ŁOWICKA LIGA FUTSALU

W niedzielny wieczór 19 lutego 2012 roku, meczem z Baumitem Łowicz, po trzech miesiącach zmagań, piłkarze  ZSCKR Zduńska Dąbrowa, zakończyli sezon 2011/2012 w III Łowickiej Lidze Futsalu.

Debiutująca w rozgrywkach drużyna, składająca się z uczniów szkoły (pod opieką nauczycieli: p. Aleksandra Frankiewicza i p. Macieja Kolosa), zajęła ostatecznie 7 miejsce w Lidze na 12 uczestniczących zespołów.

W 11 rozegranych meczach, drużyna zgromadziła 13 punktów, wygrywając cztery mecze, jeden remisując i ponosząc sześć porażek. Strzelając 36 bramek piłkarze osiągnęli drugi wynik w Lidze, tuż za mistrzem! Jak na beniaminka
i nowicjusza to zdecydowanie dobry wynik, choć trzeba przyznać, że przy odrobinie szczęścia, mogli zakończyć rozgrywki nawet na… podium.

W nieznacznych, pechowych porażkach 2-3 z liderami: Mercem-OSP Karsznice i Szafą Gra Łowicz, a także 4-5 z Baumitem zabrakło doświadczenia i przede wszystkim odrobiny szczęścia. Seria zaś trzech z rzędu zwycięstw w stosunku bramkowym 9-1, 7-0, 6-0, zrobiła na wszystkich znawcach futsalu wrażenie.

 Przychylność i pomoc Dyrekcji Szkoły i Rady Rodziców, a także zaangażowanie uczniów – piłkarzy potwierdzają, że zgłoszenie drużyny do rozgrywek piłkarskich było dobrą dla wszystkich decyzją. A za rok?  Kto wie, może da się uzyskać jeszcze lepszy wynik…