VIII EKOFORUM w ZSCKR w ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

3 listopada odbyło w naszej szkole ósme już z kolei Forum Ekologiczne, tym razem pod hasłem „Woda”. Gościliśmy w murach ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych wraz z opiekunami.  Oficjalną część spotkania rozpoczął dyrektor szkoły -Pan Stanisław Kosmowski, który powitał przybyłych gości i po krótce przybliżył tematykę spotkania.

Głównym punktem Forum było wystąpienie Pani Profesor Katarzyny Izydorczyk z Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii PAN, która opowiedziała o retencji wody.  Po wykładzie  3 osobowe drużyny, reprezentujące zaproszone szkoły, wzięły udział w quizie o wodzie, który napisały w aplikacji Socrative. W czasie Ekoforum nie zabrakło części praktycznej. Dla naszych gości przygotowaliśmy małe laboratorium, w którym uczniowie klasy II TW przeprowadzili kilka doświadczeń obrazujących właściwości wody.

Po tej ogromnej dawce wiedzy i zabawy przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. Pierwsze miejsce w quizie ,,Co wiem o wodzie?” zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym, II i III odpowiednio drużyna Szkoły Podstawowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Nowych Zdunach i  Szkoła Podstawowa im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Szczycie Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody z rąk Pana Dyrektora Stanisława Kosmowskiego i Pani Dyrektor Zofii Rosy. Fundatorem nagród VIII Forum Ekologicznego było Starostwo Powiatowe w Łowiczu.

Równocześnie z Forum Ekologicznym obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Chleba. Z tej okazji zespół nauczycieli i uczniów przygotował smaczny poczęstunek dla naszych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i szkolnych kolegów. Wszyscy mogli skosztować świeżego chleba z pysznymi dodatkami.

Po poczęstunku, nasi mili goście odbyli wycieczkę po terenie ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, podczas której Pan Dyrektor opowiedział w jaki sposób gromadzi się wodę na terenie naszej szkoły.