ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KAJAKACH

W środowe przedpołudnie, 11 listopada, z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbył się II Kajakowy Spływ Niepodległości – Bzura 2015. Podobnie jak w ubiegłym roku ideą spływu było upamiętnienie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, upamiętnienie w sposób aktywny, w kajaku, w bliskim kontakcie z malowniczą przyrodą i rzeką, która była świadkiem wielu działań wojennych. Mając to na uwadze, nauczyciele wraz z przyjaciółmi oraz pasjonatami turystyki kajakowej z Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego ,,Tratwa” w Łowiczu, popłynęli kilkanaście kilometrów rzeką Bzurą, na odcinku od Strugienic do Łowicza. Wszyscy uczestnicy mieli przyczepione do kajaków biało-czerwone flagi. Nie zabrakło też w czasie spływu melodyjnie śpiewanych patriotycznych piosenek. Mimo pochmurnej, wietrznej i momentami deszczowej pogody, wszystkim dopisywały humory. Przebyta droga upłynęła szybko i przyjemnie. Na koniec przy gorącym posiłku wspominano tegoroczne spływy kajakowe po różnych rzekach Polski. A III Kajakowy Spływ Niepodległości już za… niespełna rok.

DSCN0151 (Kopiowanie)DSCN0155 (Kopiowanie)

DSCN0156 (Kopiowanie)DSCN0164 (Kopiowanie)

DSCN0170 (Kopiowanie)DSCN0205 (Kopiowanie)

DSCN0211 (Kopiowanie)DSCN0219 (Kopiowanie)

DSCN0217 (Kopiowanie) DSCN0191 (Kopiowanie)