„DOBRE KSIĄŻKI I KAWA” – SPOTKANIE AUTORSKIE Z PIOTREM MILEWSKIM

Dnia 8 czerwca 2017 roku młodzież z internatu wraz z nauczycielami: panią Kingą Dzik i panią Anną Domińczak, wybrała się na spotkanie autorskie z popularnym pisarzem i dziennikarzem Piotrem Milewskim. Jest on autorem wielu ciekawych podróżniczych książek m.in. ,,Transsyberyjska. Drogą żelazną poprzez Rosję i dalej.’’ oraz ,,Dzienniki Japońskie. Zapiski z roku królika i roku konia.’’ Współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz prasą polonijną. Publikował fotoreportaże, korespondencje i eseje w ,,Rzeczypospolitej’’, ,,Gazecie Wyborczej’’ i ,,Tygodniku Powszechnym’’. Wędruje, pisze i fotografuje.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, której towarzyszyła wspomniana kawa. Dziennikarz zabrał nas w podróż, którą sam odbył kilkanaście lat temu. Opowiadał o czasie spędzonym w Japonii, o swoich wrażeniach i przygodach. Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem. ,,Dzienniki Japońskie’’, o których opowiadał to nie tylko zapis zdarzeń czy spotkań, ale i opowieść o podróżowaniu, o jego filozofii i sensie, a także piętnie, jakie odciska ono na świadomości wędrowca.