3 FINALISTÓW ETAPU OKRĘGOWEGO XLI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

21 kwietnia 2017 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu warszawskiego. Łącznie w 8 blokach tematycznych konkurowało ze sobą 192 uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie od wielu lat nieprzerwanie biorą udział w tych zmaganiach, odnosząc  sukcesy zarówno na etapie okręgowym jak i później ogólnopolskim.

Nasi uczniowie startowali w 7 blokach tematycznych  zajmując czołowe miejsca w  trzech z nich. W bloku architektura krajobrazu na 2 miejscu uplasowała się Justyna Banasiak  z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie  technik architektury krajobrazu, także  2 miejsce w bloku weterynaria  zajął Krystian Wójkowski  z klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii, natomiast  Jakub Łąpieś z klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik zajął 3 miejsce w bloku produkcja roślinna. Wszyscy Ci uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe a przede wszystkim prawo udziału w prestiżowym  finale centralnym Olimpiady. Stawką zmagań w czekającym ich finale są indeksy na wybrane kierunki uczelni rolniczych w całym Kraju.

W eliminacjach warszawskich wzięli także udział: Wiktoria Józwiak i Damian Zduńczyk  z III i IV  klasy architektury krajobrazu, Szymon Baliński, Adrian Seliga, Michał Stańczyk, Krzysztof Tomes i Dominika Deka  z klasy III i IV Technikum weterynaryjnego oraz  uczniowie z klasy II, III i IV Technikum rolniczego: Kacper Baran, Szczepan Kacprzak, Piotr Muras, Mateusz Dałek , Jakub Olszewski i Paweł Kozłowski.

Wyniki uzyskane przez wszystkich naszych uczniów spowodowały, że Szkoła ze Zduńskiej  Dąbrowy zdobyła 2 miejsce w eliminacjach okręgowych XLI  OWiUR.                                                                 

Wszystkim uczestnikom zmagań olimpijskich oraz ich opiekunom gratulujemy. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w wielkim finale, który odbędzie się w dniach 02-03 czerwca 2017r. w Lublinie.