ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE

24 czerwca 2016 r. to dzień długo wyczekiwany przez młodzież, ale i przez grono pedagogiczne ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Całoroczna, ciężka i wytężona praca uczniów oraz nauczycieli uwieńczona została uroczystym zakończeniem roku szkolnego 2015/2016 podsumowującym osiągnięcia jednych i drugich.

Dzień rozpoczął się od mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jakuba w Zdunach gdzie o godzinie 8.00 młodzież szkolna wysłuchała kazania z ust tutejszego proboszcza ks. Jarosława Swędraka. Około godziny 9.15 w sali konferencyjnej szkoły w Zduńskiej Dąbrowie rozpoczęły się oficjalne uroczystości zakończenia roku szkolnego. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły Stanisław Kosmowski, który podziękował uczniom i nauczycielom za wspólnie spędzony rok pełen sukcesów i wydarzeń sławiących dobre imię placówki dydaktycznej pod patronatem Jadwigi Dziubińskiej. Następnie przy asyście wychowawców Dyrektor wręczył listy gratulacyjne rodzicom, a świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody uczniom i uczennicom, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen w bieżącym roku szkolnym.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości i wyprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pani Anny Marciniak – Makochan zaprezentowali krótki program artystyczny sprowadzający się do zabawnej relacji najmłodszych żaków z wrażeń i przeżyć jakie towarzyszyły im przez ostatni rok w Zduńskiej Dąbrowie.

Na tym zakończono całe, misterne przedsięwzięcie, które pod dyktando lejącego się z nieba żaru wywołało na licach zgromadzonej braci uczniowskiej pot i łzy znamionujące radość, zniecierpliwienie, ale zapewne i żal za jedyną  w swoim rodzaju atmosferą przyjaźni oraz ponadczasową więzią  łączącą społeczność szkoły w Zduńskiej Dąbrowie.

Głowa do góry. Widzimy się już za dwa miesiące.

4 (Kopiowanie)7 (Kopiowanie)

8 (Kopiowanie)9 (Kopiowanie)

10 (Kopiowanie)11 (Kopiowanie)