BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „TROPEM WILCZYM” Z UDZIAŁEM NAUCZYCIELI I UCZNIÓW ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

3 marca bieżącego roku po raz pierwszy w historii odbył się w gminie Zduny bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych pod znamiennym hasłem „Tropem Wilczym”. Inicjatorem tego niezwykle ważnego pod względem edukacyjnym przedsięwzięcia, objętego honorowym patronatem wójta Krzysztofa Skowrońskiego był pan Marcin Wójcik nauczyciel ze szkoły w Zduńskiej Dąbrowie. Dzięki wsparciu lokalnych instytucji edukacyjnych, samorządowych oraz kultury udało się zorganizować świetną imprezę sportową o walorach historycznych propagującą wartości i zachowania patriotyczne. Warto w tym miejscu wspomnieć o nauczycielach i uczniach Zespołu Szkół w Zduńskiej Dąbrowie, którzy udzielając wsparcia w organizacji biegu sami wzięli w nim czynny udział. Nasza społeczność zawsze wspierała i będzie wspierać tego typu inicjatywy budujące poczucie dumy, wspólnoty oraz jedności narodowej.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!