WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH

W dniu 16 października 2014 roku uczniowie klasː I Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik, I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii oraz I Technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę integracyjną do Łodzi.

Pierwszym punktem wyjazdu było kino Cinema City. Tam młodzież obejrzała film ,,Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”.Trwająca 129 minut opowieść o młodości, miłości, pierwszych namiętnościach, a przede wszystkim o odwadze i poświęceniu w czasie Powstania Warszawskiego wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Nie obyło się oczywiście bez łez wzruszenia.

Następnie młodzież zapoznała się z architekturą i historią największego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego w Polsce i jednego z największych w Europie. Manufaktura powstała na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego, jednego z najbogatszych fabrykantów w Łodzi. Dominujące tu pofabryczne budynki z nieotynkowanej cegły w pewnym stopniu pozwoliły nam poczuć atmosferę minionych czasów.

393x5sgxWl3s7kE_618x390-0 (Kopiowanie)