POTRÓJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW – MARIUSZA GÓRSKIEGO, DAWIDA ŁOPATKI I KACPRA TONDERY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „INDEKS DLA ROLNIKA”

Dnia  30 marca 2023 roku  na Politechnice im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy  odbył się  IX  finał Ogólnopolskiego Konkursu „INDEKS DLA ROLNIKA”.  Trzech uczniów  z klasy czwartej Technikum Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie: Mariusz Górski, Dawid Łopatka i Kacper Tondera odniosło wielki sukces. Laureatem III miejsca został Mariusz Górski, Dawid Łopatka był  IV, a Kacper Tondera zajął miejsce VII.

Wszyscy nasi uczniowie zdobyli indeks na wyższą uczelnię – uzyskali zaświadczenia upoważniające do rozpoczęcia kształcenia na kierunkach studiów realizowanych na Wydziałach Rolnictwa i Biotechnologii oraz Hodowli i Biologii Zwierząt  Politechniki Bydgoskiej z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Nasi laureaci otrzymali również nagrody rzeczowe: wiertarkę, zegarki, opaski sportowe, głośniki bezprzewodowe, słuchawki bezprzewodowe i wiele innych nagród.

Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu finalistów wyłonionych podczas II etapu konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu 7 grudnia 2022 roku. Zadaniem finałowym było przygotowanie 15 minutowej prezentacji multimedialnej na temat  „Możliwości ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z produkcji roślinnej i zwierzęcej”.

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników IX Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” wszyscy uczestnicy gali mogli wysłuchać interesującego wykładu Pana Marcina Wrońskiego – Zastępcy Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pt.: „Działania KOWR na rzecz nowoczesnego rolnictwa”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !