NASZA SZKOŁA UCZESTNICZYŁA W DOŻYNKACH PARAFIALNYCH W ZDUNACH

W niedzielę, 27 sierpnia 2023 r., w kościele pw. św. Jakuba apostoła w Zdunach odbyły się coroczne dożynki parafialne. Podczas Eucharystii wśród wielu pięknych wieńców dożynkowych był także jeden wykonany przez pracowników Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

We mszy świętej tradycyjnie uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły: Pan Stanisław Kosmowski – dyrektor szkoły, Pani Zofia Rosa – wicedyrektor szkoły, Pani Iwona Przytulska – kierownik internatu, Pan Maciej Balcerski – kierownik gospodarczy, wychowawcy i nauczyciele, a także uczniowie, którzy ubrali tradycyjne stroje ludowe księstwa łowickiego. Młodzież szkolna reprezentowana była przez Aleksandrę Banasiak, Aleksandrę Wielemborek, Kacpra Witkowskiego oraz Adriana Błaszczyka, którzy dumnie oraz z szacunkiem do pracy rolników nieśli szkolny wieniec dożynkowy.

W tym roku motywami przewodnimi wieńca naszej szkoły były wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Biblia. Na jego odwrocie przedstawiona została łódź, która nawiązywała do Barki papieskiej z siecią rybacką. Osobami odpowiedzialnymi za wykonanie wieńca były w tym roku p. Wiesława Rosa oraz p. Lilla Kiciak.

Młodzieży oraz wychowawcom internatu, którzy dołożyli wszelkich starań do uświetnienia parafialnej mszy dziękczynnej za zebrane plony składamy serdeczne podziękowania.