ROZMOWY PRZY SADZENIU LASU

W dniu 6 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami gimnazjów z Soboty, Bielaw, Bedlna oraz Łowicza spotkali się w leśniczówce z Panem Jackiem Chudym, leśniczym nadleśnictwa Bielawy. Mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej na temat ,,Rozmowy przy sadzeniu lasu”.

Spotkanie młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnch pozwoliło kształtować postawy proekologiczne wśród uczniów oraz propagować troskę o naturę. Uczniowie mieli szansę dowiedzieć się od zaplecza jak wygląda praca leśniczego, jego poszczególne zadania, chociażby obróbka drewna. Wykład Pana leśniczego i Pani edukator miał na celu przybliżenie młodzieży tematów: jak należy korzystać z dóbr przyrody bez jej bezmyślnego niszczenia, poznania zasad życia w zgodzie z przyrodą, rozbudzenia świadomości ekologicznej, zapoznanie się
z współczesnymi zagrożeniami lasów, oraz propagowania stylu życia zgodnie z naturą.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała i zadawała pytania odnośnie Nadleśnictwa Bielawy i ochrony środowiska na naszym terenie.

Program zajęć przedstawiał się następująco:
• miejsce zbiórki: nadleśnictwo w Sobocie
• wykłady z zakresu celowości funkcjonowania lasu, zachowania się na terenie
lasu, pielęgnacji i zasad sadzenia lasu, zasad wypoczynku w lesie
• wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i grochówka.

Pogoda nie dopisała, ale spotkanie młodzieży z leśniczym było doskonałą szansą do integracji szkół przy wspólnym ognisku, grochówce i kiełbaskach.

DSC00343 (Kopiowanie)DSC00367 (Kopiowanie)DSC00380 (Kopiowanie)DSC00404 (Kopiowanie)DSC00405 (Kopiowanie)DSC00442 (Kopiowanie)