XX PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DIECEZJI ŁOWICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

23 marca 2013 roku, blisko 4 tysiące młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Diecezji Łowickiej odpowiedziało na zaproszenie swojego ordynariusza ks. bpa Andrzeja F. Dziuby i pomimo przenikliwego zimna przybyło na Jasną Górę, by powierzyć Bogu, za wstawiennictwem Jasnogórskiej Matki, swoją przyszłą maturę, egzaminy zawodowe i całe dalsze życie. W tym religijnym wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie klas maturalnych ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie wraz ze swoimi wychowawczyniami i katechetą.

W porannej ciszy jasnogórskiej, uczniowie nasi twarzą w twarz spotkali się z Maryją w kaplicy Matki Bożej, w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu modlili się we własnych intencjach, przeszli Drogą Krzyżową malarza Dudy Gracza, zwiedzili Salę Rycerską, a następnie uczestniczyli już w oficjalnym programie spotkania.  Rozpoczęło się ono powitaniem (ks. Wojciech Osial i przeor Ojców Paulinów) wszystkich pielgrzymów na wałach jasnogórskich. Młodzi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej, koncelebrowanej przez łowickich biskupów i kapłanów (w duszpasterskim Roku Wiary, przejmującą serca homilię, wokół tegorocznego hasła pielgrzymki: „Być solą ziemi”, wygłosił ks. bp Józef Zawitkowski), w konferencji Ojca Franciszkanina Ignacego Kosmana z UKSW w Warszawie, w  końcowym Akcie Zawierzenia i Podziękowania. Warto podkreślić, że we wszystkich punktach programu jasnogórskiego spotkania uczestniczył ks. bp. Andrzej F. Dziuba, prawdziwy ojciec duchowny swoich młodych przyjaciół.