andrzeja nie łączą się wróżby o urodzaj, pogodę czy bogactwo. Ten wieczór poświęcony jest wyłącznie wróżbom matrymonialnym. My też, aby przekroczyć próg do “Krainy Magii” musieliśmy nauczyć się marzyć.
Ludzie mają różne marzenia. Wielu marzy o bogactwie, inni chcą być sławni i podziwiani. Marzą, aby zostać gwiazdą filmu, piosenki, znanym politykiem. Niektórzy chcieliby zwiedzić cały świat, zdobyć kosmos, poznać obce planety, a nawet kosmitów. Jednak często marzenia ludzi sprowadzają się do zwykłych, codziennych spraw. Wszystkie one są ważne, ale najważniejsze jest, aby towarzyszyło im szczęście. Jeśli dzięki naszym marzeniom będziemy zadowoleni, uśmiechnięci i lepsi dla innych, będziemy mogli powiedzieć, że nasze marzenia się spełniły.

27 listopada 2014 roku grupa 41 wychowanków internatu pod opieką wychowawców postanowiła wspólnie spędzić ten wyjątkowy wieczór. Towarzyszyły im pani wicedyrektor Zofia Rosa oraz kierownik internatu pani Iwona Przytulska. Młodzież przygotowywała się do tego spotkania bardzo odpowiedzialnie. Zadbała o zorganizowanie części zabawowej jak i kulinarnej. Późnym popołudniem zagościliśmy w murach ZPO-W w Gostyninie. Nasi przyjaciele czekali na nas z niecierpliwością. Urzekła nas pięknie udekorowana sala, na której czekały stanowiska dla wróżek. Panujący półmrok i zapalone lampiony wprowadziły odpowiedni nastrój i w tym momencie pojawiły się wróżki i czarodzieje.

Różnorodność wróżb zachęciła wszystkich do wspólnej zabawy. Wróżono m.in. z imion, serduszek, cyfr, kubeczków z niespodzianką, bucików. Następnym elementem była wspólna dyskoteka w trakcie, której odbywały się gry i zabawy. Wszyscy wspaniale się bawili. Nie zapomniano o złożeniu życzeń i odśpiewaniu „stu lat” Andrzejom.

W celu zregenerowania sił zjedliśmy wspólną kolację . Nasze spotkanie było okazją, aby na ręce pani dyrektor Moniki Kuźnickiej złożyć zaproszenie dla dzieci na naszą wigilię szkolną.

Dziękujemy za wspaniały wieczór.
Do zobaczenia w Zduńskiej Dąbrowie Przyjaciele …

DSC_0174 (Kopiowanie)DSC_0185 (Kopiowanie)DSC_0210 (Kopiowanie)DSC_0248 (Kopiowanie)DSC_0252 (Kopiowanie)DSC_0256 (Kopiowanie)