OBCHODY 97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2015 roku o godz. 9.45 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie miała miejsce akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości połączona z przekazaniem i ślubowaniem pocztu sztandarowego.

Całość tego wyjątkowego w kalendarzu imprez szkolnych przedsięwzięcia patriotyczno-kulturalnego rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez odchodzących uczniów klas czwartych i ślubowanie nowych pocztów sztandarowych złożonych z uczniów klas drugich.

W końcu nadszedł czas na centralny punkt obchodów Dnia Niepodległości w Zduńskiej Dąbrowie, a mianowicie akademię przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Kingi Dzik i pana Łukasza Jankowskiego. Poetycko-muzyczny spektakl kulturalny pełen patriotycznych wierszy i wzniosłych pieśni okraszonych wyjątkowo emocjonalną narracją historyczną połączoną z apelem poległych wprowadził zebrane na sali konferencyjnej audytorium w nastrój zadumy i patriotycznego uniesienia.

Na koniec uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły pan Stanisław Kosmowski, który podziękował uczniom i ich opiekunom za przygotowanie akademii upamiętniającej to jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach historii naszego narodu. Pan dyrektor w dalszej części swojego wystąpienia zawarł także wiele cennych refleksji dotyczących istoty pojmowania pojęcia patriotyzmu we współczesnym świecie zadając przy tej okazji zebranej na sali młodzieży kilka istotnych pytań odnoszących się do sposobów przeżywania i upamiętniania przez nich tego rodzaju uroczystości i świąt o charakterze patriotycznym.

Obchody 97 rocznicy odzyskania niepodległości w szkole w Zduńskiej Dąbrowie zakończyło uroczyste wyprowadzenie sztandaru szkoły w nowym już składzie pocztu sztandarowego.

DSC_0002 (Kopiowanie)DSC_0026 (Kopiowanie)DSC_0007 (Kopiowanie)DSC_0013 (Kopiowanie)

DSC_0017 (Kopiowanie)DSC_0019 (Kopiowanie)