DNI OTWARTE W ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i  w bieżącym roku szkolnym w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie zorganizowano Dni Otwarte Szkoły, które odbyły się w dniach 15 oraz 21 marca 2013 roku.

Na gości odwiedzających w tych dniach szkołę czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich był przygotowany przez młodzież humorystyczny program artystyczna pt. „Kogucik-gaik” – przedstawiający obrzędy wielkanocne po łowicku. Swoje talenty zaprezentowały również uczennice udzielające się w chórze szkolnym. Następnie Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSCKR oglądając prezentację multimedialną  – „Oferta kierunków kształcenia, rozwijania zainteresowań uczniów i sukcesy szkoły.” Słuchający z uwagą Trzecioklasiści mieli możliwość wzięcia udziału w quizie dotyczącym informacji o szkole oraz wygrania drobnych nagród.

Kolejnym punktem wizyty w murach ZSCKR było zwiedzanie pracowni dydaktycznych i pozostałych obiektów szkoły – budynku praktycznej nauki zawodu, gabinetu weterynaryjnego oraz internatu, w którym na nowych uczniów czekają przytulne pokoje, smaczne jedzenie jak również dobre warunki do nauki i odpoczynku.

W czasie pobytu w szkole uczniowie mieli również okazję obejrzeć wystawy tematyczne przygotowane przez uczniów z Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz stoisko promocyjne przygotowane na holu szkoły.

Biorąc pod uwagę dylematy młodego człowieka związane z wyborem dalszej drogi kształcenia, a co za tym idzie nowej szkoły pragniemy zaprezentować swoją ofertę dydaktyczną, zawodową i wychowawczą po raz trzeci 12 kwietnia 2013 roku.