Absolwenci szkoły w Zduńskiej Dąbrowie na Pielgrzymce Łowickiej

„..byśmy do nieba w drodze nie ustali…”                                   

(ks. bp Józef Zawitkowski)

W tym epidemicznym jeszcze roku, w wyznaczonym, sztafetowym 6 dniu pielgrzymki (sobota), 10 tegorocznych absolwentów szkoły wraz z nauczycielkami: Joanną Gajdą i Kingą Dzik uczestniczyło w 366 Łowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Było to już siedemnaste szkolne pielgrzymowanie do Tronu Matki Bożej. W Częstochowie (przy granicy miasta), kolejni absolwenci i jednocześnie wieloletni pielgrzymi wraz ze swoim katechetą Aleksandrem Frankiewiczem dołączyli do pielgrzymujących od rana szkolnych kolegów i koleżanek. Łącznie na wzgórze jasnogórskie wkroczyła 45-osobowa absolwencka grupa. Wszyscy przestrzegali nakazów i obostrzeń sanitarnych.

29 października 2020 r, z ziemskiego życia odszedł do wieczności ksiądz biskup Józef Zawitkowski, wieloletni duchowy przewodnik i opiekun, orędownik łowickiej „jaskółki”. Poprzez przygotowane wcześniej atrybuty pielgrzymkowe (transparent, koszulki, flagi, a także wznoszone okrzyki: „bp Józef, bp Józef – dziękujemy!”) w uroczysty sposób uczcili pamięć tego wielkiego kapłana, jakże bliskiego tej podłowickiej placówce oświatowej.

Wieloletnie pielgrzymowanie łowickich pątników wpisało się w bogatą historię prymasowskiej ziemi łowickiej. Podobnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie, stając się swoistą tradycją, wiosenne wędrowanie do jasnogórskiego tronu Matki jest wpisane w coroczny harmonogram pracy szkoły, napełniając radością całą społeczność szkolną. W tym roku wydarzenie to było skierowane wyłącznie do absolwentów szkoły.