224 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Czwartkowe przedpołudnie 30 kwietnia 2015 roku upłynęło w ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie na intensywnych przygotowaniach uczniów klas pierwszych i drugich do obchodów jednej z trzech najważniejszych uroczystości państwowych z historycznego kalendarza świąt narodowych, a mianowicie 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Akademia z tejże właśnie okazji rozpoczęła się o godzinie 1100 wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po części oficjalnej uczniowie pod kierunkiem pani Kingi Dzik i pana Łukasza Jankowskiego zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym piękne patriotyczne wiersze i piosenki przeplatane historyczną narracją w sposób niezwykle dosadny oraz emocjonalny ukazały wszystkim zebranym w sali konferencyjnej jak ważnym i doniosłym wydarzeniem w dziejach narodu polskiego, ale i całej Europy było uchwalenie pierwszej na starym kontynencie ustawy zasadniczej jaką była tzw. Konstytucja 3 Maja.

Występ młodych artystów z Zuńskiej Dąbrowy przepełniony patriotycznym uniesieniem i ideowym zapałem spotkał się z wielkim uznaniem audytorium czego najlepszy wyraz dał dyrektor szkoły Stanisław Kosmowski, który w krótkim wystąpieniu serdecznie podziękował odpowiedzialnym za przygotowanie akademii uczniom oraz ich opiekunom życząc jednocześnie radosnego przeżywania tego ważnego dla wszystkich Polaków święta narodowego.

DSC_0331 (Kopiowanie)DSC_0332 (Kopiowanie)DSC_0349 (Kopiowanie)DSC_0350 (Kopiowanie)DSC_0354 (Kopiowanie)DSC_0357 (Kopiowanie)