TURNIEJ – MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE

20  lutego w internacie odbył się już trzeci pobór krwi w ramach Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie. O godzinie 900 młodzież zebrała się w świetlicy. Warunkiem kwalifikacyjnym do oddania tego cennego daru jest uzyskanie pełnoletniości, dobry stan zdrowia oraz waga proporcjonalna do wzrostu. Najpierw odbywało się wypełnianie deklaracji, a  następnie rejestracja potencjalnych dawców. Pozostało tylko sprawdzenie morfologii oraz wywiad lekarski i drogocenne kropelki wędrują do specjalnych worków. Młodzież ceni sobie wsparcie pielęgniarek i dokładnie stosuje się do ich poleceń.  Wydarzeniu towarzyszy zawsze miła i ciepła atmosfera. Mimo, iż dawcom przysługuje dzień wolny od zajęć to i tak wielu z nich wraca na lekcje. Tego dnia krew oddało 34 uczniów, a każdy z nich po 450ml. W nagrodę za odwagę otrzymali czekolady.  Młodzi krwiodawcy przekazali część słodyczy swoim przyjaciołom z Gostynina.

Kolejną taką dzielną postawą wykazać się możecie już 23.04.2012r.  Czekamy na Was!