KONKURS O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH W PODDĘBICACH

W poniedziałek 29 maja uczniowie naszej szkoły w osobach: Przemysław Rześny, Bartłomiej Góral oraz Weronika Bakalarz wzięli udział w etapie regionalnym IX edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”, który przeprowadzony został w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Dokładnie o godzinie 10.00 38 laureatów etapu szkolnego z powiatów: łowickiego, kutnowskiego, poddębickiego i łęczyckiego przystąpiło do pisemnej rywalizacji w tematyce związanej ze zbrojnym podziemiem antykomunistycznym rozwiązując test składający się z 30 pytań.

Po pełnych emocji zmaganiach komisja ogłosiła werdykt. Siedmiu uczestników  z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do finału konkursu, który 5 czerwca odbędzie się w Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi. Wśród nich znalazła się Weronika Bakalarz – uczennica klasy 4 Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, która zajęła 5 miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.