PAWEŁ KOZŁOWSKI UCZEŃ ZSCKR W ZDUŃSKIEJ DĄBROWIE LAUREATEM KONKURSU WIEDZY O SPÓŁDZIELCZOŚCI ROLNICZEJ I GRUPACH PRODUCENTÓW ROLNYCH

W dniu 7 listopada 2014 roku w Warszawie miał miejsce Konkurs Wiedzy o Spółdzielczości Rolniczej i Grupach Producentów Rolnych zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem merytorycznym była Krajowa Rada Spółdzielcza. Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące organizowania się i współpracy gospodarczej producentów rolnych w kontekście podnoszenia konkurencyjności gospodarstw rolnych, zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu spółdzielczości rolniczej i grup producentów rolnych oraz możliwości ich wsparcia w ramach PROW 2007- 2013 i PROW 2014-2020.

W eliminacjach wzięło udział 43 uczniów ze szkół rolniczych z terenu całej Polski, w których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Każda szkoła mogła wytypować tylko 1 ucznia. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie reprezentował Paweł Kozłowski, uczeń klasy II Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik. Paweł został Laureatem III miejsca. Za zdobycie III miejsca otrzymał nagrodę – telewizor LCD 40”, a szkoła tablicę interaktywną. Nauczyciel przygotowujący ucznia do konkursu otrzymał czytnik e-book. Opiekunem merytorycznym ucznia była Zofia Rosa, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych. Dyplomy oraz nagrody laureatom i opiekunom wręczył Podsekretarz Stanu pan Tadeusz Nalewajk.

DSC09839 (Kopiowanie)DSC09849 (Kopiowanie)DSC09864 (Kopiowanie)DSC09867 (Kopiowanie)DSC09872 (Kopiowanie)DSC09883 (Kopiowanie)