OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUCZYCIELI TECHNIKI ROLNICZEJ I MECHANIZACJI ROLNICTWA

W dniach 27 – 29 maja 2013 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie odbyła się ogólnopolska konferencja metodyczna nauczycieli techniki rolniczej i mechanizacji rolnictwa zorganizowana przez KCER w Brwinowie.

Pierwszego dnia przybyli nauczyciele wzięli udział w szkoleniu dotyczącym przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w nowej formie, prowadzonym przez Dyrektora OKE w Łodzi – Panią Danutę Zakrzewską. Przybyli goście mieli również okazję poszerzenia swojej wiedzy na temat najnowszych technologii stosowanych w opryskiwaczach i maszynach do zbioru zielonek, przedstawionej przez pracowników firmy John Deere – Panów Tomasza Cichockiego oraz Pawła Kamińskiego.

28 maja 2013 roku konferencję rozpoczęły wykłady koordynatora i konsultanta KCER w Brwinowie – Pana Marka Rudzińskiego na temat standardów egzaminacyjnych i zasad realizacji podstawy programowej. Następnie przedstawiciel Firmy Pottinger – Pan Przemysław Gliwazapoznał uczestników z najnowszymi technologiami stosowanymi w maszynach do przygotowania gleby oraz do zbioru. Kolejną część stanowiły pokazy praktyczne przygotowania opryskiwaczy do pracy firm: John Deere i BURY prezentowane przez Panów: Tomasza Cichockiego i Wojciecha Bury oraz pokazy zastosowania ładowaczy czołowych przedstawiciela firmy John Deere – Pana Pawła Kamińskiego.

Ostatni dzień konferencji to „Agromajówka w Dąbrowie”, którą oficjalnie rozpoczęli gospodarze – Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie – Pan Stanisław Kosmowski i Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego – Pan Andrzej Górczyński oraz zaproszeni goście Poseł Sejmu RP – Pan Cezary Olejniczak, Dyrektor KCER w Brwinowie – Pan Wojciech Gregorczyk, Wójt Gminy Zduny – Pan Jarosław Kwiatkowski.

Na terenie szkoły można było obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt, maszyny i pojazdy rolnicze wielu wiodących firm. Nie zabrakło również producentów pasz, koncentratów czy środków ochrony roślin. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się także stół wiejski przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Zduny. Całość uatrakcyjniały występy zespołu Jarzębina z Zielkowic, Niebanalnej Grupy Wokalnej WIRnick ze Skierniewic, Grupy „Funky Dreams” działającej przy Domu Kultury w Zdunach, Moniki Kacprowicz – absolwentki ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie, dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca ART STATION ze Skierniewic oraz Grupy wokalnej młodzieży z ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej, która liczy na kolejne tego typu uroczystości.

DSC_0397 (Kopiowanie)DSC_0418 (Kopiowanie)DSC_0420 (Kopiowanie)DSC_0473 (Kopiowanie) DSC_0432 (Kopiowanie)DSC_0597 (Kopiowanie)DSC_0599 (Kopiowanie)DSC_0610 (Kopiowanie)DSC_0615 (Kopiowanie)DSC_0622 (Kopiowanie)DSC_0628 (Kopiowanie)DSC_0641 (Kopiowanie)DSC_0648 (Kopiowanie)DSC_0666 (Kopiowanie)DSC_0689 (Kopiowanie)DSC_0449 (Kopiowanie)DSC_0511 (Kopiowanie)DSC_0588 (Kopiowanie)DSC_0715 (Kopiowanie)DSC_0745DSC_0963 (Kopiowanie)DSC_0977 (Kopiowanie)DSC_0992 (Kopiowanie)DSC_0014 (Kopiowanie)DSC_0052 (Kopiowanie)DSC_0174 (Kopiowanie)DSC_0231 (Kopiowanie)DSC_0363 (Kopiowanie)