SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

W środowe popołudnie 27 listopada 2019 roku uczniowie klas weterynaryjnych naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Skierniewicach. Żołnierze wyposażeni w banery reklamowe oraz interesującą prezentację multimedialną przedstawili zgromadzonej w sali konferencyjnej młodzieży różne możliwości rozwoju zawodowego związanego z wstąpieniem w szeregi armii polskiej lub kontynuowaniem nauki na uczelniach medycznych kształcących lekarzy wojskowych. Przedstawione przez prelegentów informacje w sposób wyczerpujący pozwoliły wyjaśnić jakie należy spełnić wymagania aby dostać się do konkretnych formacji militarnych lub ośrodków akademickich oraz jakie z tego tytułu można osiągnąć korzyści, również te finansowe. Kariera żołnierza zawodowego, członka Wojsk Obrony Terytorialnej czy też lekarza wojskowego pobudziły fantazje i marzenia naszych uczniów, którzy zasypali prowadzących całą masą pytań związanych z przedmiotową tematyką. Miejmy nadzieję, że tego typu spotkania zaowocują powołaniami do armii polskiej także wśród młodzieży ze Zduńskiej Dąbrowy.